Bear Grylls: Dobrodružství na moři
Banner

Bear Grylls: Dobrodružství na moři

dobrodruzstvi na mori 200V červenci vyšel u nakladatelství Pikola 4. díl dobrodružné série Beara Gryllse pro děti od sedmi let, která je vhodná také jako první čtení. Nejnovější příručka nese název Dobrodružství na moři a i zde nás autor utvrzuje v tom, že v divočině jsme silnější jako tým.

 Autor jako odborník na dobrodružství

Edward Michael Grylls přezdívaný Bear, (* 1974) je britský dobrodruh, spisovatel a moderátor. Tři roky sloužil jako výsadkář u britských speciálních jednotek SAS. Proslavil se jako průvodce v seriálem Nutné k přežití (Ultimate Survival/Man vs. Wild) vysílaném na stanici Discovery Channel. Ve věku 23 let se stal nejmladším Britem, který zdolal Mount Everest. V červenci 2009 se stal nejmladším (35 let) vedoucím skautů ve Velké Británii.

Kniha číslo 4

Po Dobrodružství ve velehorách (2020), Dobrodružství v poušti (2020) a Dobrodružství v džungli (2021) tu máme konečně i Dobrodružství na moři. Opět začínáme v prostředí dětského letního tábora a tentokrát štafetu, tedy kouzelný kompas, předává Omar dívčině jménem Chloe. Při dobrodružství na jezeře se stane nehoda a naše hrdinka se jako mávnutím kouzelného proutku objeví na pláži a společnost i průvodce jí dělá právě Bear. Poradí jí, co jíst a naopak co nekonzumovat, jak si poradit v přírodě a upozorní na ekologickou katastrofu, tedy na plasty v moři. Samozřejmě, že vše dobře dopadne, Chloe je zachráněna a vrací se zpátky do reality na tábor, kde se díky poučení od Beara snaží chovat ekologičtěji.

Příroda a přežití

Péče o přírodu je hnacím tématem celé této série a musím říct, že se autorovi daří toto poselství dětem nenásilně představit a vysvětlit, že musíme začínat u sebe a jedině tak jsme schopni změnit svět k lepšímu. K sérii neodmyslitelně patří černobílé ilustrace Emmy McCannové, kterých si i zde užijeme do sytosti. Nechybí ani závěrečný kvíz a minisekce Věděli jste? a dohromady to tvoří fajn celek, který doporučuji všem zvídavým dětem, co prahnou po dobrodružství.

dobrodruzstvi na mori

Název: Dobrodružství na moři
Autor: Bear Grylls
Žánr: dobrodružný román pro děti a mládež
Originální název: The Sea Challenge (2017)
Ilustrace: Emma McCann
Nakladatelství: Pikola
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 144
Hodnocení: 70 %

https://www.euromedia.cz/bear-grylls-dobrodruzstvi-na-mori/kniha/13756/


 

PřihlášeníSoutěže


Rozhovor

Inspiraci nacházím všude kolem mě, říká zpěvák a textař Vlady Gryc

Gryc foto perexLoni mu vyšlo nejen debutové album Já svý sny mám, ale povedla se mu i letní hitovka Te Quiero, která zaznamenala sérii úspěchů v rozhlasové hitparádě Česká dvanáctka. To jsou poměrně nedávné umělecké úspěchy zpívajícího textaře Vladyh...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Scrutonov sprievodca vínom a životom

scr200Myslíte si, že máte vzťah k vínu? Určite sa mýlite!

...

Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti přivítají hosty

SSl peSlavnosti v srpnu potěší diváky hned třemi zajímavými hosty – temperamentní slovenskou Komédiou omylov, Othellem v originálním znění a rozverným Zkrocením zlé ženy v ostravském podání. Generálním partnerem slavností je skupina PPF.

...

Film

Febiofest zakončilo dojemné drama Pořád jsem to já

febio plakat 200V pátek 17. dubna byly slavnostně ukončeny Regionální ozvěny mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest a tím i celý 22. ročník této oslavy filmu. U této příležitosti byl promítán také Oscarem ověnčený film s názvem Pořád jsem j...