Inspirující příběh šlechtičny Blanky z rodu Battaglia
Banner

Inspirující příběh šlechtičny Blanky z rodu Battaglia


Cyklistka perexBlanka se měla jednoho dne stát vzornou manželkou. Takový osud však pro divokou a temperamentní dívku nepřipadal v úvahu. Z této výjimečné dívenky vyrostla sebevědomá žena, která milovala jízdu na kole a projela na něm kus světa.


Stáří pak Blanka tráví v zchátralém rodném zámečku v jihočeských Bratronicích. Svět, který znala, už téměř zmizel. Současnost ji znervózňuje. Nedokáže jí porozumět. Do jejího života však vstoupí studentka žurnalistiky Klára, díky které vzpomínky na Blančin pestrý a naplněný život znovu ožijí. To platí i pro její osudovou lásku, po níž Blance zůstal jen nepřečtený dopis.


Nová kniha z pera oblíbené Jany Poncarové
Historický román Cyklistka napsala oblíbená čeká spisovatelka Jana Poncarová, které si svými předchozími knihami získala srdce čtenářů. Mimořádný úspěch zaznamenaly zejména tituly Eugenie, Alžběta a Nina a Podbrdské ženy.


Citlivě napsaný příběh
Kniha není skutečným příběhem Blanky, je jím „pouze“ volně inspirovaná. V ději se tak objevují nejen skutečné události a osoby, ale i ty vymyšlené. Autorka je však zvládla spojit, díky čemuž vytvořila autenticky působící vyprávění. Příběh je napsaný citlivě a s pochopením pro hlavní hrdinku a jejich blízké, což z velké části přispívá k tomu, že těmto postavám porozumíte a zamilujete si je. Vydařené jsou i popisy prostředí.


V příběhu se střídají pasáže odehrávající se v minulosti s těmi v současnosti. Blančin život je opravdu bohatý na zážitky a události, bohužel však nejen na ty dobré. Kromě dobrodružství, štěstí a lásky tak prožívá i těžké časy plné bolesti, v nichž musí najít sílu jít dál. Příběh je tedy velmi emotivní a inspirující. Pro milovníky tohoto žánru bude skutečným čtenářským zážitkem, který ještě umocní vydařený konec.


Tip na dokument
Pokud budete po přečtení knihy zvědaví na skutečnou baronku Blanku, můžete se podívat na dokument Paní Le Murie, v němž se vám představí sama. 

Cyklistka

Cyklistka
Autorka: Jana Poncarová
Žánr: historický román
Vydáno: Motto, 2021
Počet stran: 360

Hodnocení: 85 %

www.albatrosmedia.cz/tituly/65178864/cyklistka


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Ladislav von Kokesch připravuje poctu Jiřímu Šlitrovi

lada kokes perexMuzikant Láďa Kokeš dělá radost posluchačům všech věkových skupin. Srdcem i duší miluje hudbu 20. a 30.let a svou vizáží jako by vypadl z nějakého parádního prvorepublikového večírku....

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Výstřelem z děl to začalo, mohutnou bitvou skončilo

bitva 1 200Tak krátce se dají uvést akce na ústecku v souvislosti s 200. výročím bitvy u Chlumce a Přestanova. Od června až do srpna měli obyvatelé města a okolí možnost zúčastnit se i doprovodných akcí , které k tomu organizátoři naplánov...

Z archivu...


Literatura

ISLANDŠTÍ ANDĚLÉ

andele 200Island je pro nás středoevropany většinou neznámou zemí, ale jejich společenské problémy jsou podobné jako u nás. Autorka Stella Blomkvist své čtenáře o tom přesvědčuje ve svém vyprávění o rázné advokátce stejného jména i příjmení. ...

Divadlo

Richard III. vládne Hradci

richard III 200S nejslavnějším Shakespearovým padouchem se roztrhl pytel nad českými jevišti. Vedle Prahy, Brna a Pardubic splétá Richard III. síť krvelačných intrik i na scéně Klicperova divadla v Hradci Králové. A i k...

Film

Dokumenty Michelangela Antonioniho se uhnízdily v Karlových Varech

altLetos někteří filmaři buď v plné síle oslavili sté narozeniny (jako japonský režisér Kaneto Šindo) nebo se před sto lety narodili (Tadaši Imai,  Alexander Mackendrick, Gene Kelly, Georges Franju,  Michelangelo Antonioni). P...