Kamarády z Medového lesa čekají hned dva problémy
Banner

Kamarády z Medového lesa čekají hned dva problémy

kamaradi z medoveho lesa 200Člověk se ani nenadál a v nakladatelství Kazda vyšla další kniha s Kamarády z Medového lesa. Má název To zvládneš, Lukáši a je stejně dobrá jako předchozí díly.

 

 

 

Kamarádi z Medového lesa jsou lišák Míša se zvědavým čumáčkem objevující dobrodružství, moudrá a opatrná laňka Daňka, mazané a rychlé divoké prasátko Chrochtík a mývalka Makovička. Ta se o všechny stará a potrpí si na čistotu. Dohromady jsou skvělá čtyřka a nedají dopustit ani na děti z nedaleké lesní školky.

Počáteční příběhy jsou určené na rozehřátí, zvířecí hrdinové jsou zase zpátky a řeší uvíznutého Chrochtíka nebo zamilovaného hajného, který všude vidí jen srdíčka. Až ve třetí kapitolce potkávají Lukáše držícího se dál od ostatních dětí. Důvodem je, že koktá a zřejmě se bojí, že se mu děti budou smát.

„Daňka se rozchichotá. „Já bych řekl, že je Lukáš tak chytrý, že se mu v hlavě slova hromadí. A protože jich je na jednu jedinou hlavičku prostě moc, vycházejí mu z úst zašmodrchaná a zpřetrhaná,“ přemítá. „Nebo nevyjdou vůbec, protože se zaseknou.“

Zvířátka se rozhodnou Lukášovi pomoci stejně jako Davídkovi nebo Elence v minulých dílech a společně vymyslí plán. Díky němu je pak Lukáš za opravdového hrdinu, protože zabrání jedné velké katastrofě. Ta je pak v závěru ještě vysvětlena formou novinové zprávy, což přidává knize další rozměr v podobě důležité osvěty.

Další Kamarádi z Medového lesa opět utekli jako voda, příběh byl rychle u konce a nezbývá než se těšit na další díly. Nebo si můžete čekání zkrátit díky audio verzím všech příběhů o Kamarádech z Medového lesa v podání Jitky Molavcové. Tak pokud vaše děti dávají přednost poslechu před čtením, určitě si je nenechte ujít! Akorát tak přijde o krásné ilustrace Caroly Sieverding.


Andrea Schütze si v dětství vyzkoušela téměř všechny koníčky, které si člověk umí představit. Nakonec zakotvila u čtení, a proto knížky také ráda píše. Má výuční list dámské krejčové a diplom ze studia psychologie. Žije s rodinou v nejjižnějším výběžku Německa.

Carola Sieverding maluje a kreslí od té doby, co dokázala udržet tužku. Vystudovala design a dnes se živí jako ilustrátorka dětských knih. Žije a pracuje se svým přítelem a psem v Hamburku.

kamaradi z medoveho lesa

Kamarádi z Medového lesa – Ty to zvládneš, Lukáši!
Autor: Andrea Schütze, ilustrace Carola Sieverding
Překlad: Dagmar Heeg
Žánr: pro děti a mládež
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2021
Počet stran: 96
Hodnocení: 95 %

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Přečtěte si další příběhy kamarádů z Medového lesa

https://www.knihykazda.cz/ty-to-zvladnes-lukasi/


 

PřihlášeníSoutěže


Rozhovor

Markéta Schneiderová: „Hodně mi záleží, aby člověk zapomněl, že je to jenom napsaný.“

schneiderova 200Jak se ze spisovatelky ‚do šuplíku‘ stane úspěšná blogerka, která trousí svá díla po světě? Co člověka nakopne, aby si začal plnit svůj sen a přitom se nezačal brát hrozivě vážně? Markéta Schneiderová je ženou činu. Osob...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Dny mohou být delší, než si myslíte

vas cas je nekonecny perexJak přeorganizovat svůj čas v chaotické době, aby začal být více efektivní? Kniha s dobrým úmyslem a jistě si najde své čtenáře, ale stále více jsem při ní měla pocit, že autor trpěl přílišnou chaotičností až ...

Divadlo

Halloweenská noc patřila ve Zlíně premiéře hry Kráska z Leenane

kraska200Městské divadlo Zlín se rozhodlo právě na Halloweenský večer, 31. října, uvést tragikomedii irského autora Martina McDonagha Kráska z Leenane. Jak se povedlo převést tuto trýznivou hru, nabitou referencemi na nelehký život v zapadlém Irsku, na zlín...

Film

Antropologický výzkum v kuchyních starých mládenců

kitchen 200Nedávno jsem se přesvědčila o tom, že inspirace může přijít opravdu kdekoliv a kdykoliv. Na přednášce o antropologii nám byl v rámci metod zkoumání doporučen norsko-švédský film Povídky z kuchyně. A jako správný zapálený fanoušek antropologick...