Super průvodce pro malé i velké dobrodruhy

Super průvodce pro malé i velké dobrodruhy

Tisk

Průvodce pro malé i velké dobrodruhyOdtrhněte oči od obrazovek, odložte své tablety i telefony a rozběhněte se vstříc novým dobrodružstvím. Zažijete spoustu nevídaného, ať už v přírodě nebo ve městě, rozšíříte si obzory, získáte nové informace, o kterých jste třeba ještě nic netušili, naučíte se novým dovednostem a nakonec si můžete i něco dobrého uvařit.

Přiznám se, že k této publikaci nebudu vůbec kritická, jelikož vítám každý počin, který se snaží, ať už děti či mládež vytrhnout ze světa sociálních sítí či PC her. Na sto dvaceti pěti stranách najde malý dobrodruh vše, co by ho snad mohlo zajímat, ba i mnohem více. Nalezne zde různé tipy i testíky, které nejen pobaví, ale mohou být i užitečné, zábavné hry, při kterých se opravdu nudit nebude. Dále i různorodé výzvy, které mohou zahrnovat například noc pod širákem či schopnost uvařit si cizokrajné jídlo. V kapitole „To dáš“ procvičí zejména svou zručnost, kreativitu a trpělivost a na závěr může získat spoustu vědomostí o životě v přírodě. Knížka je doplněna o inspirativní příběhy skutečných mladých dobrodruhů ve světě a nenásilným způsobem tak lehce vybízí čtenáře k plnění si svých vlastních snů.

Líbí se mi vše, její zpracování i formát, druh papíru i vazby, které vypadají, že snad vydrží i hrubší zacházení malého či většího školáka. Zkrátka knížka, ke které se dítě bude rádo vracet.

Více vám prozradí má desetiletá dcera:

„Knížka je o věcech, které můžete dělat venku i doma. Jsou tam recepty ze všech kontinentů, které jsou jednoduché a zábavné, jsou tam i krásné obrázky a super úkoly, jako například: jak vyrobit krmítko pro ptáky, testy, jako například: jaký jsi dobrodruh apod. Najdete tam i tipy, jak se připravit do přírody nebo jak se naučit pískat různými způsoby. Moc mě bavily články o mladých dobrodruzích, kteří dokázali něco neuvěřitelného. Líbilo se mi, že to bylo pro holky i kluky a taky se to rychle a pěkně četlo. Postupně bych chtěla vyzkoušet všechny ty úkoly, které v knížce jsou. Myslím, že jsou jednoduché a s malou pomocí bych to zvládla."

Průvodce pro velké a malé dobrodruhy

Název: Super průvodce pro malé i velké dobrodruhy
Autor: Aurore Meyer
Ilustrace: Tournefeuille, Myrtille; Amandine
Nakladatelství: Pikola
Rok vydání: 2024
Počet stran: 128
Hodnocení: 85%

https://obchod.portal.cz/kompletni-nabidka-ostatni/super-pruvodce-pro-male-i-velke-dobrodruhy/


 

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Thorgal jako omnibus!

thorgal omnibus 200V lednu vyšel v nakladatelství Egmont omnibus Thorgala pod souborným názvem Neviditelná pevnost. Tento oceňovaný evropský komiks tak konečně dostal podobu, jakou si zaslouží. Pět sešitů s pěti zajímavými příběhy spadá pod jeden cel...

Divadlo

Od mejdanu po drama. Ve Švandově divadle připravují Chlast, divadelní adaptaci stejnojmenného kultovního filmu

chlast 200Divadelní adaptaci snímku Chlast oceněného v roce 2021 Oscarem za nejlepší cizojazyčný film uvede koncem dubna Švandovo divadlo v Praze. Autory adaptace jsou režisér filmu Thomas Vinterberg a Claus Flygare. Ti svou divadelní verzi Chlastu postavili n...

Film

Jaká je cena bezpečí? Na to se bude ptát dvacátý pátý ročník festivalu Jeden svět

jeden svet 200Zdá se, jako by současným světem otřásala jedna krize za druhou. Válka na Ukrajině, energetická krize i změny klimatu. To vše jsou témata, která Jeden svět nemůže přehlížet. Festival každoročně přináší do kin desítky dokumentárních filmů o lids...