Parta vynikajících lidí vydává desku s názvem Je krásný

Parta vynikajících lidí vydává desku s názvem Je krásný

Tisk

Je krasny200Krásné, ale často krátké momenty i změnu coby nosný prvek v sobě nese poselství nové desky s názvem Je krásný kapely Parta vynikajících lidí. Za albem stojí dva výrazní producenti současné české scény Tomáš Havlen (post-hudba) a Tomáš Tkáč (něco něco).

 

Být tvůrčím akterém na hudební scéně přináší kromě radosti z tvorby také nezbytný pocit nekompetentnosti. Písně Party vynikajících lidí se snaží z mnoha směrů k podobným pocitům přistoupit bez skrývání či předstírání. Dokáží se tak možná dostat ještě hlouběji, než by jejich autoři čekali.

„Už přebal desky symbolizuje sjednocující koncept a odhaluje přístup celé nahrávky. Cítit se hloupě a nepatřičně je naprosto v pořádku, ono to může znamenat, že děláte něco nového a jiného, minimálně sami pro sebe. Klasická veřejná terapie v čase, přijetí sebe sama se vším všudy. Hudebně míříme k přímočarosti, zároveň odmítáme blažený topeníčko v rocku našich otců. Naopak největšími vzory jsou monumentální a výpravný popy současnosti jako je Caroline Polachek, či vyloženě kapelní čtení myšlenek a vypravěčství typu Big Thief. Do toho se prolíná tradice československýho songwritingu a jeho smysl pro jasně artikulovanou písničku. Vzorem nám je i nadále náš komunitní label Divnosti a veškerý výkruty tuzemský scény, “ říká frontman Zdeněk Lichnovský.

Je krásný se věnuje přehlcenosti vlastních pocitů a jejich následného sdílení („Tohle všechno končí ve tvym feedu“ skladba newsletter), přehodnocování vlastní identity („Nechci být mužem svých vzorů“ - skladba cosi), neschopnosti kontrolovat vlastní konání v záplavě každodenních činností („už zas dělám deset věcí najednou“ - skladba rozloučení) i předepsání prvních antidepresiv („půl života za půl hoďky“ skladba vodřený kolena). Textař a hlavní skladatel Party vynikajících lidí Zdeněk Lichnovský tak vystavuje účet posledním dvěma rokům prožitých na pozadí pandemií, válek, vnitřních rozporů a šťastného rodinného života.

je krasny

„Po festivalu Pelhřimovy na nás kluci z post-hudby pokřikovali, že musíme udělat obrovskou popovou desku, že se nemáme vůbec držet zpátky. To mi dlouho hrálo v hlavě a už při přípravě singlu Monstrproces na sklonku roku 2021 se právě Havlen připojil k mixu písničky. Nakoplo nás to. Přišlo mi jako ideální nápad propojit Tkáčovu báječnou citlivost pro skladbu písniček s Havlenovou poutavou a dobrodružnou elektronickou cestou. A oni na to kývli! Velkou motivací bylo vidět je pracovat společně, protože jejich práci bez okolků obdivuju. Bubeník Martin Nouza přidal výrazný eletronicky-klubový cit. Experimentovali jsme, míchali, měnili zaběhlosti, “ dodává Lichnovský. Tkáč navíc stojí za domovským labelem PVL vydavatelstvím Divnosti.

Současnou sestavu Party vynikajících lidí tvoří Zdeněk Lichnovský (zpěv a kytara), Jiří Polák (kytara), Jakub Chaba (basa), Martin Nouza (bicí), Tereza Pecháčková (zpěv) a Štěpán Růžička (klávesy). Roku 2020 vydali debut Kam chceš jít, když nejlíp je tady, který v organickém zvuku celé skupiny vyzdvihoval důležitost blízkých osobních vztahů.

Je krásný vyšlo digitálně 21. dubna, o měsíc později také na vinylu včetně limitované edice v oranžovo-zeleném provedení desky.

Je krasny2

Pražský křest proběhne 18. 5. v Bike Jesus, kde spolu s PVL vystoupí Cold Cold Nights.

Brněnský křest je naplánován na 31. 5. v Kabinetu Múz, během večera pokřtí svou novou desku i Zapomělsem a jako host vystoupí Dominik Zezula.

Parta vynikajících lidí chystá na letošní rok několik koncertů, včetně festivalových setů na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice nebo na Vlčkovice festu.

je krasny1

Je krásný (Divnosti, 2023) - tracklist
01 - newsletter
02 - křižíkova fontána
03 - metaverzum
04 - dalších 30 dnů
05 - vodřený kolena
06 - slyšim
07 - cosi
08 - nikam
09 - dám si na chvilku pokoj
10 - rozloučení

Zdroj foto: Oskar Pilař

Více informací:

FB: https://www.facebook.com/partavynikajicichlidi
IG: https://www.instagram.com/partavynikajicichlidi/

Multilink: https://songwhip.com/partavynikajicichlidi/je-krasny
Web: https://bit.ly/koukninawebparty
FB událost křest Praha: https://fb.me/e/Pg658BPl
FB událost křest Brno: https://fb.me/e/113vrtCpy


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Juraj Hnilica: V našich textech písní převládá hodně emocí, o sexu, bláznivých věcech a pro teenagery

DSC 1314webSlovenský úspěšný zpěvák Juraj „Ďuro“ Hnilica se vydal v tomto měsíci na turné po českých městech. Pro náš magazín nám poskytl v minulých dnech rozhovor.

...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...


Literatura

Co se stalo s Popelkou po svatbě

co se stalo s popelkou po svatbe 200Přiznám se, že rodinné konstelace jsou něco, co jsem tak nějak z principu odmítala pochopit. Když se do tohoto hávu zahalí klasické pohádky a mýty a navíc je tu slíbena odpověď na otázku, co se ...

Divadlo

Slovácké divadlo uvede premiéru komedie Třináctkrát za svědka napsanou přímo pro ně

trinactkrat za svedka 200

Už tuto sobotu 4. února bude mít premiéru romantická komedie Třináctkrát za svědka, kterou přímo na míru uherskohradišťskému souboru napsal Jan Šotkovský. Režie se ujal Lukáš Kopecký.

...

Film

Co zajímavého o filmu vyšlo na Slovensku?

200filmZatímco u nás zjišťujeme, že důležité publikace o filmu šíří nakladatelství, která se tímto oborem buď nezabývají jako svým hlavním předmětem zájmu (Host, Academia), nebo se jedná o malé vydavatele, zato s výrazným vkladem nadšenectví (Casablanca, Camera...