Moudrost koní

Moudrost koní

Tisk

Moudrost koniVšechno, co v životě opravdu potřebujete znát, se můžete naučit od koní. Je to pravda? Po přečtení Moudrosti koní o tom začnete přemýšlet. Je obecně známo, že koně mají vyšší citlivost a znamenitě vycítí rozpoložení lidí kolem nich. Jejich styl vzájemné komunikace je vyladěn na přijímání nejmenších změn v chování zvířat, koní i lidí i svého okolí.

 

Knihu jsem četla s tím, že jsem znala až duchovní pojednání Lindy Kohanov a celé toto jemné pojetí duše koně. Možná mi právě v těchto knihách scházelo to, co jsem našla v Moudrosti koní. Ta praktická stránka „zaříkávání koní“.

Tady se totiž dozvíte mnoho z toho, co se učí v těch cenných kurzech komunikace s koněm a troufnu si říci, že kdo má svého koně a může s ním každý den trávit čas, může i jen díky této nepříliš objemné knize výrazně zlepšit svůj vztah s ním. Hranice, komunikace, vnímání koně a vnímání člověka – jak v tom všem najít soulad a společnou cestu. Kolik se toho pozorný člověk a jezdec dozví z chování koně o světě kolem sebe? Moc… a mnohem víc, než je sám svými smysly schopen zachytit.

Autor se dělí i o své vlastní zážitky, zkušenosti, takže často se kniha mění v příjemně prožívané dobrodružství. Vlastně tak nějak plyne… nenásilně a hezky. A jakoby mimochodem se toho hodně dozvíte.

Moc se mi líbí styl, kterým je kniha psána a oceňuji tak práci překladatelky. Zachovala atmosféru a uctila tak krásné dílo Granta Golihera.

Nádherná obálka, plastická a příjemná na dotek – možná malinko jako jemné koňské nozdry – už jen dotvářejí tu chuť vzít si knížku do přírody ke koním. Do postele k večernímu čtení o milovaném tématu.

Nádherný počin, který na pultech knih vyniká nejen krásnou obálkou, ale i obsahem.

moudrost koní

Moudrost koní

Original: Think Like A Horse

Autor: Grant Golliher

Vydáno, Jota, 2022

Překladatelka: Helena Hartlová

www.jota.cz/moudrost-koni 

Hodnocení: 100 %


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Michaela Stehlíková: „Chtěla jsem být jako ta dáma!“

MStehlikova 200Média se většinou zajímají o známé a slavné umělce či celebrity. Málokdy se najde prostor pro ty, kteří jsou teprve na začátku cesty. I to byl důvod, proč jsme požádali o rozhovor Michaelu Stehlíkovou, violoncellistku, kter...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

I Chirurg tvrdý chleba má

chirurg 200Před pár dny vyšel v nakladatelství HOST další román Petry Dvořákové. Ta nás po Dědině pozvala do lékařského prostředí, kde je hlavní hrdinou Chirurg.

 

...

Literatura

Odhalte chybějící kousek životního příběhu Jima Hoppera

stranger things200Sledování seriálu Stranger Things jsem dlouze odkládala, i když se na něj pěla velká chvála. Odrazovalo mě, že se odehrává v osmdesátých letech - a vycpávky na ramenou, modré oční stíny a trvalá, na to se obvykle odmítám dívat. Nic...

Divadlo

Rukojmí bez rizika

IMG 20170814 193557V letním období jsou v kamenných divadlech prázdniny, ale milovníci divadelních představení kvůli tomu smutnit nemusí, protože se mohou kulturním zážitkům oddávat mimo ...

Film

Vánoce, Vánoce přicházejí - a co si o nich přečteme

vano 200Také letos spatříme na obrazovce všechny možné pohádky (včetně několika premiérových), aniž diváci již rozlišují, zda vznikly v televizi nebo se původně promítaly v kinech. Jenže: každý rok se opakují stále tytéž tituly. Mají společný jediný rys - té...