Kamarádi z Medového lesa si vás získají

Kamarádi z Medového lesa si vás získají

kamaradi z medoveho lesa kralicci 200Nakladatelství Kazda vydalo v těchto dnech další jedinečné tituly pro nejmenší čtenáře. Tentokrát se jedná o příběhy Kamarádů z Medového lesa a díly Jak zahnat stesk a Králíčci v ohrožení.
Roztomilí zvířecí hrdinové

Kdo že jsou ti kamarádi? Čtveřice, která má ráda les. Jedná se o lišáka Míšu se zvědavým čumáčkem objevujícího dobrodružství, moudrou a opatrnou laňku Daňku, mazané a rychlé divoké prasátko Chrochtíka a mývalku Makovičku. Ta se o všechny stará a potrpí si na čistotu. Dohromady jsou skvělá čtyřka a zakládají svou partu.

Příběhy s přesahem

V knihách se nejedná jen o vyprávění o těchto čtyřech přátelích a jejich pobytu a lumpárnách v lese. Nabízejí i něco navíc. V prvním díle nazvaném Jak zahnat stesk zvířátka nejprve přihlíží, jak v lese u maringotky vzniká pod rukama učitelky Valentýny lesní školka Medovníčci. Do ní chodí mnoho děti a mezi nimi je i Davídek, kterému se však stýská a s ostatními si příliš nerozumí. A to je právě mise pro Kamarády z Medového lesa! Ti Davídka osloví, a navíc pro něj vyrobí skvělý a praktický dárek v podobě lesního kalendáře.

Králičci v ohrožení jsou pokračováním, dětské čtenáře opět čekají staří známí a výraznou postavou je Pavla. Ta je nepřehlédnutelná a hlavně svérázná. Tím pádem si zaslouží určitou lekci… Navíc v tomto díle pokračuje také jiskření mezi hajným Michalem a paní učitelkou, což je zde velmi pěkně popsáno.

„To se člověk vždycky začne chovat tak trapně, když se zamiluje?“
„Přesně tak,“ odpoví mu kamarádi jednohlasně.
„Tak to se radši nikdy nezamiluju,“ prohlásí Chrochtík rozhodně a na vteřinku se při tom podívá na Daňku. „Nikdy v životě. Ani náhodou.“ (str. 42)

kamaradi z medoveho lesa kralicci

Zhodnocení

Kamarádi z Medového lesa jsou opravdovým potěšením pro oči. Ilustrace jsou nádherné, navíc zvířátka moc dobře zvolená. Sama jsem se do nich zamilovala už když jsem knihu viděla v sekci Připravujeme na webu a při čtení jsem se pak celou dobu usmívala. I samotné příběhy pak stojí za to – nejsou nijak dlouhé, jsou milé, a navíc se dětem budou jistě dobře číst díky většímu písmu. A v závěru knih potěšily i recepty, na které jsem hned dostala chuť a nalákaly mě zmínky o dalších dílech.

O autorech

Andrea Schütze si v dětství vyzkoušela téměř všechny koníčky, které si člověk umí představit. Nakonec zakotvila u čtení, a proto knížky také ráda píše. Má výuční list dámské krejčové a diplom ze studia psychologie. Žije s rodinou v nejjižnějším výběžku Německa.

Carola Sieverding maluje a kreslí od té doby, co dokázala udržet tužku. Vystudovala design a dnes se živí jako ilustrátorka dětských knih. Žije a pracuje se svým přítelem a psem v Hamburku.

kamaradi z medoveho lesa jak zahnat stesk

Kamarádi z Medového lesa Jak zahnat stesk
Kamarádi z Medového lesa Králíčci v ohrožení
Autor: Andrea Schütze, ilustrace Carola Sieverding
Překlad: Dagmar Heeg
Žánr: pro děti od 4 let
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2020
Počet stran: 96

Hodnocení: 95 %

Knihy můžete vyhrát v naší soutěži s Kamarády z Medového lesa

https://www.knihykazda.cz/jak-zahnat-stesk/

https://www.knihykazda.cz/kralicci-v-ohrozeni/


 

PřihlášeníSoutěže


Rozhovor

Vidět rozzářené oči je velmi dojemné!

ducho200Pečovatelskou službu Kvalitní podzim života není třeba dlouze představovat. Již přes dva roky se tým paní ředitelky Lenky Klestilové s obrovskou láskou a péčí stará o seniory v přilehlém okolí Vestce. Stejně jako v předešlých letech, tak i konec loňskéh...

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Literatura

Básně z jazzové dásně potěší

BasneJazz perexJana Koubková oslaví tento rok na konci října významné životní jubileum. Nejen proto vydalo nakladatelství Galén její v pořadí již třetí knížku (předchozí dvě jsou Recepty proti samotě a Zutí provádím s chutí).

Divadlo

Na hradě je ženská!

noc na karlstejne 200Poslední dobou jsme nebyli dlouho v divadle – po tom, co jsme se z jednoho představení vytratili během přestávky, jsme neměli vůbec chuť ani náladu. Po pauze jsme tedy vyrazili na Noc na Karlštejně a odcházeli jsme opravdu nadše...

Film

Velký: Hanks se stal přes noc dospělým s duší dítěte

velky tom hanksTom Hanks natáčí filmy už vážně dlouho. V rodinné komedii Velký (1988) je ještě v kůži naivního mládence a jen těžko by se hodil na něco jiného. Nejistý a trošku zmatený kukuč nemá hlavní hrdina náhodo...