Nenašli jste pod stromečkem (nebo v punčoše) vytouženou knihu? Nebo dokonce žádnou? Je tu Daliborův povánoční lednový knižní tip…
Stephen King – Cyklus vlkodlaka
O Stephenu Kingovi jsme si říkali už krátce před vánočními svátky. Nicméně jak jinak začít nový rok než se zcela novým kalendářem. A světe, div se: dokonce i král hororu pro nás jeden má. Jako doplněk k ilustracím Bernieho Wrightsona připravil Stephen King dvanáct krátkých příběhů o jednom typicky kingovském městečku ve státě Main a o řádění vlkodlaka v něm. Trocha napětí a černobílé i barevné obrázky ve zhruba stodvacetistránkovém svazku vydaném nakladatelstvím Beta Dobrovský udělají radost každému milovníku napětí, stejně jako potěší oko příznivcům výtvarného umění. Cyklus vlkodlaka zkrátka nemůže ve vaší knihovničce chybět.
Jaroslav Kalfař – Stručná historie věčného života
Tento mladý americký autor pocházející z České republiky zazářil před šesti lety svou prvotinou Kosmonaut z Čech, jejíž filmová podoba se za pár měsíců objeví na platformě Netflix s hvězdným obsazením Adama Sandlera v titulní roli. Na podzim loňského roku se díky nakladatelství Kniha Zlín na pulty knihkupectví Jaroslav Kalfař vrátil se svým druhým románem. Tentokrát jde o ztvárnění jakési vize možné dystopické budoucnosti s výrazně filozofickým přesahem na téma zmíněné v názvu. A podobně jako v Kalfařově první knize, i ve Stručné historii věčného života se čtenáři podívají i do české vesnice – jen ne do té minulé, ale budoucí.
Josef Klíma – Hřebec a Kráska
Populární český investigativní novinář se pustil i do vod detektivního žánru. Ostatně díky své profesi k tomu má celkem blízko. Server Audioteka.cz vypustil do začátku loňské zimy do světa již tři audioknihy, v nichž s lokálními zloduchy bojuje fiktivní kriminalistka Klára Radová. Hřebec a Kráska je druhým titulem této trojice. K mání jsou tedy jak jednotka Jak zabít dvakrát, tak trojka Smrt s odkladem. A jako prémii k celkem zajímavým zápletkám dostanou posluchači zvukových knih dárek v podobě strhujícího přednesu Martina Stránského.
Jean-Luc Bannalec – Bretaňské zlato
U audioknih i detektivek ještě zůstaneme. Pro mě osobně donedávna neznámé jméno německého autora Jeana-Luc Bannalec stojí v záhlaví detektivní série, jejímž hlavním spojovacím prvkem je kromě postavy spíše zasmušilého komisaře Dupina ještě i prostředí francouzské Bretaně. Server Audioteka.cz ale v tuto chvíli hostí již tři příběhy namluvené Janem Teplým mladším. Bretaňské zlato je třetí v pořadí, předcházejí mu tituly Bretaňské poměry a Bretaňský příboj – všechny tři jsou k poslechu již od loňského roku.
Zdroj foto: Dalibor Boubín
< Předchozí | Další > |
---|