Skvělá a vtipná kniha o svatbách

Skvělá a vtipná kniha o svatbách

Tisk

svatebni historky200Po Historkách z Tinderu se Lucie Macháčková vrací v jiném nakladatelství a tentokrát se Svatebními historkami. Úsměv na tváři při čtení je zaručen!

 

 

Už zmíněné Historky z Tinderu se mi moc líbily, zaujal mě jejich humor, a proto jsem si autorku zapamatovala a věděla, že její další počiny si nenechám ujít. Radost jsem měla také z toho, že se tato novinka věnuje svatbám, které jsou vděčným tématem, a to hlavně tehdy, když tu svou má člověk za sebou.

Kniha má podtitul Jak jsem se nevdala a první kapitola má název Jak jsem se skoro vdala (dvakrát). Musím přiznat, že jsem se rozesmála hned u prvního odstavce, kde Lucie tvrdí, že muži stárnou jako víno a ženy jako sýr eidam s tím, že mezi dvacítkou a třicítkou není velký rozdíl, ale třicítka je tučnější. Takových různých přirovnání a narážek je v knize celá řada a já osobně na ně nedám dopustit!

Lucie Macháčková v krátkých kapitolách popisuje jak své vlastní zkušenosti, tak zážitky z nejrůznějších cizích svateb. Přečtete si tak o nevěstě v černých šatech, o tom, jak se nevyplácí před svatbou hubnout, jak mohou dopadnout žertovné dary, nebo podrobnosti o holčičích rozlučkách se svobodou.

Co mě moc bavilo byly trefné vsuvky mezi kapitolami v podobě růžových stránek. Na nich byly například Tipy, jak naznačit muži, že se chcete vdávat, návod pro muže, jak nežádat o ruku, 13 věcí, které zjistíte, když plánujete svatbu nebo třeba svatební bingo.

Já jsem knihu četla, když jsem zrovna ležela pod dekou s nachlazením a musím říct, že to byla skvělá terapie! Smála jsem se opravdu hodně, vzpomínala jak na naši svatbu, tak na ostatní, na kterých jsem byla a občas si při čtení některých řádků představovala konkrétní přátele a známé. Byla to skvělá oddechovka, opravdu taková knížka do nepohody. Lucie Macháčková je podle mě zkrátka skvělá vypravěčka a doufám, že bude v psaní pokračovat!

Lucie Macháčková je česká stand-up komička, scenáristka, marketérka a moderátorka. Je známá především díky stand-up comedy, které se věnuje od roku 2014 v češtině a angličtině. Se svou anglickou show vystupovala na pódiích v Německu, Maďarku, Rakousku, Polsku i Velké Británii. Pravidelně se objevuje na televizních obrazovkách v pořadu Comedy Club. Je autorkou komediálního bestselleru Historky z Tinderu a knihy o rodičovství a mateřství Protivný sprostý matky. Pro český rozhlas vytvořila komediálně-historický podcast Vykopávky. Lucie má dcerku Charlotte.

svatebni historky

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala
Autor: Lucie Macháčková
Žánr: beletrie, humor
Nakladatelství: Ikar (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 248
Hodnocení: 90 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/651131-svatebni-historky-aneb-jak-jsem-se-nevdala.html

https://www.ikar.cz/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Marie Křížová: „Mám krásnou práci"

Marie Krizova perexV dnešním rozhovoru se dočtete, co muzikálové herečce a zpěvačce Marii Křížové dala účast v televizní show a jak se chystá na hlavní roli Agnes v novém nastudování muzikálu Krysař, jehož premiéra proběhne v září v Divadle Kalich....

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Rychlé recepty pro nejmenší děti

rychle a snadne recepty batolataPomenší, výtvarně pěkně řešená knížka je další z řady kuchařek, kterou napsala Annabel Karmel, přezdívaná „guru dětských pokrmů“. Autorka je matkou tří dětí, což ji nepochy...


Literatura

Matthew Fox: Skrytá spiritualita muže

skryta200Nádherné čtení na téma: Muži přece nejsou „problémem, který je třeba vyřešit“, ale hlubokým, nevyzpytatelným tajemstvím. Jsem si jista, že kniha se bude lépe číst otevřeným mužům bažícím po pochopení svého vnitřního světa, ale i pro ženy je to zajíma...

Divadlo

Hosté v zajetí „dobrých“ mravů

Slavnost 200Upřímnost nebo takt. Rozhodně hlavně neurazit.  Za každou cenu stát za svým názorem nebo být součástí stáda a myslet si své pouze pro sebe? Podobné otázky si vzali na paškál tvůrci z pražského Studia Hrdinů a pohráli si s původním scénářem česk...

Film

Scampovo dobrodružství - pokračování Disneyho klasiky
ImageVydavatelská a distribuční společnost Magic Box přináší na DVD pokračování oblíbené Disneyho klasiky Lady a Tramp z roku 1955, jímž je film Lady a Tramp II: Scampovo dobrodružství, který v roce 2001 natočil režisér <...