Unesené děti se jí vrátily. Ale už to nejsou její děti

Unesené děti se jí vrátily. Ale už to nejsou její děti

zlaticka perexLauren Tranterová porodila vytoužená dvojčata, Morgana a Rileyho. Krátce po porodu se v jejím nemocničním pokoji zjevila podivná žena, která chtěla vyměnit její děti za své příšerné tvory. Nepodařilo se jí to. Lauren své děti ubránila. Podle policie však v jejím pokoji nikdo nebyl.

 


Když o několik týdnů později během procházky kluci zmizeli, Lauren se vyděsila. Naštěstí se děti rychle našly. Bohužel to nebyli její synové. Vypadali jako oni, byli oblečeni jako oni, ale byli to potomci té zvláštní ženy, která je prý pouhým výplodem Laureniny fantazie! Lauren ví, co musí udělat, aby se její děti vrátily. Pokud se ale plete, udělá něco strašného.


Příběh inspirovaný starými a temnými pohádkami
Zlatíčka jsou thrillerem s mírně hororovou atmosférou, který napsala britská autorka Melanie Golding. Inspirovala se starými a temnými pohádkami a pověstmi o unesených a vyměněných dětech, propojila je s moderním světem a vystavěla příběh s obrovským potenciálem vyniknout v záplavě thrillerů. Je velká škoda, že tenhle potenciál promarnila.


Vše, co od psychologického thrilleru očekáváte
V této knize najdete všechno, co je typické pro psychologický thriller. Hlavní postavu, které nikdo nevěří a které možná nemohou věřit ani čtenáři. Vyšetřovatelku řešící své milostné pocity, která připouští, že na tom, co hlavní postava tvrdí, něco je. Nechybí nevěra, psychiatrie, trocha napětí ani propojení s minulostí.


Originálním prvkem je již zmiňovaná domnělá výměna dětí, která mohla knize dodat přímo hororovou atmosféru. To by ale musela být využita naplno. Celou první třetinu knihy se však nic podstatného neděje, zazní jen několik nepatrných narážek. Poté následují i nějaké napínavé momenty, které nutí zamyslet se, jak to s těmi dětmi vlastně je. Objeví se i pojítko s minulostí, které ale působí, jako by tam bylo jenom proto, aby vyšetřovatelka získala určité informace, protože na současnost nemá žádný vliv. Vyměněné děti nepředstavují pro hrdinku a její okolí žádné nebezpečí, a tak děj téměř vůbec negraduje, a to ani v závěru, který nepřekvapí.


Kniha osloví především čtenáře, kteří mají v oblibě psychologické thrillery bez šokujících a překvapivých zvratů protkané klasickými žánrovými prvky, a maminky malých dětí, které se dokážou dokonale vcítit do pocitů hlavní hrdinky a pro které díky tomu může být příběh pořádně děsivý.

 zlaticka

ZLATÍČKA
Autorka: Melanie Golding
Originální název: Little Darlings
Překlad: Roman Švidrnoch
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2020
Počet stran: 344

Hodnocení: 75 %

www.knizniklub.cz/knihy/381529-zlaticka
 

Rozhovor

„Prostě jsme psali a hledali nová témata,“ vzpomíná na vznik lekavých povídek Zuby nehty Jiří Holub

Zuby nehty 200Po pěti letech opět vyšly Zuby nehty – lekavé povídky autorů sdružujících se v tvůrčí skupině Hlava nehlava. Aktuální vydání má nové ilustrace, nové dvě povídky, naopak jedna schází. I po nějaké době Zuby n...

Hledat

Michael Krásný vydává druhé album 20:20

Michael Krásný, kontrabasista, baskytarista, zpěvák a dlouholetý doprovodný hráč trumpetisty Laca Decziho, vydává druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20. michaelkrasnymusic.com

Literatura

Spisovatel, kvůli kterému nepůjdu spát? Martin Stručovský

V temnotach 200V temnotách je už třetí díl ze série s Matějem Mlynářem od mladého spisovatele Martina Stručovského. Já na něj nedám dopustit na moc jsem se na novou knihu těšila.

 

...

Divadlo

Balet Luskáčik okúzlil návštevníkov

lusk 200V Dome umenia v Piešťanoch sa 22. novembra predstavil hrou Luskáčik Svetoznámy Kyjevský City balet v  hudobnom podaní Piotra Iľjiča Čajkovskija.

...

Film

Ace Ventura je dětinský parchant s morálními principy

ace ventura plakat200Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995) je druhým pokračováním detektivního žánru, který může fungovat i trochu jinak, než jak jsme zvyklí. Schopnost dedukce nemají jenom namyšlení obtloustlí páni, ale i normální ...