Na poklidné ulici se střílelo. Kdo musel zemřít a proč?

Na poklidné ulici se střílelo. Kdo musel zemřít a proč?

Tisk

Slepa ulicka perexV ospalé předměstské uličce žije pět rodin. Na první pohled by se mohlo zdát, že je jejich život dokonalý. Za zavřenými dveřmi je však všechno jinak.


Přehnaně úzkostlivá Maggie se snaží vyrovnat se s tím, že ji její manžel opustil. Úspěšná zubařka Dani se musí ve všem podřizovat svému tyranskému manželovi, ceněnému onkologovi. Postarší vdově Julii se s příchodem jejího problémového vnuka obrátil celý život vzhůru nohama. Manželství Aidena a Heidi je zas na dně kvůli Aidenově dominantní matce. A Sean, který přednedávnem přišel o práci, zas lže svojí manželce Olivii, aby před ní neztratil tvář. Každý z nich má přístup ke zbrani. Kdo onoho osudného dne stiskl spoušť a proč?

Nový román od populární autorky

Autorkou knihy Slepá ulička je oblíbená kanadská spisovatelka Joy Fielding. Její romány Na špatném místě, Špatná dcera, Zmizení Samanthy Shipleyové, Povídej, co vidíš, V pavučině vztahů, Zachráníš mě ráno, Potok stínů a Jane utíká se umístily v prestižním řebříčku nejprodávanějších knih v New York Times. Autorčinu novinku v českém překladu vydalo Nakladatelství Kalibr.

Promyšlená mozaika lidských osudů

Při čtení prvních kapitol se vám pravděpodobně bude zdát, že je zde spoustu postav a že si je snad nikdy nezapamatujete. Každá z nich však prožívá svá vlastní dramata, které se od těch, které trápí sousedy, výrazně liší, díky čemuž si postupně ujasníte, kdo je kdo. Orientaci v postavách usnadňuje i fakt, že každá z nich má svou vlastní jedinečnou osobnost. Jejich životní osudy jsou natolik promyšlené a propracované, že by každý z nich klidně mohl být námětem pro samostatnou knihu, která by se zaměřovala jen na něj.

Autorce se povedlo poskládat pestrou mozaiku příběhů, které mají společné jen to, že jejich protagonisté bydlí na stejné ulici. Důraz je kladen na prožívání postav a jejich postupnou proměnu. Ta je popsána velice přirozeně a citlivě, a tak jí bez problémů uvěříte. Identity vraha i jeho oběti zůstávají tajemstvím až do samotného konce. Protože vraždit mohl každý, budete s napětím čekat na závěrečné rozuzlení.

Kniha nadchne zejména čtenáře, kteří milují příběhy o sousedských vztazích a rodinných tajemstvích. Kromě propracované psychologie postav a uvěřitelnosti na ní bezpochyby ocení i poutavý styl psaní, překvapivý a zároveň logický konec a několik podnětů k zamyšlení.

Slepa ulicka

SLEPÁ ULIČKA
Autorka: Joy Fielding
Originální název: Cul-de-sac
Překlad: Milena Havlová
Žánr: psychologický román
Vydáno: Kalibr, 2022
Počet stran: 360

Hodnocení: 95 %

www.knizniklub.cz/knihy/583813-slepa-ulicka.html


 

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Zpříjemněte si začátek školního roku Kouzelným čtením

KC hraveuceni 200Školou povinným už skončilo bezstarostné období a každý si dovede představit, že to pro ně není jednoduché. Po skvěle prožitých prázdninách najednou musí začít fungovat a přijmout do hlavy spousty vědomostí. Tento start jim pomohou usna...

Divadlo

Švandovo divadlo natáčí povzbudivá videa, divákům je nabídne na sociálních sítích

Svandovo divadlo200Povzbudit, zlepšit náladu, zaměřit pozornost k dobrým věcem v životě a také neztratit kontakt s diváky. To je smyslem videí, která začali natáčet tvůrci a herci z pražského Švandova divadla.

...

Film

Festival francouzského filmu

festival franouzskeho filmuFestival unikátní francouzské kinematografie opět čeká další ročník. Tentokrát jubilejní, patnáctý! Deset předpremiérových titulů z celkových padesáti tří snímků, velké filmové hity, krátkometrážní ...