Čím budu, až vyrostu? Velká kniha povolání

Čím budu, až vyrostu? Velká kniha povolání

Čím budu až vyrostu (perex3)Velká obrázková knížka od nakladatelství Euromedia, která dává dětem široký prostor fantazírovat. Vždyť na každé dvojstránce se dá vymyslet tolik příběhů.

 

 

Čím budu, až vyrostu? Tuhle otázku si děti začínají pokládat už v útlém věku, často dřív, než oslaví 3. narozeniny. A právě tahle velká knížka jim dává možnost si to do té doby důkladně rozmyslet. Společně tu najdete i povolání, o kterých vaše dítko zatím netuší, že existují a vy máte možnost jim jednotlivá povolání pěkně vysvětlit a rozvinout jim obzory.

Knížka Čím budu až vyrostu? Velká kniha povolání od nakladatelství Euromedia představuje snad většinu možných povolání na krásných obrázcích překypující barvami, lidmi a rušným životem. Obrázky jsou doplněny kratičkými příběhy o povolání a lidech, kteří je vykonávají a drobnými zábavnými úkoly. Tyto příběhy i úkoly můžete společně s dětmi rozvinout nebo vmyslet zcela nové. Několik postav se navíc knížce objevuje na různých místech, najdete je?

 Čím budu až vyrostu (3) 

Knížka je doporučována od 3 let a souhlasím, že v tomto věku je dítě schopné říct, čím by rádo bylo, až vyroste nebo vyjmenovat několik druhů povolání a spojit si je s konkrétními činnostmi. Avšak knížka je velká a má tvrdé stránky, proto ji doporučuji k listování a vyprávění už dříve. Róze budou za 2 měsíce 2 roky a prohlížíme ji každý den. Krásně si v knížce uvolní ručičku při ukazování prstíkem a povídá mi k tomu svojí hatmatilkou své už teď vymyšlené příběhy. Taky mi v ní ukazuje všechny mámy, táty, dědy, babičky, kytičky, bagry, balony, auta, jednotlivá zvířátka a další věci, co už ví, jak se řeknou. Takže k procvičování slovní zásoby hned, jak se dítě pokouší ze sebe nějaká slůvka dostat je naprosto ideální. 

 Čím budu až vyrostu (2) 

 

Knížka Čím budu až vyrostu? Velká kniha povolání

Autor: Suessová Anne
Překlad: Bezděková Alena
Nakladatelství: Euromedia
Datum vydání: 09/2020
Počet stránek: 10
Vazba: pevná
Rozměry: 21,5 × 33 cm
Doporučený věk: 3+
Hodnocení: 100 %


 

PřihlášeníSoutěže


Rozhovor

„Žen bez domova je hodně, ale schovávají se,“ říká Alexandra Doleželová z Občanského sdružení Jako doma

bez domova perexVyhazov z práce, dluhy, úmrtí partnera. Pokud nemáte nikoho, kdo by vám v těžké situaci pomohl, od života na ulici vás dělí jen krůček. Přečtěte si rozhovor s Alexandrou Doleželovou. Založila Občanské sdružení Ja...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Literatura

Doreen Virtue: Zbavte se svých kil bolesti

zbavte se kil bolesti 200První bestseller této americké andělské psycholožky, který chtě nechtě musí ocenit i realisti a rýpálkové. Je souvislost mezi přejídáním a kdysi prožitým zneužíváním, stresem či sexuálními traumaty? Ano!… a popravdě,...

Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti: „Budem hrát zas. A pořád víc.“

shakespearovske slavnosti 200Letní shakespearovské slavnosti zahájí předprodej do Prahy, Brna a Ostravy ve středu 3. června v 10:00. Vstupenky bude možné zakoupit na stránkách festivalu www.shakespeare.cz a nově v síti Ticketmaster.

...

Film

Tlumočník je kvalitní roadmovie o životě dvou starců

7c7deb1031a39ad78df4b7052ea5 r16 9 w720 h405 geb89bd32ff8411e7adc2ac1f6b220ee8Legenda českého filmu Jiří Menzel přichází v novém dramatu Tlumočník. Po jeho boku se objeví přední rak...