Majk Spirit vydal svoje nové album PLAYLIST

Majk Spirit vydal svoje nové album PLAYLIST

Tisk

majk spirit 200Majk Spirit je jedním ze zásadních jmen slovenské i české rapové scény. Jeho předchozí alba byla několikrát platinová, klipy mají miliony zhlédnutí a skladby desítky milionů přehrání na Spotify. Majk Spirit vydal 5. května svoje páté řadové album nazvané PLAYLIST, aktuálním singlem z něj je song STARGAZING, ke kterému vychází i videoklip.

 

Tři roky od zatím posledního řadového alba a dva roky od poslední desky s H16 vydává Majk Spirit novou nahrávku PLAYLIST. Nové album je žánrově rozkročené, obsahuje skladby ovlivněné afrobeatem, afro trapem, dancehallem, trapem a dalšími žánry. “Nijak nedefinuju, čím je která ze skladeb konkrétně ovlivněná, pocitově jsem šel prostě po tom, co mě baví. Chtěl jsem udělat lehké fresh album, které bude lidi v letních měsících bavit. Moje nové album je soundtrack pro tvůj volný čas, PLAYLIST pro tvoje léto 2023,” vysvětluje Majk Spirit.

Co se týče textů, je z nich cítit klid a rovnováha. “Jsem “family man”, mám dvouletou dceru a moje texty to logicky odrážejí. Zároveň jsem OG rapové hry už třetí dekádu. Na albu tak najdeš hlavně “good life vibes”, cool bars, ale určitě i trochu motivace a té dobré inspirace,” popisuje k textům Majk.

Prvním singlem, který už pár týdnů sbírá nadšené reakce fanoušků, je song FULL SPEED. Souběžně s vydáním desky pak představuje Majk další singl, kterým je STARGAZING, doplňuje ho videoklip od Alexe Žitňanského. V songu jsou hosty Ben Cristovao a Ego. S prvním jmenovaným jde (po skladbě KURT z Majkova alba ARTIST nebo songu Happy Birthday z Benova alba PROTENKONTRAST) o několikátý společný song: “S Benem máme podobný mindset, dobře se nám spolu pracuje,“ vysvětluje Majk. Z dalších hostů alba zmiňme například Kaliho, Yaela nebo Dominiku Mirgovou.

Před časem Majk Spirit svým fanouškům sliboval, že se letos dočkají pokračování alba Nový človek. “Při práci na albu Nový človek 2 jsem si uvědomil, že mám vlastně připravená alba dvě - jeden je NOVÝ a druhy je čLOVEk. NOVÝ se nakonec jmenuje PLAYLIST a jsou to myslím víc cool a fresh songy na léto. V druhé půlce roka chci dropnout ještě album čLOVEk, které bude víc deep. Bude to v podstatě ten Nový človek 2,“ představuje Majk Spirit svoje hlavní hudební plány na rok 2023.

Kromě tradičně nabitého koncertního roku na Slovensku, bude Majk Spirit také jednou z hvězd line-upu letošního putovního festivalu HRADY CZ.

majk spirit1

MAJK SPIRIT – PLAYLIST TRACKLIST:
1. APEX
2. LIFESTYLE
3. STARGAZING
4. FULL SPEED
5. EMOJIS
6. SORRY
7. LET’S GO
8. WIN WIN
9. WASSUP WASSUP
10. PARADOX

Více informací:

https://open.spotify.com/album/1S3CjlWzLMHnn4zLKb2JQU
https://www.instagram.com/majkspirit/
https://www.facebook.com/MajkSpirit/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

S odstupem bych po poslechu alba už zase mnoho věcí udělal jinak, říká Oldřich Bohadlo

bohadlo 200Někde tam jsi. To je název debutového alba náchodského tria BohadloBand, jejímž výhradním autorem je její kapelník, kytarista a zpěvák Oldřich Bohadlo. Jeho texty, melodie a zpěv jsou poznávací značkou skupiny, která se sice na první pohled může j...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Transformační klíč vám odemkne svět za bublinou

thovt perexRozdělte si tuto knihu na vícero dílů a čtěte jako pamlsek. Dost často jsem se totiž zastavovala, něco chtěla číst znovu, něco ve mne zarezonovalo víc, něco vůbec, něco jsem potřebovala vstřebat a někde stačilo pár vět a musela jsem knihu zavřít ...

Divadlo

Zdenek Merta a jeho hosté si zahrají u klavíru v Městském divadle Brno

merta200Kdo zná Zdenka Mertu více než jen jako výtečného klavíristu z divadelních a koncertních sálů, ví, že je tento muž výborným a vtipným společníkem, šarmantním svůdcem nečekaných myšlenek a také pozoruhodným vypravěčem s uměním naslouchat jiným. Na hudbu po...

Film

Matouš Ruml a Eva Toulová jako zamilovaný pár filmu Superžena

Superzena perexMájová nálada dorazila i na plac nového celovečerního filmu Superžena, ve kterém tvůrci natáčeli stěžejní vztahové scény snímku s Matoušem Rumlem a režisérkou Evou Toulovou. Hned v prvním obraze, který se natáčel ve Štramberském hotelu...