Daliborovy lednové tipy na knihy i audioknihy
Banner

Daliborovy lednové tipy na knihy i audioknihy

Tisk

Dalibor tipy 200

Nenašli jste pod stromečkem (nebo v punčoše) vytouženou knihu? Nebo dokonce žádnou? Je tu Daliborův povánoční lednový knižní tip…

 

 

Stephen King – Cyklus vlkodlaka

O Stephenu Kingovi jsme si říkali už krátce před vánočními svátky. Nicméně jak jinak začít nový rok než se zcela novým kalendářem. A světe, div se: dokonce i král hororu pro nás jeden má. Jako doplněk k ilustracím Bernieho Wrightsona připravil Stephen King dvanáct krátkých příběhů o jednom typicky kingovském městečku ve státě Main a o řádění vlkodlaka v něm. Trocha napětí a černobílé i barevné obrázky ve zhruba stodvacetistránkovém svazku vydaném nakladatelstvím Beta Dobrovský udělají radost každému milovníku napětí, stejně jako potěší oko příznivcům výtvarného umění. Cyklus vlkodlaka zkrátka nemůže ve vaší knihovničce chybět.

Dalibor 1King CyklusVlkodlaka preview 1

Jaroslav Kalfař – Stručná historie věčného života

Tento mladý americký autor pocházející z České republiky zazářil před šesti lety svou prvotinou Kosmonaut z Čech, jejíž filmová podoba se za pár měsíců objeví na platformě Netflix s hvězdným obsazením Adama Sandlera v titulní roli. Na podzim loňského roku se díky nakladatelství Kniha Zlín na pulty knihkupectví Jaroslav Kalfař vrátil se svým druhým románem. Tentokrát jde o ztvárnění jakési vize možné dystopické budoucnosti s výrazně filozofickým přesahem na téma zmíněné v názvu. A podobně jako v Kalfařově první knize, i ve Stručné historii věčného života se čtenáři podívají i do české vesnice – jen ne do té minulé, ale budoucí.

Dalibor 2 Kalfar StrucnaHistorieVecnehoZivota

Josef Klíma – Hřebec a Kráska

Populární český investigativní novinář se pustil i do vod detektivního žánru. Ostatně díky své profesi k tomu má celkem blízko. Server Audioteka.cz vypustil do začátku loňské zimy do světa již tři audioknihy, v nichž s lokálními zloduchy bojuje fiktivní kriminalistka Klára Radová. Hřebec a Kráska je druhým titulem této trojice. K mání jsou tedy jak jednotka Jak zabít dvakrát, tak trojka Smrt s odkladem. A jako prémii k celkem zajímavým zápletkám dostanou posluchači zvukových knih dárek v podobě strhujícího přednesu Martina Stránského.

Dalibor 3 Klima HrebecAKraska

Jean-Luc Bannalec – Bretaňské zlato

U audioknih i detektivek ještě zůstaneme. Pro mě osobně donedávna neznámé jméno německého autora Jeana-Luc Bannalec stojí v záhlaví detektivní série, jejímž hlavním spojovacím prvkem je kromě postavy spíše zasmušilého komisaře Dupina ještě i prostředí francouzské Bretaně. Server Audioteka.cz ale v tuto chvíli hostí již tři příběhy namluvené Janem Teplým mladším. Bretaňské zlato je třetí v pořadí, předcházejí mu tituly Bretaňské poměry a Bretaňský příboj – všechny tři jsou k poslechu již od loňského roku.

Dalibor 4 Bannalec BretanskeZlato

Zdroj foto: Dalibor Boubín


 
Banner

Hledat

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Deník třicetileté puberťačky na cestách

200cabotÚdajně by mělo jít o knihu pro dospělé a podle všeho také o vyprávění příběhu jedné dospělé ženy. Ani na jedné frontě však tento aspekt nesedí.

...

Divadlo

Neváhejte a vyrazte za zážitky na Kulturu pod hvězdami

kultura pod hvezdami200Kultura pod hvězdami pořádá letní kulturní akce open-air s tím, že spojuje krásná místa s krásným zážitkem v podobě muzikálů a činohry pod širým nebem. Už mají za sebou několik zastávek jako je Opočno, Kroměříž, Brno nebo ...

Film

Nadčasové drama Dvanáct rozhněvaných mužů konečně na DVD a Blu-ray


muzi IIITroufnu si tvrdit, že většina našich čtenářů nebyla v roce 1957 vůbec na světě, a pokud ano, byla asi hodně malá a spoustu věcí vůbec nevnímala. Jednou z nich byl například film Dvanáct rozhněvaných mužů, který vypráví o porotě, která debatuje o...