Hudební naděje MS kraje, novinka 4. ročníku Barrák music hrad

Hudební naděje MS kraje, novinka 4. ročníku Barrák music hrad

Tisk

hudebni nadeje 200Objevte čtyři lokální interprety! Každý je jiný a všichni skvělí! Dorazte 1. září na Slezskoostravský hrad na předposlední koncert série Barrák music hrad 2023 s názvem Hudební naděje MS kraje.

 

Představí se regionální kapela Bandjeez, s níž hrál v minulosti David Stypka, a která po jeho smrti začala spolupracovat s Kateřinou Marií Tichou. Ta byla v roce 2013 oceněna Andělem v kategorii Objev roku. Od té doby ušla kus cesty a vám zahraje songy Čaruj, Časy se mění nebo Nový dům.

Další rodačkou, která vystoupí na Slezskoostravském hradě, je známá milovnice adrenalinu a sportu, KACZI. Je držitelkou ocenění ceny Jantar v letech 2018, 2019 a 2021 a její tvorba se váže především k našemu kraji; zazní písně jako Lysá Hora či Křídla nad Pustevnami.

NIKA, éterická písničkářka, skladatelka textařka a zpěvačka z Ostravy, vydala na jaře 2022 uhrančivý debut Flesh & Soul. Jednadvacetiletá hudebnice, absolventka Janáčkovy konzervatoře v oboru skladba, ve své tvorbě osobitě zpracovává žánry jako jazz, pop, folk i alternativa. Doprovodnou kapelu tvoří bubeník Jonáš Bjolek, klavírista Pavel Duda a baskytarista Nicolas Gatto. Za album Flesh & Soul získala moravskoslezskou uměleckou Cenu Jantar v kategorii populární hudba a byla zařazena mezi 50 nadějí české hudby časopisu Headliner.Celou soupisku tohoto hudebního večera završí opavské duo MUNROE. „Černobílá estetika. Nástrojový minimalismus. Syrovost odkazující k Jarmuschově filmu Dead Man a trochu jesenického voodoo." Nejen to je duo Jan Kunze a Vladimír Jaške, kteří na prknech Barrák music hradu zahrají písničky Vlčí menuet, Z čistého nebe nebo Konec léta.

Partnery projektu Barrák music hrad jsou Moravskoslezský kraj, statutární město Ostrava, Slezská Ostrava a Slezskoostravský hrad. Produktovými partnery jsou pivovar Radegast a Kofola, mediální partnery jsou Ostravainfo!!!, Ostravacard!!!, kudyznudy.cz, DHL a Jsem z Ostravy.

hudebni nadeje

Více informací:

https://www.barrakmusichrad.cz/program/hudebni-nadeje-ms-kraje
https://www.facebook.com/events/1269809393910613/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Na začátku jsem netušil, že oratorium Mistr Jan Hus bude žít svým vlastním životem, říká Richard Pachman

richard pachman perex 2Na naší scéně patří patrně k nejpracovitějším hudebníkům. Za pětadvacet let své umělecké činnosti překvapil řadou projektů, přilákal nespočet posluchačů. Jenom alb mu za tu dobu vyšlo jedenatřicet. Jenomže Richard Pa...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Co když je Slepec svědkem zločinu?

slepec 200

V nakladatelství Kalibr vyšel letos čtivý thriller s názvem Slepec od švýcarské spisovatelky Christine Brandové.

...

Divadlo

RockOpera Praha chystá výběrový vinyl, DVD s Vymítačem a láká na nový podzimní program

RockOpera 200RockOpera Praha rozhodně nezahálí a chystá pro své fanoušky několik novinek. Dokončila své první kompilační album Best Of RockOpera Praha I, které vyjde jako klasické CD i ve formě vinylu. Dále připravila speciální DVD se záznamem hororového...

Film

Průvodce nekonečným seriálem

ulice pruvodce serialem 200Na televizních obrazovkách se s ním setkáváme večer co večer po dobu 8 let. A o čem že je řeč? Přeci o seriálu Ulice, který odstartoval své vysílání 5. září 2005 a nadále se těší divácké přízni.