Zasmějte se u Chameleona v lentilkách

Zasmějte se u Chameleona v lentilkách

Tisk

chameleon v lentilkach200Nakladatelství Ikar vydalo další knihu oblíbené české spisovatelky Zuzany Hubeňákové s názvem Chameleon v lentilkách a podtitulem „odpovědi na otázku, jak lehké je se ve všem dočista ztratit“.

 

 

 

V úvodu knihy Zuzana Hubeňáková doporučuje: „A pokud se zrovna trápíte snahou zorientovat se ve všech svých životních lentilkách, dejte si místo toho pár čokoládových a tuto knihu. Třeba to trochu pomůže.“ A já k tomu na začátek dodávám, že podle mě pomůže určitě, protože se jedná o příjemné oddechové čtení.

Chameleon v lentilkách je rozdělen do několika částí: Sporty a koníčky aneb Mag(net)ická přitažlivost, Řemeslo a umění aneb Zlaté české ručičky, Co na to děti aneb Na covid sekerou, Životní prvenství aneb To nevysvětlíš a Co je dobré znát aneb Lovci beze zbraní.

Zatímco někde se podle mě jednalo o obvyklá vtipná vyprávění ze života autorky, jinde bylo hodně znát, že se jednalo o fejetony pro jiná média. A to především u kapitoly zaměřené na řemesla. Nepovažuji to za nedostatek, jen to podle mě bylo znát, ale i tyto fejetony jsem si přečetla se zájmem a zasmála se u nich.

Díky některým příběhům jsem se také vzdělala, například jsem nevěděla, jak to funguje u myslivců („Po každém výstřelu musíme nejpozději do hodiny napsat zprávu naší hospodářce s informací, na co jsme stříleli, kde a jak to dopadlo.“) a překvapil mě i koníček v podobě magnet fishingu. Záviděla jsem autorce zážitky z dobrovolničení na Jizerské padesátce, zavzpomínala si díky ní na některé aspekty z covidu a obdivovala ji za některé nápady jako byl videohovor s oblíbenými hvězdami dětí.

Myslím, že každý si v knize najde něco, co ho zaujme. Zuzana Hubeňáková působí sympaticky, umí věci trefně popsat, a to je rozhodně důvod její oblíbenosti.

Přečtěte si rozhovor s autorkou: Zuzana Hubeňáková: „I když si připadáme všichni vybití jak digitálky, humor si nesmíme nechat vzít!“

Zuzana Hubeňáková (* 1980) je liberecká spisovatelka, která začínala jako blogerka. V roce 2014 zvítězila v prestižní soutěži Blogerka roku a v několika dalších ročnících na ni byla nominována. Do povědomí širší čtenářské obce se dostala díky spolupráci s Dominikem Landsmanem na Deníčku moderního páru. Úspěch a řadu pozitivních ohlasů zaznamenaly také její další knihy: Vstupte bez klepání, Postřehy teplákové bohyně, Žena na tahu a román Můj bratr Albatros a jiná rodinná zvěrstva. Novinkou je sbírka fejetonů a povídek s názvem Nejhezčí mezi krávami .Autorčin osobitý humor tíhne k nadsázce až absurditě a dokáže i z banálních témat vykouzlit zajímavou historku plnou neotřelých metafor. Mezi její oblíbená témata patří zejména domácnost, děti, manžel a mezilidské vztahy. Má talent vidět humorné situace i tam, kde by je jiný nehledal.

 chameleon v lentilkach

Chameleon v lentilkách
Autor: Zuzana Hubeňáková
Žánr: humor, česká beletrie
Nakladatelství: Ikar (Euromedia Group)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 368
Hodnocení: 83 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/581281-chameleon-v-lentilkach.html


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

MICHAEL KOCÁB: JE TOHO HODNĚ. A BUDE TOHO JEŠTĚ VÍC!

kocab 200Povídali, že mu hráli – tak se jmenuje nová supraphonská kompilace složená z pecek Michaela Kocába – originálního skladatele, textaře, zpěváka, instrumentalisty a šoumena. A když se řekne Kocáb, všichni víme, že je...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

PS: Pozor na depresi! Silný příběh o smrti partnera a trnité cestě jeho ženy zpět do života

ps miiluji te200Považuji se za emočně stabilního člověka, ale na straně 34 jsem si uvědomila, že je to už potřetí, co při této knize roním slzy.

...

Literatura

Nizozemský bestseller roku 2020!

toxicka laska200„V patnácti by člověk neměl hledat matčina vraha.“ Tak nás navnazují na thriller Toxická láska od nizozemské autorky Saskie Noort, který vyšel v lednu u nakladatelství Metafora. Slibuju, že vám bude běhat mráz po zádech!

...

Divadlo

V Pointě vyšla knižně ztracená divadelní komedie Ženy a sluhové španělského dramatika Lope de Vegy

zeny-a-sluhove200V online nakladatelství Pointa vyšla knižně veršovaná nadčasová divadelní komedie Ženy a sluhové o milostném trojúhelníku z pera mistra slova světoznámého španělského autora Lope de Vegy.

...

Film

Nový film režiséra Robina Kvapila s názvem More Miko podniká cestu za záchranou sirotků

More Miko 200Časosběrné svědectví režiséra Robina Kvapila More Miko mapuje svědomí českého národa prostřednictvím hlavního hrdiny Jaroslava Mika. Společně s ním, řidičem kamionu, Romem, aktivistou, otcem, manželem a člověkem, který se nebojí pomáhat, se vra...