Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Tisk

Hotylek

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit! 

 

Jaroslav V. Mareš – Největší záhady zločinu (audio)

Jednou z novinek v nabídce serveru Audioteka.cz se v březnu stala i zvuková podoba zatím nejnovější knihy publicisty a člena investigativního týmu Josefa Klímy Jaroslava V. Mareše. Dvanáct náhrobků československé kriminalistiky rozebraných ve světle nově zjištěných faktů nabízí vzrušující výpravu po stopách zločinů od konce devatenáctého století až po téměř současnost. Hned první případ Studna se objevil nejen v kdysi populárním televizním seriálu Třicet případů majora Zemana, ale i v autorově prvotině Největší záhady kriminalistiky vydané před šesti lety. Audioknihou provází hlas Martina Stránského, ale v epizodních rolích zazní dalších osmnáct špiček naší dabingové scény. 

https://audioteka.com/cz/audiobook/nejvetsi-zahady-zlocinu

Mares NejvetsiZahadyZlocinu preview

 Alex Walló – Muž vdaných žen

Druhá novinka v Daliborových tipech míří na osvědčeného autora. Alex Walló je nový pseudonym populárního českého autora, jehož možná budete znát pod některým z jeho dalších alter ego. Minimálně jméno Martin Goffa by mohlo znít povědomě. Ale protože právě poslední zmíněné je spojováno s detektivkami, se změnou žánru se zrodil i nový spisovatel. Muž vdaných žen z produkce nakladatelství Ikar je přesně tím, za co se vydává. Jde o příběh plný vášně, sexu, a někde v skrytu zcela jistě i lásky. Hledáte-li lehkou, rychle se odvíjející dějovou linku, pak s touto knihou nemůžete udělat chybu.

https://www.euromedia.cz/muz-vdanych-zen/kniha/16676/

Wallo MuzVdanychZen preview

Hugh Howey – série Silo

Dnešní třetí tip není novinka. Jde o trilogii, jejíž první díl s názvem Silo vyšel u nás v Knižním klubu právě před deseti lety. Turnus, který následoval, přišel na pulty o rok později a se stejným odstupem pak i závěrečný Prach. Jedná se o postapokalyptickou vizi světa po jaderné katastrofě, která v mnohém připomíná Glukhovského Metro. Důvod, proč ji tady dnes připomínám, je jednoduchý – loni se na streamovací službě Apple TV objevilo filmové zpracování části první knihy v podobě deseti seriálových epizod a na letošek je ohlášeno dalších deset dílů ve druhé sezóně. Jste-li milovníky science fiction, pak pro vás Silo může být velice příjemným překvapením.

https://www.kosmas.cz/knihy/528699/silo/

Howey Silo preview

Alena Mornštajnová – Hotýlek

Stejně stará jako Silo z předchozího tipu je i druhá kniha Aleny Mornštajnové. Hotýlek je rodinná sága mapující období od první republiky až do porevolučních dnů. Propletené osudy hlavních hrdinů splétala populární česká autorka ještě s jistými rozpaky a bez vyšších uměleckých ambicí. Přesto se jí podařilo připravit text, který se snadno čte, rychle odvíjí a v jistých ohledech nastavuje mnohým domorodcům mírně pokřivené zrcadlo. Hotýlek vydaný nakladatelstvím Host sice nepřináší žádná šokující odhalení ani nečekané zvraty, ale o to příjemnější odpočinek nabízí. Co si budeme nalhávat, někdy zkrátka potřebujeme vypnout unavenou mysl a nechat příběh jen tak plynout.

https://www.hostbrno.cz/hotylek-1/

hotylek

Foto: Dalibor Boubín


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Herečka Veronika Kubařová: „Všechny role jsou jako moje děti“

200rozMladičkou Veroniku Kubařovou můžete znát z především z nejen teenagerovských filmů Rafťáci, Ženy v pokušení, Můj vysvlečenej deník či Lidice. Momentálně však tvrdě zkouší v Městských divadlech pražských Markétu. Kterou? Lazarovou! Její premiéra proběhne...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Dokonalé napojení

Napojeni 200Autor knihy napojení, Douglas E. Richards, vystudoval mikrobiologii, molekulární biologii a obchodní management. A právě vliv prvních dvou oborů je v jeho technothrilleru hodně patrný. Hlavní hrdinkou je vynikající molekulární bioložka, která ob...


Literatura

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město – pokračování podivuhodného dobrodružství

Sirotcinec Podivne mesto200První díl (Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti), kterým se Ransom Riggs dostal na žebříčky bestsellerů byl jednoznačně něčím zcela výjimečným. Použitím dobových fotografií vnesl do příběhu nenapodobitel...

Divadlo

Rebelky v divadle Bolka Polívky

REBELKY perexKaždá premiéra v divadle známého klauna, principála, komika a vážného dramatického herce, je vždy událostí a představení jsou beznadějně vyprodaná. Ať už v inscenaci Polívka hraje, nebo ne. Stejné to bylo i na premiéře a v další sérii př...

Film

Dny evropského filmu 2022

def22 perexZačalo jaro, a byť jitra jsou stále chladná, filmové fandy snad rozehřejí chystané DNY EVROPSKÉHO FILMU 2022, první vlaštovka oznamující, že se snad dočkáme i dalších filmových přehlídek a festivalů. Začínají ve středu 6. dubna v Praze, v dalších ...