Rošťácké pohádky o zvířátkách pobaví děti i dospělé

Rošťácké pohádky o zvířátkách pobaví děti i dospělé

Tisk

Rostacke pohadky perexZvířátka se někdy chovají podobně jako děti. Také občas odmlouvají, nechtějí se mýt, malují po zdech nebo pečou podivuhodné dorty a´la „pejsek a kočička“. Ale ze všech sil se snaží polepšit. Jestlipak se jim to podaří? Odpověď je ukrytá v jedenácti laskavých a vtipných příbězích s kouzelnými ilustracemi.

 

Rošťácké pohádky o zvířátkách napsala Hana Novotná a vydalo je nakladatelství Bambook (Nakladatelský dům Grada). Knížka už na první pohled upoutá pestrou a vesele laděnou obálkou a také každá kapitola je bohatě doprovázená ilustracemi Marie Nováčkové.

Aby se všichni mohli polepšit...pokud budou chtit

Jednotlivé příběhy jsou v ideálním rozsahu, právě tak na čtení dětem před usnutím. Jejich základem je vždy nějaká drobná dětská (lidská) neřest, která zvířecí rodinku trochu potrápí, donutí všechny zúčastněné k tomu, aby se s tím nějak popasovali, a vygraduje poučným závěrem.

Myslím, že téměř všichni rodiče se v podobných situacích, jaké zvířátka prožívají, ocitli už mnohokrát a také děti budou schopné, byť na příkladu zvířecí říše, snadno je rozeznat. Takže pokud si po přečtení nechají ještě chvilku na zpětnou vazbu s postřehy od svých ratolestí a zhodnotí společně význam ponaučení, mohlo by to ve finále vést i k polepšení nejen lidských mláďátek, ale i jejich sourozenců, maminek, tatínků a třeba i kamarádů.

Je fajn, že v záplavě dětských knih na trhu se najdou i takové, které nechtějí být prvoplánově jiné a šokovat po vizuální a obsahové stránce. A ačkoliv není téma zvířecích lumpíků zrovna originální, uchopily jej autorky po svém a dokázaly vytvořit atraktivní pohádkovou knížku, po níž stojí za to sáhnout.

Rostacke pohadky

Rošťácké pohádky o zvířátkách
Autor: Novotná Hana
Ilustrace: Nováčková Marie
Datum vydání: 18. 1. 2024
Nakladatelství: Bambook, Grada
Edice: Pohádkové čtení
Věk: od 4 let

Hodnocení: 90 %

www.bambook.cz/
www.grada.cz/rostacke-pohadky-o-zviratkach-13744/


 

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Cesta na Dakar: Kniha o opravdové odvaze a odhodlání

Cesta na dakar 200V nakladatelství Jota vyšla v lednu kniha Gabriela Novotná Cesta na Dakar. Příběh první české motorkářky, která se vydala na nejnáročnější rally světa sepsal novinář a motorkář Jan Somerauer.

 

Divadlo

Městské divadlo Brno představuje tituly pro sezónu 2024/2025

mdb 200Stanislav Moša, ředitel MdB říká, že v divadelní sezóně 2024/2025 pro diváky připraví celkem 9 inscenací. Pět z nich bude uvedeno na Činoherní scéně, čtyři pak na Hudební scéně. Jedna z nich bude premiérou českou a hned 3 (!) uvedou ve světové premiéře. „D...

Film

Vykutálená parta z Madagaskaru je zpět

altČtveřice zvířecích uprchlíků z newyorské ZOO se k nám vrací ve svém třetím dobrodružství. Tentokrát je osud zavede do kasina v Monte Carlu, stanou se součástí bankrotujícího cirkusu doufajíce, že s jeho pomocí se dostanou nazpět do své milované domoviny, broo...