Duch džungle pro děti

Duch džungle pro děti

duch dzungle 200V říjnu vyšla další kniha anglického autora a dobrodruha Beara Gryllse, tentokráte příběh inspirovaný Knihou džunglí s názvem Duch džungle. Stalo se tomu tak u nakladatelství CPress a pokud máte doma neposedná a zvídavá dítka, možná je nalákáte právě na tento nevšední příběh.

 Dobrodružný autor

Edward Michael Grylls přezdívaný Bear, (* 1974) je britský dobrodruh, spisovatel a moderátor. Tři roky sloužil jako výsadkář u britských speciálních jednotek SAS. Proslavil se jako průvodce v seriálem Nutné k přežití (Ultimate Survival/Man vs. Wild) vysílaném na stanici Discovery Channel. Ve věku 23 let se stal nejmladším Britem, který zdolal Mount Everest. V červenci 2009 se stal nejmladším (35 let) vedoucím skautů ve Velké Británii.

Co se týká psaní, tak rozhodně není žádným nováčkem, i když většinou psal odborné či životopisně zaměřené knihy, například: Cesta vlka, extrémy naší planety, Let duchů, Příběhy skutečné odvahy, Zlato bohů, Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu.

Stimul k tvoření je jasný!

Mladý Mak s rodiči odjíždí z pohodlí Londýna do Indie a při cestě do džungle je smete blesková povodeň. Chlapec je od ostatních odloučen a neví, jestli se s nimi ještě shledá, jestli vůbec přežili. Nicméně se nevzdává, jde odhodlaně dál, najde si dokonce zvířecí společníky, kteří mu pomáhají přežít, nebo od kterých odkouká praktické tipy. Jsou zvířata, kterým pomůže, ale jsou i tací, kteří se k němu staví nevraživě a neváhají mu ublížit. A je to právě Matka vlčice spolu s vlčaty Škrábem a Štěkem mu pomohou najít cestu zpátky do civilizace.

Co na to říkám?

Kniha má podmanivou obálku od Petra Přenosila a nestydí se říct, na jaký podnět v psaní Bear Grylls reagoval. Najdeme zde i fajn ilustrace Javiera Joaquina, které dokreslují situaci hlavního hrdiny. A na konci knihy nám autor nachystal přehled tipů, jak přežít v džungli. Pro děti to musí být určitě dobrodružný příběh plný dálek, zajímavých zvířat i houževnatého přemýšlení mladého chlapce.

duch dzungle

Název: Duch džungle
Autor: Bear Grylls
Ilustrace: Javier Joaquin
Žánr: dobrodružné pro děti
Originální název: Spirit of the jungle (2016)
Nakladatelství: CPress
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 224
Hodnocení: 85 %

Odkaz: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58625525/duch-dzungle/


 

PřihlášeníSoutěže


Rozhovor

Benjamin Kuras: Spisovatel musí umět pátrat a dávat věci do souvislostí!

kuras200Jeho knihy vynikají nesmírnou precizností a mohly by být učebnicí toho, jak má publicista pracovat s informacemi. A právě tomuto tématu jsem se s Benjaminem Kurasem věnovala a vyptala se ho na zákulisí takové práce. Jeho nová kniha Poslední naděje ci...

Hledat

Videorecenze knih

Michael Krásný vydává druhé album 20:20

Michael Krásný, kontrabasista, baskytarista, zpěvák a dlouholetý doprovodný hráč trumpetisty Laca Decziho, vydává druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20. michaelkrasnymusic.com

Literatura

Jde o to i bez lepku!

kucha200V roce 2006 byla potomku Radky Vrzalové diagnostikována celiakie. Toto vážné zdravotní omezení postihuje stále více lidí a začíná být opravdovou hrozbou pro společnost. Ale Vrzalová se nevzdala a jako správná matka se snažila svému dítěti všemožně pomoc...

Divadlo

Dream job nebo mediální pakáž?

MP DJ perexJe poslední týden před volbami a v redakci nejmenovaného periodika vládne napětí. Nestačí, že musí celý tým během předvolebního týdne dělat přesčasy, aby byly pokryty všechny důležité události, ale je potřebné zveřejnovat všechno dřív, než konku...

Film

Zastav se a nepřežiješ: honička plná adrenalinu

zastav a neprezijesFilm Zastav se a nepřežiješ (2006) je originální honička plná adrenalinu. Jde v ní totiž o to, aby měl hlavní hrdina neustále zaděláno na problém, jinak mu selže tělo a zemře.

...