Mrazivá krimi: Osamělá noc

Mrazivá krimi: Osamělá noc

Tisk

osamela noc200Vidím-li v nabídce knih jméno Charlotte Linková, vždy zbystřím, jelikož je zárukou kvalitního počtení! V prosinci nám nakladatelství Ikar nadělilo knihu Osamělá noc z její detektivní série Kate Linville a Caleb Hale. Pokud neznáte, změňte hned.

 Německá jednička

Charlotta Linková (* 1963) se narodila ve Frankfurtu nad Mohanem. Je nejúspěšnější německou autorkou současnosti. Jen v Německu se prodalo kolem 25 milionů jejích knih. Psychologické romány plné napětí, v tradici nejlepších anglických detektivek, byly přeloženy do více než 20 jazyků a staly se bestsellery. Řada knih byla zfilmována – a zejména v televizi vykazují nezvykle vysokou sledovanost.

Minulost se vrací…

Uprostřed pustiny v North York Moors jede chladnou prosincovou nocí ve voze mladá žena. Příští ráno je nalezena zavražděná ve svém autě, které stojí téměř zasněžené na polní cestě. Existuje svědkyně, která viděla, jak k ní cestou nastoupil nějaký muž. Kate Linvillová se ujímá vyšetřování a brzy je na stopě, která vede do minulosti, k brutálnímu odloženému případu, který tenkrát vyšetřoval Caleb Hale, ale nikdy nebyl vyřešen.

Pozor: prudce čtivé

Knihy Charlotte Linkové se vyznačují spádem a svižností, se kterou se příběh čte jako jedna báseň. V případě Osamělé noci se nebojí explicitní brutality a nechutných vražd, ale přináší také sondu do lidské duše a mnohdy toho, co lidem chybí a jak si to kompenzují.

Lépe se podíváme i na soukromý život vyšetřovatelky (a dalších členů vyšetřovacího týmu) a prozkoumáme, jak je těžké si v této profesi vybudovat funkční partnerský život. Hlavní protagonistka Kate je normální sympatická ženská, která žije svou prací, přesto jí chybí partner a ukotvení.

Linková opět nezklamala a zase tu máme detektivku na úrovni, pojďte se na ni podívat podrobně. Vřele doporučuji celou propracovanou detektivní sérii, tedy: Podvedená (2017), Zmizení (2020), Bez viny (2021) a nyní Osamělá noc (2023).

osamela noc

Název: Osamělá noc
Autor: Charlotte Linková
Série: Kate Linville a Caleb Hale (4. díl)
Původní název: Einsame Nacht (2022)
Žánr: světová literatura
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2023, pevná vazba
Počet stran: 376
Hodnocení: 85 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/osamela-noc/kniha/15937/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor se Siri Pettersen, autorkou trilogie Havraní kruhy

Siri PettersenSiri Pettesen je norská spisovatelka a designérka, známa především díky své populární trilogii Havraní kruhy, která žne úspěchy i v České republice. Jak se cítila, když svou knihu držela poprvé v rukou? A je nějaká z jejich postav i...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Vážně by nikomu neublížil?

Nikomu by neublížil, perexNikomu by neublížil. Už jen tato tři slova ve mně vzbuzují pochybnosti. Kdyby to tak bylo a nikomu by neubližoval, nemuselo by se o tom mluvit. Má zvědavost kdo, co, kdy, kde a jak mě k nové knize Catherine Bur...


Literatura

Hříšní lidé kraje jihočeského

historicke panoptikum jihoceskeho zlocinuKrev je po věky vábničkou lidstva. Za důkaz považuji velkou oblibu kriminálních seriálů a detektivek ve filmovém i knižním zpracováním. Současně láteření na zkaženost současné doby je...

Divadlo

THE SOUND OF MUSIC – LIVE!

TeSoundOfMusic perexKaždá nová adaptace muzikálu by v sobě měla mít to pověstné „něco“, co diváky přesvědčí, že právě ona by se měla stát jejich nejoblíbenější. Pořad „The Sound of Music - Live!“, který odvysílala ...

Film

Machete zabíjí zloduchy

machette perexFilm Machete zabíjí (2013) je brutální akční komedií, ve které hrají velké filmové hvězdy, dokonce i Mel Gibson. Přitom se příběh Mačety (Danny Trejo) zdá na první pohled jako z nízkorozpočtového béčkového filmu. Jenže oprav...