Inspirující příběh šlechtičny Blanky z rodu Battaglia

Inspirující příběh šlechtičny Blanky z rodu Battaglia


Cyklistka perexBlanka se měla jednoho dne stát vzornou manželkou. Takový osud však pro divokou a temperamentní dívku nepřipadal v úvahu. Z této výjimečné dívenky vyrostla sebevědomá žena, která milovala jízdu na kole a projela na něm kus světa.


Stáří pak Blanka tráví v zchátralém rodném zámečku v jihočeských Bratronicích. Svět, který znala, už téměř zmizel. Současnost ji znervózňuje. Nedokáže jí porozumět. Do jejího života však vstoupí studentka žurnalistiky Klára, díky které vzpomínky na Blančin pestrý a naplněný život znovu ožijí. To platí i pro její osudovou lásku, po níž Blance zůstal jen nepřečtený dopis.


Nová kniha z pera oblíbené Jany Poncarové
Historický román Cyklistka napsala oblíbená čeká spisovatelka Jana Poncarová, které si svými předchozími knihami získala srdce čtenářů. Mimořádný úspěch zaznamenaly zejména tituly Eugenie, Alžběta a Nina a Podbrdské ženy.


Citlivě napsaný příběh
Kniha není skutečným příběhem Blanky, je jím „pouze“ volně inspirovaná. V ději se tak objevují nejen skutečné události a osoby, ale i ty vymyšlené. Autorka je však zvládla spojit, díky čemuž vytvořila autenticky působící vyprávění. Příběh je napsaný citlivě a s pochopením pro hlavní hrdinku a jejich blízké, což z velké části přispívá k tomu, že těmto postavám porozumíte a zamilujete si je. Vydařené jsou i popisy prostředí.


V příběhu se střídají pasáže odehrávající se v minulosti s těmi v současnosti. Blančin život je opravdu bohatý na zážitky a události, bohužel však nejen na ty dobré. Kromě dobrodružství, štěstí a lásky tak prožívá i těžké časy plné bolesti, v nichž musí najít sílu jít dál. Příběh je tedy velmi emotivní a inspirující. Pro milovníky tohoto žánru bude skutečným čtenářským zážitkem, který ještě umocní vydařený konec.


Tip na dokument
Pokud budete po přečtení knihy zvědaví na skutečnou baronku Blanku, můžete se podívat na dokument Paní Le Murie, v němž se vám představí sama. 

Cyklistka

Cyklistka
Autorka: Jana Poncarová
Žánr: historický román
Vydáno: Motto, 2021
Počet stran: 360

Hodnocení: 85 %

www.albatrosmedia.cz/tituly/65178864/cyklistka


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Billow: Vzpomínky na osoby, které zmizely z našich životů

Billow 200Billow je jednou z mála českých dream-popových kapel. I když si prošla několikaletou pražskou epizodou, působí ve Veselí nad Moravou. Jejími členy jsou zpěvačka a klávesistka Lenka Zbořilová, kytaristé Jakub Zbořil a Vojtěch Veselý a bubeník Eri...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Masopust na Veselém kopci

masopust perTak jako každý rok i letos mohli návštěvníci prožít jednu z nejkrásnějších tradic - Masopust. Veselý kopec přivítal stovky příznivců české kultury. Nabídl tradiční pochoutky a nechyběl ani průvod masek s lidovou hudbou.

Z archivu...


Literatura

Menna van Praag: Nejšťastnější na světě

nejstastnejsi na svete perex„To, co máš, je dar pro tebe od Boha. A to, co s tím uděláš, je tvůj dar Bohu.“ Citace z knihy, kterou si asi jednou provždy zapamatuji. Jsou vzácné a nesmírně cenné právě tyto knihy, ze kterých si čtenář odnese něco tak jednoduchého, ...

Divadlo

15 let soudobé hudební scény Městského divadla v Brně


15 let MDB perexJe to až neuvěřitelné, ale skutečně uběhlo patnáct let od premiéry muzikálu VLASY, díla, které mělo premiéru na své Hudební scéně. Od prvního uvedení v roce 2005 do konce září 2019 zde bylo uvedeno šedesát osm (!) premiérových tit...

Film

Chcete nahlédnout pod pokličku filmařiny?

FAMU 200V nakladatelství AMU vycházejí také knihy, které (nejen začínajícím) filmařům vysvětlují teorii, ale hlavně se obracejí k praktickým záležitostem - třeba k tomu, jak psát scénáře nebo jak nakládat se zvukem. Snadno pochopíme, že základy řemesla se lze na...