Biologie víry - spiritualita jako nástroj pro snadnější zvládání životních dilemat a trablů

Biologie víry - spiritualita jako nástroj pro snadnější zvládání životních dilemat a trablů

Tisk

Bio200Jsou otázky, na které ani dnes nepřicházejí odpovědi, a proto je nepřestáváme klást a hledat jejich řešení, jako je třeba otázka víry. Takovým hledačem je i Bruce H. Lipton, který přináší svoje úvahy v tomto směru v knize „Biologie víry“ (druhé, po deseti letech doplněné vydání).

 

Hned v úvodu musíme říct, že se v jeho pojetí ani tak nejedná o víru v Boha, jako o víru vůbec – víru, že něco nějak je, například víru, že placebo nás vyléčí, která nás vyléčí.

Syntéza buněčné biologie a kvantové fyziky

Lipton ve svém textu vychází z kritiky víry, kterou nám vnucuje současná věda, opírající se o Darwina, která tvrdí, že jsme definováni bojem o přežití, přírodním výběrem, svými geny; on se oproti tomu snaží ukázat na základě nových poznatků mikrobiologie, studia buněk, že už jednotlivé buňky jsou inteligentní entity, že naše, lidská existence je založena na jejich spolupráci a že stejně bychom měli spolupracovat i na úrovni lidských individuí mezi sebou jako součásti přírodního nadorganismu, Gaie. K tomuto východisku z našich dnešních problémů jako k naději nás vede svými obsáhlými odbornými reflexemi, jak k nim dospěl ve své zkušenosti buněčného biologa. Tím klade základy Nové biologii, která se opírá o fakt, že mysl řídí tělo a že nás neurčují geny, nýbrž prostředí. Přitom se snaží integrovat do vědy co nejvíce sfér, jež jsou dosud považovány za nevědecké, jako je východní a alternativní medicína, reinkarnace apod.

V jeho pojetí „lidi jsou Bůh“ a projekce Boha. Jinde o něm hovoří jako o „Všem, co je“, o Vesmíru, ale uvědomuje si, že spiritualita jakožto víra v něco božského umožňuje snadnější zvládání životních dilemat a trablů.

To, co nám Lipton předkládá, je žitá věda, konkrétní představa na ní založená, jak to vidí on. V napínavém příběhu nám ukazuje, jak vyrůstá z jeho životní zkušenosti, a zprostředkovává nám tak syntézu buněčné biologie a kvantové fyziky, resp. epigenetiku.

Bio350

Biologie víry – Jak uvolnit sílu vědomí, hmoty a zázraků
Autor: Bruce H. Lipton
Původní název: The Biology of Belief (2015)
Žánr: popularizující literatura
Nakladatelství ANAG
Rok vydání: 2016, vázaná vazba
Počet stran: 288

Hodnocení: 100 %

www.anag.cz/biologie-viry-jak-uvolnit-silu-vedomi-hmoty-a-zazraku/pA97.5842/


 
Banner

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Adam Pavlovčin (ADONXS): „Rád si před vystoupením čistím zuby“

Adam Pavlovcin200ADAM PAVLOVČIN alias ADONYX (adonys) zatím poslední ČeskoSlovenská SuperStar roku 2021, přichází s novým unikátním videoklipem a míří na jeden největších evropských festivalů.

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Friedbert Becker: Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím

hypnoza perexAutor nám slibuje superjednoduchou knihu pro samouky, ale i profesionální terapeuty, která nám pomůže odstranit vnitřní blokace a pochopit, že čemu věnujeme pozornost, to se nám děje. Kde jsou klece, do kterých je naše pozornost zavírána a v...


Literatura

Agatha Christie: Poslední seance: Příběhy s kapkou nadpřirozena

posledni-seanceMáte rádi Hercula Poirota? Detektivní příběhy od Agathy Christie? Pak je tato knížka určená přímo pro vás! Soubor povídek královny zločinu Agathy Christie s názvem Poslední seance aneb Příběhy s kapkou nadpřirozena vydalo nakladatelství Eurom...

Divadlo

Na podzim do divadla: A voda stoupá

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co se v podzimních měsícíchzejdete podívat. V listopadu si můžete vyrazit do Divadla Rokoko na komedii A voda stoupá.

...

Film

Zvony nad Tbilisi zvoní umíráček

Zvony 200Dokumentární film Pavla Kolaji Zvony nad Tbilisi (2012) přibližuje stav kinematografie v současné Gruzii - a vyznívá jako nostalgické ohlédnutí na časy, kdy sice s obtížemi, ale přece jen vznikaly výsostně umělecké f...