Nové album Antikvartetu je dárkem k nedožitým 85. narozeninám Dušana Vančury

Nové album Antikvartetu je dárkem k nedožitým 85. narozeninám Dušana Vančury

Tisk

laska tva200Název 2CD „Láska Tvá“ symbolicky připomíná úplně poslední píseň, kterou za svého života D.V. napsal.

 

 

Dušan Vančura, známý textař a kontrabasista Spirituál kvintetu, si vedle tamnějšího profesionálního angažmá založil v roce 2013 také skupinu Antikvartet.

„Později, když Spirituál kvintet ohlásil, že brzy ukončí svou činnost, chtěl Dušan pokračovat s vlastní kapelou a udržovat své písně v živé koncertní podobě. Když nás v roce 2020 náhle opustil, rozhodli jsme se, že jeho plán dodržíme a poneseme poselství jeho textů dál. “ říká pokračovatelka Vančurova odkazu, jeho žena Zuzana.

Zuzana vybrala 28 písní z tvorby svého muže a spolu s kolegy vytvořila nové album. Vzniklo v mirochovském studiu A4 a obsahuje písně psané pro Spirituál kvintet, Františka Nedvěda nebo původní Antikvartet.

„Nechtěli jsme jen pouhý licenční výběr již existujících nahrávek, udělali jsme proto 26 nových snímků a přidali k nim ještě dva bonusy s posledními záznamy Dušanova hlasu.“ upřesňuje Vančurová.

laska tva1

CD vydané u příležitosti nedožitých osmdesátýchpátých narozenin zakladatele Antikvartetu Dušana Vančury natáčela skupina celý rok a pozvala si na něj řadu hostů.
Mezi nimi například Irenu Budweiserovou, Vojtu Nedvěda, Kateřinu Englichovou nebo Ondru Škocha.

Jiří Mašek, producent alba Láska Tvá, k projektu říká: „Ve skladbách jsme záměrně a s respektem ponechali Dušanovy původní vokální úpravy. Aranže hudebního doprovodu jsou zcela nové. Písně tak dostaly jinou, podstatně rozsáhlejší podobu. Doufám, že takovou, jakou by si Dušan přál.“

Celé 2CD je také dostupné na všech streamovacích službách.

„Skvělé aranže, luxusní obal, vymazlený booklet a fantastické provedení písní Dušana Vančury. To je LÁSKA TVÁ. Naše, Dušanova. A věřím, že každého, kdo si album poslechne...“ zdůrazňuje zpěvačka Magdalena Jungwirthová.

V letošním roce skupina oslaví 10 let od svého vzniku a chystá speciální výroční koncert spojený s křtem nového dvojalba.

„Budeme ho ale křtít na každém našem vystoupení po celý rok, takže se mají fanoušci dobré muziky na co těšit!“ dodává houslista skupiny Tomáš Vávra.

laska tva krest


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Fotografii vnímám jako jediný druh umění, který dokáže zastavit čas, říká Libor Jarmar

libor jarmar perexKdyž proběhla nedávno v Domě kultury v Kroměříži výstava fotografií Miroslava Pláňavy, nemohl na její vernisáži chybět ani vedoucí kroměřížského Azylového domu pro ženy a matky s dětmi Mgr. Libor Jarmar. Byl to ostatně on, kdo ce...

Videorecenze knih

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Literatura

Oheň. Milostný román nebo sžíravě satirický pohled na současný svět?

Oheň Oheň zažehne jiskra, pak oheň hřeje, někdy spaluje, sálá, časem dohořívá, zhasíná... Románem Oheň

Divadlo

Peter Gábor režíruje v Česku i Slovensku, ale představil se i na scéně Théâtre Moliére v Paříži

peter gabor perexKrásných sedmapadesát let oslavil koncem října renomovaný režisér Peter Gábor. Řadu let sklízí úspěchy na divadelních scénách v Česku i Slovensku, ale objevil se také jako herec se objevil v několika filmech a seriálech. Působil j...

Film

Letošní EKOFILM s projekcemi stále počítá, doprovodný program se bude streamovat

ekofilm 200Fanoušci environmentálního filmového festivalu EKOFILM se mohou začít připravovat na svůj filmový svátek. Plánované projekce v sálech za zvýšených hygienických opatření proběhnou a doprovodný program se přesouvá do online prostoru. Streamovat se b...