Kiliánovo tajemství je kniha pro děti, které uvažují jinak

Kiliánovo tajemství je kniha pro děti, které uvažují jinak

Tisk

Kilian perexRegresní terapeutka a spisovatelka Ester Davidová znovu vydala svou knížku pro děti Kiliánovo tajemství. Tentokrát v novém kabátku a s novými ilustracemi od tvůrkyně Terezy Muškové Olivové. Původní knížečka poprvé vydaná před několika lety tak velmi ožila a těší se velkému zájmu, který si určitě zaslouží.

Malý chlapec Kilián žije se svými rodiči na planetě Bela, kde to chodí poněkud jinak než na Zemi. Jednoho dne zatouží podívat se na Zem a zjistit, jak tam vlastně lidé žijí, a hlavně jak se daří dětem. Cestuje v ochranné bublině a setkává se s pro něj dosud neznámým světem, který v něm budí údiv i smíšené pocity. Rozhodne se pomáhat lidem, se kterými se setkává, především však nešťastným dětem. Svou roli sehrají také kouzelné loutky, které vyřezává pro děti ze dřeva.

Více už neprozradím, ale jsem si jistá, že se knížka bude vašim dětem líbit. Je velmi jednoduchá, srozumitelná, bez složitých popisných pasáží a zápletek, proto příběh ocení i velmi malé děti nebo začínající čtenáři.

Kilian strom

Knížka má své kouzlo a poukazuje na to, co je opravdu v životě důležité. Navíc krásné ilustrace ji velmi hezky oživují, hodí se i na prohlížení pro předškoláky, kteří jistě zatouží po tom, aby jim tuto pěknou knížku přečetla maminka před spaním.

Kniha Kiliánovo tajemství ale jistě bude i v dětech probouzet zvědavost a povede je k tomu, aby se začaly na různé věci ptát a přemýšlet nad nimi. A myslím si, že Kiliánek nakonec potěší i dospělé.

kilian knihy

Pokud budete mít zájem o knihu, kontaktujte autorku na jejích stránkách, kromě knihy nabízí i k prodeji velice pěkné hrníčky a polštářky s motivy Kiliánka a obrázků z knížky, které dětem určitě udělají radost  jako milý dárek.

Polstarky kilian

Název: Kiliánovo tajemství
Autor: Ester Davidová
Ilustrace: Tereza Mušková Olivová
Nakladatelství: Es-Ter-ka
Rok vydání: 2023, vydání druhé
Počet stran: 99

www.esterdavidova.com
https://www.fler.cz/tereza-o


 
Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Nechte se také vtáhnout do kouzelného lučního světa

louka 200Nakladatelství Kazda vydalo další knihu z edice Živá příroda. Tentokrát není jejím autorem německý lesník Peter Wohlleben, ale biolog Jan Haft.

 

...

Divadlo

Peníze vás otráví i napnou

Penize Dan a jeho matka perexDěj se rozbíhá: Jojco a Mirec  - dva vulgární výrostci se ženou dodávkou vyloupit banku. Jsou nezkušení, ustrašení, nervózní a nejistí.

 

Film

Lajna 2 je plná humoru, ale nezapomíná ani na důležitá témata

 

Lajna 2Televize Seznam již za několik dní uvede druhou řadu komediálního seriálu z hokejového prostředí s názvem Lajna. Dokáže svým ostrovtipem a zajímavým tématem navázat na úspěšnou první řadu? Zúčastnil jsem se slavnostní předpremiéry, kte...