Koncert Franc Alpa je tradicí festivalu Setkání Stretnutie

Koncert Franc Alpa je tradicí festivalu Setkání Stretnutie

Tisk

franc alpa200V páteční večer 17. května, po představení Marie Antoinetta od Divadla F. X. Šaldy Liberec, se v Dílně Městského divadla Zlín konal koncert skupiny Franc Alpa. Právě tam se už v roce 2011 také v rámci festivalu Setkání Stretnutie odehrál jejich první koncert.

 

 

My na nich v Dílně byly teprve podruhé, ale vždy se jednalo o jedinečný zážitek a takový jiný koncert. Je za tím podle mě několik důvodů. Prvním je samotné prostředí Dílny, kde se běžně odehrávají spíše divadelní představení (Marek Příkazký zde trefně poznamenal, že se pořád snaží, aby jim před koncertem dali pryč kromě stolů i židle), za další zde zavítá spousta herců a známých kapely, a navíc je to celé takové festivalové. Nejde to úplně popsat, musí se to zažít!

Skupinu tvoří Martin Šramka, Vojtěch Brhel, Radim Šustek a herec zlínského divadla Marek Příkazký. Díky tomu působí tak divadelně a je s ním spjata. Jinak se označují jako „zlínská pop-punková kapela hrající k tanci a pohledu, aneb lidový nátěr k masážím a do koupele.“ Jedná se o takovou pohodovou hudbu s originálními texty, na kterou se dobře tancuje a člověk se u toho i zasměje.

Franc Alpa si pro tento koncert připravila 4 lahvičky francovky umístěné na kraji pódia. Nikdo se k nim neměl, i když bylo oficiálně vyhlášeno, že kdo od nich bude ve vzdálenosti 1,5 metru, může se napít. Sedět návštěvníci koncertu i přes přítomnost židliček po stranách nezůstali, ale od hudebníků si (bez ohledu na alpy) drželi odstup. To se však časem změnilo, a i těch lahví tradičního nápoje se nakonec chopil manažer kapely a jeden ze skalních fanoušků.

Na kontě má Franc Alpa zatím jen jedno album s názvem Alpum, takže nebylo divem, že texty spousta lidí znala a přivítala s nadšením většinu hitů jako například Jo, Ja, Bravo Girl! nebo ToDupToo. Nechyběly ani songy Katka Katka, kterou hráli už na koncertě v lednu v Masters of Rock Café nebo Maturita – singl z roku 2021. Potěšila také úplná novinka v podobě Radimem zpívané písně Seděla na baru. Přídavky tvořily písně Bonbon, Summertrip, kde skákala celá Dílna, a Verča z Čerčan.

Tato skupina mě hodně baví a byla by velká škoda si tento koncert v rámci Setkání Stretnutie nechat ujít. Před pódiem (a určitě i na něm) bylo pořádné horko, ale hlavně spousta úsměvů, což vedlo k jedinečné a pohodové atmosféře, ze které se navzdory pokročilé hodině ani nechtělo odcházet domů.

 franc alpa

Franc Alpa (festival Setkání Stretnutie)
Kdy: 17. května 2024
Kde: Dílna, Městské divadlo Zlín
Pořadatel: Městské divadlo Zlín
Hodnocení: 98 %

Zdroj foto: autorka článku

https://www.francalpa.cz/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Arakain se na klubové turné moc těší!

200rozNaše skupina Arakain se na podzim chce vrátit ke kořenům svým turné Thrash Club Tour 2013, jež bude věnováno prvním dvěma album. Jak se kluci připravují a jaký mají názor na atmosféru klubů?

...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Dokonalá detektivka: Dokonalá kořist

Dokonala Korist 200V říjnu vyšel v nakladatelství Plus drsný detektivní příběh Dokonalá kořist britské autorky Helen Fieldsové. Jde o druhý díl série Inspektor Luc Callanach, která nám představí dvojici vyšetřovatelů – krasavce Luca Callanacha a ...

Divadlo

Na podzim do divadla: Cudnost ledovců

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Přijměte pozvání na jedinečný projekt Cudnost ledovců do Divadla Archa.

...

Film

Tohle je válka! Romantika v akčním hávu
ImageJak to vypadá, když se dva nejlepší kamarádi, oba špičkoví agenti CIA, zamilují do jedné dívky? Není to sice přímo příběh ze života, se kterým bychom se mohli ztotožnit, ale své diváky si určitě najde. Jedná o snímek, který sice neurazí, ale a...