Písničkář Vlčák známý z projektů Vivien´s Shadow či Out of silence vydává album Now

Písničkář Vlčák známý z projektů Vivien´s Shadow či Out of silence vydává album Now

Tisk

Vlcak200Začalo to hraním na ulicích Amsterdamu, roky na scéně v kapelách, o patnáct let později vychází českému hudebníkovi a songwriterovi Jakubovi Novákovi aka Vlčákovi první sólové dlouhohrající album s názvem Now.

 

 

Now zahrnuje sedm melodických skladeb s emotivním zpěvem a nadžánrovým přístupem kombinujícím folk, indie rock a současnou elektroniku. Texty reflektují osobní zkušenost a vnitřní touhy, životní cesty i společenská témata - vztahy, osamělost, vyloučenost.

„Konečně přišel čas začít se věnovat sólo projektu. Důvodů je hodně. Uvědomil jsem si, že můžu denně zkoušet a nemusím kvůli tomu jezdit daleko, dělat si písně po svém mohu přece i v obýváku. Sampler a práce v domácím studiu mi pomohly rozšířit obzory o promyšlenější hudební produkci,“ říká Vlčák.

Jako hosta přizval Novák na Now producenta a hudebníka Jana Brambůrka (syntezátory, klávesy, perkuse), v jehož ústeckém Tajným studiu album vznikalo. Za masteringem stojí Ecson Waldes. Naživo Vlčáka někdy doprovází jeho manželka, violoncellistka a zpěvačka Jana.

Vlcak 1

Vlčák vyrůstal v Novém Strašecí, prostředí malého města se značnou koncentrací kreativních lidí, ale i podzimní sychravost a nemizící mlhy Nováka výrazně inspirovalo a motivovalo k uměleckému rozvoji. Debutové EP Justice (2010) výrazně rozšířilo posluchačskou základnu, po přestěhování do Prahy se stal součástí indie-folkové scény i díky sérii Večerů Jiného Folku. Vystoupil na festivalech Žižkovská Noc, United Islands, pódium sdílel se spřátelenými projekty Kuby Alexy, písničkáři Sunbeamem, Emozpěv, Ernestem Volterem, písničkářkou Žofií Kabelkovou nebo kapelou Lake Malawi. Dlouhých čtrnáct let od vydání Vlčákova debutu vyplnil Jakub Novák dalšími hudebními projekty jako Vivien's Shadow, Out Of Silence nebo NOVAKRAUS.

Deska Now vychází digitálně 22. května 2024 u vydavatelství Yannick South Records. Křest proběhne na konci září na Střeleckém ostrově v Praze, kromě Vlčáka vystoupí také Kuba Alexa, Reeko (Selfish), David Melichar (Dirty Airlines), Jan Reesha Richter (High Five) a další. Součástí bude také uvedení Alexovy kompilace spřátelených projektů D.I.O. (Do It Ourselves), na kterou Vlčák přispěje singlem „Home Again”.

Vlcak cover

Zdroj foto: © Jana Novák Gabrielová

Více informací:

Multilink: https://songwhip.com/vlcak/now
YouTube: https://youtu.be/GMUQef4i1Dc

https://vlcakuk.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/vlcakuk
https://www.instagram.com/vlcakuk
https://www.bandzone.cz/vlcakuk
https://www.youtube.com/@vlcakuk


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Aleš Cibulka, moderátor České tajenky a Toboganu, zahradničí a chystá se koupit vertikutátor

ales cibulka200S Alešem Cibulkou se od ledna letošního roku můžeme potkat vpodvečer každého všedního dne u České tajenky. Tato vědomostní ryze česká soutěž, kterou připravila TV Barrandov, si rychle našla...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Pojďte se bát s květinářkou s temnou minulostí

ani mrtva ani ziva 200Ani mrtvá, ani živá – takový je název nového thrilleru z pera rakouské spisovatelky Ursuly Poznanski. Kniha vyšla v květnu u nakladatelství Kalibr a na více než tři sta stránkách rozehrává napínavý příběh o tom, jak člově...

Divadlo

Koně se také střílejí – zlínské divadlo představí taneční maraton na život a na smrt

Kone se take strileji Plakat 200Šest hereckých párů tančících na jevišti Velkého sálu za doprovodu živé kapely. Nekonečný taneční maraton, při kterém by člověk vypustil duši. Ale právě tento tanec možná pomůže přežít čas hospodářské krize. ...

Film

V pasáži proběhne výjimečná projekce filmu "Pasáž"

pasaz 200Máme pro vás pozvánku na promítání unikátního filmu "Pasáž" režiséra Juraje Herze, a to 8. dubna od 19:00 v 3Kino ArtPasáži.

...