Auta v Československu 1945–1990

Auta v Československu 1945–1990

Tisk

Auta v Československu

Jste milovníkem aut, které se prodávaly v Československu v letech 1945–1990? Pak je tato výjimečná kniha určena přímo pro vás a věřte, že si budete u čtení i prohlížení fotografií a obrázků lahodit. V knížce Jana Tučka Auta v Československu 1945–1990 najdete osobní vozy tří desítek různých značek z tuzemské výroby, ale také z dovozu – z východní i západní Evropy, výjimečně i z Japonska a Jižní Koreje. Velice bohaté popisky a příběhy automobilů jsou doplněny 450, většinou barevnými, fotografiemi a kresbami.

Kapitoly knížky jsou hezky rozčleněny podle let, kdy pod každým obdobím najdete další členění právě dle toho, zda byla auta tuzemské výroby, či šlo o auta z východu, či ze západu.

Wartburg 900

Pamatujete tohohle východoněmeckého fešáka s dvoudobým tříválcovým motorem 900 cm3 a pohonem předních kol? Za Wartburg 900 prodávaný na poukaz neboli potvrzenku zájemce zaplatil 25 800 Kčs. Tento čtyřdveřový model byl dlouhý 4300 mm, široký 1570 mm a vysoký 1450 mm. Vykazoval pohotovostní hmotnost 960 kg, z nichž 525 kg připadalo na přední a 435 kg na zadní nápravu. Vůz dosahoval největší rychlosti 115 km/h a průměrně spotřeboval 10 l paliva na 100 km.

Auta v Československu

A přesně takhle podrobné informace a mnoho dalších se v této knížce plné aut dozvíte.

Knížka je ideálním dárkem pro dědečka či pradědečka, který se stejně jako ten můj bude nad knížkou rozjímat a vzpomínat s jiskrou v očích na svůj první automobil a zážitky s ním spojené.

Auta v Československu

Auta v Československu 1945–1990
Autor: Jan Tuček
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2024
Počet stran: 272

Mé hodnocení: 100 %

www.grada.cz/auta-v-ceskoslovensku-1945-1990-14180/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Inšpektor vojenských hudieb Boris Hokin: Hudba ako taká je krásna,vždy vychádza zo srdca a má absolútnu logiku

boris Hokin rozhovor perexV rámci stého výročia Slovenského ochranného zväzu autorského sme spravili pre našu redakciu rozhovor s inšpektorom vojenských hudieb Borisom Hokinom.

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Na pražský Vítkov dorazili Husité

husi200Národní muzeum otevírá v Národním památníku na Vítkově novou výstavu Druhý život husitství. Výstava se koná od14. 5. 2016 do 26. 3. 2017 a přibližuje jednotlivé proměny vnímání husitského hnutí v moderních dějinách české společnosti od zrodu moderní husi...

Z archivu...


Literatura

Star Trek: Původní série

star trek 200Právě jsem se vrátil z hvězdného cestování s přátelskou federativní lodí Enterprise. Za svého pobytu na této lodi jsem se seznámil s hlavními členy posádky, se kterými jsem byl společně v mnoha ...

Divadlo

Teenagerský muzikál Andílci za školou si odbyde svoji premiéru 22. října

andilci z skolou laurinova 5angelsNový teenagerský muzikál Andílci za školou bude mít premiéru 22. října. Režie se ujal Filip Renč, hudbu složil Michal David a texty si vzal na sta...

Film

Osvícení straší i po čtyřiceti letech, teď už i na Blu-ray

Osviceni perexKdyž se čas od času dělají na různých serverech a ve filmových časopisech žebříčky nejlepších adaptací románů Stephena Kinga, máte jednu jistotu. Snad ve všech najdete letos už čtyřicet let (neuvěřitelné, jak to letí) starý horor St...