Kolem světa za 80 tahů

Kolem světa za 80 tahů

svet 200Nakladatelství Edika ve společnosti Albatros Media přináší zvídavým čtenářům, lačnícím po cestování, zeměpisné omalovánky  Kolem světa za 80 tahů se spoustou úkolů a hádanek, jejichž autorem je Alexandr Golubev.


 Odvážní cestovatelé kocour Mourek, zajíc Bílý chlup a kráva Veronika si sbalí baťohy a svou cestu začínají v Arktidě, poté pokračují přes Grónsko do Evropy, kde navštíví Alpy, přes Rusko se vydávají do Asie, kde poznávají Čínu. Z Číny putují do Afriky a poté do Austrálie. Odtud do Antarktidy a nakonec do Jižní a Severní  Ameriky, kde jejich pouť kolem světa končí.


 Každý světadíl je uveden kapitolkou To je zajímavé, v níž jsou shrnuty nejzajímavější informace o kontinentu. Poté následuje černobílý obrázek s nejznámějšími pamětihodnostmi a přírodními zajímavostmi, který má cestovatel vybarvit a splnit úkoly (např. najít varana, tři palmy, masajského tanečníka, beduínského muzikanta). Malí čtenáři se též seznámí se zvířecími obyvateli tajgy, pouště, savany i pralesa.


 Autor nezapomíná ani kulturu jednotlivých oblastí. Děti se dozví zajímavé informace např. o Velké čínské zdi, terakotové armádě, afrických maskách nebo buremanzích a totémech Aboridžinců.
 Cestovatelé mají za úkol nejen obrázky vybarvit, ale některé i dokreslit. Dále mají hledat rozdíly, hledat nejkratší cesty, vybrat věci do baťohu či hledat stejné dvojice. Pokud mají vaše děti rády zeměpis a vybarvování omalovánek, mají se sešitem Kolem světa za 80 tahů postaráno o zábavu na několik hodin.


  svet
Kolem světa za 80 tahů
Autor: Alexandr Golubev
Překlad: Olga Čermáková
Žánr: zeměpisné omalovánky
Vydáno: 2015
Stran: 64
Vydalo nakladatelství: Edika ve společnosti Albatros Media a.s.
Hodnocení: 65 %


Zdroj foto: albatrosmedia.cz

www.albatrosmedia.cz


 

Rozhovor

David Stypka se draka NEBOJí

Neboj perex28. dubna 2017 vychází nové album Davida Stypky a jeho kapely Bandjeez s názvem NEBOJ. Už teď je v médiích poprask a jméno Stypka se skloňuje v mnoha pádech, naposledy byl s kapelou viděn v Dobrém ránu s ČT, a jak sám uvádí, poskytuje šest rozhov...

Hledat

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Literatura

Skotská detektivka s polským kabátkem: Tichá odplata

ticha odplata200První případ skotské kriminalistky Danii Gorské od britské autorky Hanii Allenové nám v lednu přineslo nakladatelství Motto. Pohodová detektivka Tichá odplata nesází na krváky, ale na pilnou policejní práci, je to to pravé pro vás?

...

Divadlo

Antonius a Kleopatra – premiéra slavného dramatu v Brně

Antonius a Kleopatra perexPandemie a divadelní představení se velmi v lásce nemají. Ale Městské divadlo v Brně již v červnu odehrálo venku, na nádvoří Biskupského dvora, ve své premiéře pohádku O statečném kováři. První skutečnou premiér...

Film

Šimon a Matouš nikdy nezestárnou a budou bavit ještě mnoho generací

Film Šimon a Matouš jedou na riviéru (1975) byl ve své době velmi populární a podepsal se na duši nejednoho malého rváče. Proč je mlácení a urážení lidí taková legrace, těžko říci. Oba hrdinové totiž narazí na šéfy mafie, kteří jsou sice mocní a n...