Od zakladatele RATM po bratry Cavalerovy: Kytarový zvuk na festivalu EXIT zesílí více než 30 kapel

Od zakladatele RATM po bratry Cavalerovy: Kytarový zvuk na festivalu EXIT zesílí více než 30 kapel

Tisk

exit rock 200Zuřivé riffy budou letos v červenci na EXIT Festivalu rezonovat Petrovaradínskou pevností! K již dříve ohlášenému line-upu v čele s jedním z nejinovativnějších kytaristů všech dob, hnací silou Rage Against the Machine a Audioslave Tomem Morellem a nezastavitelnými The Exploited, se nyní přidávají bratři Cavalerové, zakladatelé legendární Sepultury, kteří na Pevnosti vystoupí poprvé společně a přivezou zvuk jedné z největších heavymetalových kapel historie!

 

Premiérově se představí také Altin Gün, nizozemská kapela s mezinárodní kariérou pěstující autentický orientální rockový zvuk, a světová senzace z Maďarska, megapopulární Azahriah, který se loni stal nejmladším hudebníkem, který kdy vyprodal budapešťskou Sportovní arénu, a čekají ho tři vyprodané koncerty na národním stadionu Puskas Arena před více než 150 000 fanoušky! Rovněž přímo ze svého prvního velkého evropského turné přijede nejpopulárnější regionální kapela Joker Out!

 exit rock Azahriah

Na kultovní Visa Fusion stage vedle již dříve ohlášených Villagers of Ioannina City a českých zástupců Lakeside X přijíždí silná regionální sestava ve složení Eyesburn, Ritam nereda a makedonští Funk Shui, zatímco hromovému zvuku na Explosive stage budou vévodit americké punkové ikony The Casualties, již dříve ohlášená legendární kapela Coroner, která v Srbsku vystoupí poprvé, a také Ratos de Poaro, Uada, Conflict a celá řada hardcore, metalových a punkových kapel!

Hlasitá a zkreslená stránka EXIT Festivalu právě dostala mocnou posilu - riffy Sepultury přivezou bratři Cavalerové, Iggor a Max, zakladatelé jedné z nejlepších heavymetalových kapel v historii, jejichž album "Roots" v devadesátých letech položilo základy nu metalového zvuku! Max často zdůrazňuje, že Srbsko považuje za svůj druhý domov, a je známo, že celé album "Prophecy", které nahrál se svou kapelou Soulfly, bylo inspirováno jeho hlubokým vztahem k Srbsku. Na EXITu vystoupil již dvakrát, v letech 2004 a 2008, a letos se k němu na pevnosti poprvé připojí jeho bratr Iggor Cavalera a přiveze s sebou esenci Sepultury! Co už se ví, je, že z pevnosti zahřmí legendární riffy "Killing in the Name" přímo od Toma Morella, spoluzakladatele a hlavního autora většiny alb Rage Against the Machine, a přijedou i nezastavitelní skotští punkeři The Exploited!

exit rock Cavalera

Premiérově se na hlavní scéně Tesla Universe představí orientální psychedelická rocková kapela z Nizozemska Altin Gün. Fantastickou předehrou jejich vystoupení na EXITu jsou KEXP sessions, kde se objevili již dvakrát - v květnu 2023 a letos v únoru. K line-upu se připojí globální senzace z Maďarska, megapopulární zpěvák, skladatel a youtuber Azahriah, který se zapsal do historie jako nejmladší hudebník, který kdy vyprodal budapešťskou sportovní arénu Papp Laszlo, a čekají ho tři po sobě jdoucí vyprodané sólové koncerty na národním stadionu Puskas Arena před více než 150 000 fanoušky! Přímo z velkého evropského turné přijede také již dříve ohlášená slovinská skupina Joker Out, která odstartovala svou kariéru na loňské soutěži Eurovision Song Contest, a také bělehradská punkrocková kapela Replicunts!

exit rockAltin Gun

K nim se připojí dalších více než 20 kapel, mezi nimiž nechybí Cutthroat, Worst, Nabod / Majak / Neven, Expectations, Risk it, Khargash, Uada, Morost, Tortharry, Zenoth, Ratos de Poaro, Conflict, The Take, My Turn, Lineout, Liquid Supercharge, Xsus, Jack, Ancient, Schirenc Plays Pungent Stench, The Stone, Gestos Grosseiros, Condemned Ad a Geger!

Další ročník EXIT Festivalu, který se ponese v duchu EXIT Starseeds a hesla "Společně probouzíme naše superschopnosti", se uskuteční od 10. do 14. července 2024 v Petrovaradínské pevnosti, přičemž nultý den je vyhrazen speciálnímu vystoupení Starseeds Takeover na Tesla Universe Stage. Čtyřdenní i jednodenní vstupenky jsou k dispozici zde.

 exit rock plakat

Exit Festival
10. – 14. července 2023 | Novi Sad, Srbsko

Více informací:

https://www.exitfest.org/

https://www.facebook.com/exit.festival


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Miluji Vás!“ vzkázala svým fanouškům spisovatelka Jenny Han

jenny han perexV pražské Meet Factory proběhl letos druhý ročník knižního festivalu pro děti a náctileté.

Naší redakci se poštěstilo „ulovit“ rozhovor s jednou z hlavních autorek letošního ročníku Humbook Fest, Jenny ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Květiny a dřeviny pro radost

kvetiny a dreviny pro radost 200V červenci vyšla pod hlavičkou nakladatelství Universum encyklopedie zahradníka Miloslava Ryšána Květiny a dřeviny pro radost, která nabízí přes pět set druhů ozkoušených a dobře se pěstujících rostlin, k...

Divadlo

Kontroverzní malé feministky pobavily brněnský Kabinet Múz

Minifemini 200Kulturní sdružení Napříč.cz je skupina odvážných a především umělecky nadaných lidí, kteří se snaží společně vytvořit alternativu k současnému tradičnímu konzumnímu proudu umění a zábavy. Toto sdružení předvedlo v rámci osla...

Film

Financování filmu jako aspekt kulturní politiky

financovani filmu perexPetra Bilíka, profesně spjatého s olomouckou univerzitou, si vybavíme hlavně jako autora cenné monografie Ladislava Helga, jednoho z „prokletých“ tvůrců ze 60. let, jenž se po letech zákazů už nikdy nevrátil k aktivní...