Synové smrti debutovali na Dušičky
Banner

Synové smrti debutovali na Dušičky

Tisk

synove smrti200Kapela Synové smrti vydává svoje debutové album nazvané 206 kostí.

 

 

 

Projekt dvorního skladatele a kytaristy etablované olomoucké skupiny Nylon Jail Romana Vičíka se zrodil před třemi lety, když se v Praze spojil s výraznými postavami hudební scény. Za bicí si trochu netradičně sedl Antonín Dlapa (Prago Union), kterého obvykle vídáme s kytarou, ze své domovské hip-hopové party pak přizval basáka Ondřeje Hausera, kytary obstarává Václav Hruška (Lebanon) a frontman Roman Vičík.

Ten se tentokrát objeví v roli, v jaké ho fanoušci Nylon Jail neznají: „Došel jsem k názoru, že některá témata potřebuju vyjádřit víc napřímo a že je tím pádem chci odzpívat sám. I proto jsem dal Synky dohromady,“ říká Vičík.

Debutové album 206 kostí vyšlo příznačně na Dušičky a přináší desítku skladeb, které vznikaly během covidu a bezprostředně po něm: „Odráží se v nich úsek života, kterému jsem ne úplně rozuměl. Je v tom rokec, country, trochu blues. Nic objevného, láska, smrt, desperáti, nostalgie, podivnej soused a tak,“ dodává.

Nahrávka vznikla v Golden Hive Studiu u Amáka a předcházel jí singl a videoklip Sny.

Album 206 kostí je k poslechu na Spotify a brzy se dočká i nosiče…

synove smrti

Více informací:

https://www.instagram.com/synove.smrti/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100072331902888


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Mám nízkou toleranci k lidské hlouposti, říká Miloslava Erika Veselá

M E Vesela 200Přestože se chtěla stát literární nebo výtvarnou kritičkou, vystudovala nakonec politologii a mezinárodní vztahy. I taková je nová hvězda na českém literárním nebi, spoluautorka povídkové knihy Kafe v pět – Miloslava Er...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Ekonomický striptýz vám zjeví nahou pravdu

naha-pravda 200Už jste se seznámili s tajuplnou bytostí jménem Ekonomika? Máte-li zájem, zveme vás na velkolepé představení, které pro nás připravili Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora ve své knize...

Divadlo

Horská dráha, přehlídku šarmu a osobního kouzla

Horska draha perexPrvní premiérou roku 2019 v Divadle Bolka Polívky v Brně byla 11. ledna francouzská konverzační komedie Erica Assouse, která si hraje s prvky absurdního humoru. Je určena pro dva herce a v režii Petra Halberstadta se v ní představ...

Film

Kult hákového kříže: herecký koncert Edwarda Nortona

kult hakoveho krize dvdFilm Kult hákového kříže (1998) je velmi dlouhý a plný rozporuplných osudů. Už od svého vzniku je označován jako nejlepší svého druhu. Ukazují se v něm stále aktuální nejniternější příčiny všech problémů...