Království v plamenech. Královský potomek, který se chce pomstít. Dávná Zrada, která nikdy doopravdy neskončila

Království v plamenech. Královský potomek, který se chce pomstít. Dávná Zrada, která nikdy doopravdy neskončila

Tisk

Kral popela perexPět největších království Severní a Jižní Tembrie spolu žilo po staletí v míru. Pak však čtyři z nich porušila dávnou smlouvu a zradila páté, jehož vládci se pro zářivě rudé vlasy přezdívalo „Rudovlas“.

 


Královskou rodinu Rudovlasů nezachránila ani jejich spřízněnost s ohněm: král Sandury je popravil do posledního. Zatímco se zbývající čtyři království potácejí na pokraji války, proslýchá se, že zkázu svého rodu přežil novorozený rudovlasý dědic. Čtyři králové chtějí zabránit tomu, aby někde vyrostl královský potomek toužící po pomstě, a tak na jeho hlavu vypíšou odměnu. Co když ale dávná Zrada neskončila? A jak rozhodnutí dvou mladých lidí ovlivní osud světa?

Autorem knihy Král popela, která je prvním dílem série Sága ohňotvůrců, je americký spisovatel Raymond E. Feist. Feist získal vzdělání na Kalifornské univerzitě v San Diegu, kde promoval jako bakalář v oboru komunikace. Je velmi úspěšným spisovatelem, který předkládá čtenářům vždy precizně provedenou, strhující a poutavou četbu. Patří mezi ty nejlepší ve svém oboru a stal se již klasikem, ke kterému se obrací tisíce fanoušků. Po úspěchu svých Trhlinových válek si slávu rozšířil i na poli PC her, když na jeho námět vznikly Betrayal at Krondor a Return to Krondor. Knihu v českém překladu vydalo Nakladatelství Laser.

Strhující vyprávění s pomalejším začátkem

Prolog vás zasvětí do politické situace tohoto do detailů promyšleného světa a naznačí vám, co můžete očekávat. Následný rozjezd příběhu je pomalý a některé čtenáře možná nebude tolik bavit, ale vyplatí se vydržet. Odměnou vám bude temné vyprávění s pochmurnou atmosférou plné dokonale vykreslených postav, které nejsou ani dobré, ani špatné. Jejich morální nejednoznačnost z nich dělá zajímavé a uvěřitelné hrdiny, jejichž cestu budete sledovat s nadšením.

Hlavní hrdinové jsou dva: ukrývající se princ a kovářský učeň. Kromě nich ale dostali prostor i další postavy, jejichž kapitoly přinášejí další informace a pohledy, které obohacují hlavní dějovou linii a ozvláštňují zápletku. Princ i kovář zažívají spoustu dobrodružství – a i když jsou v textu náznaky, že jsou předurčeni k tomu, aby spolupracovali, jejich cesty se protnou až na konci knihy. Nechybí ani trocha magie a závěr, který naláká ke čtení dalšího dílu.

Tato klasická epická fantasy nabízí propracovaný napínavý příběh. Protože v ní ale hraje velkou roli i politika, nadchne kniha zejména dvě skupiny čtenářů: ty, kteří tento prvek ve fantasy knihách vyhledávají, a ty, kterým politika nijak zásadně nepřekáží.

Kral popela

KRÁL POPELA
Autor: Raimond E.Feist
Originální název: King of Ashes
Překlad: Robert Čapek
Žánr: fantasy
Vydáno: 2024, Laser (Euromedia Group, a.s.)
Počet stran: 480

Hodnocení: 90 %

www.laser-books.cz/?s=kr%C3%A1l+popela


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pavla Koucká: Čeští rodiče mohou být inspirací pro jiné země

Pavla-Pavel-de ti1Pavla Koucká je psycholožka. Pracuje v azylovém domě pro matky s dětmi a ve své soukromé praxi. Dříve působila jako šéfredaktorka časopisu Psychologie dnes. Je spol...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Úterní poledne. Snůška nepromlčených snů nebo velkolepá živoucí báje?

uterni-poledne perexZačínající spisovatel Greg Sydor prožívá nejkrásnější léto svého života, ale zatím to ještě neví. Do New Yorku přijel na konci května s nadějí, že zde najde inspiraci pro své psaní. Den za dnem bloudil městem, aby se večer vrace...


Literatura

Zpátky v devadesátkách

svobodna a divoka perexDnešní doba miluje retro. Prvky evokující různé epochy 20. století se znovu objevují v módě, designu, umění... a v neposlední řadě se s nimi setkáváme na knižních pultech. Většinou se jedná o časosběrné ...

Divadlo

Muzikál Mamma Mia! na prknech divadla Hybernia

Mia 200Muzikál Mamma Mia! patří bezesporu k nejslavnějším muzikálům světa. I u nás má tento muzikál úspěch. Prodalo se přes 250 000 vstupenek. Proto je muzikál obnoven a během léta se dočkáte 32 exkluzivních představení. V českém znění. Hra...

Film

Tajemné vraždy ve Wilsonově

wilsonov 200Na počátku byla povídka Michala Hvoreckého Nejhorší zločin ve Wilsonově z knihy Lovci a sběrači. Poté následoval scénář Marka Epsteina. Před dvěma roky byl jako režisér projektu nazvaného WILSONOV vyhlédnut Jiří Strach, mající čerstvé zkušenosti ...