Kniha Strom čarodějnic vás přenese do časů, kdy lidé věřili magii a pověrám

Kniha Strom čarodějnic vás přenese do časů, kdy lidé věřili magii a pověrám

Tisk

Strom čarodějnicRomán Strom čarodějnic jsem přečetla jedním dechem. Jednoznačně je přesně mým šálkem kávy, a pokud patříte mezi vášnivé čtenářky románů Barbary Erskinové, osloví vás také, i když ji sama nenapsala. Autorkou je totiž Elena Collins, která si s poutavým tématem brilantně poradila. Nechybí dvě prolínající se časové roviny, dvě ženské hrdinky, které to vůbec nemají jednoduché, spousta emocí a dojemných scén, magie, bylinky, čarodějnictví, skvělý popis historických faktů a způsobu tehdejšího života i krásné finále. Tento příběh si při čtení prožijete tak, jako byste tam byli.

Malířka Selena vlastnící s kamarádkou uměleckou galerii narazí na nevhodného muže, který jí slibuje hory doly, ale pak ji těhotnou opustí. Je totiž ženatý a s manželkou se rozvést nechce. Zhrzená žena po dramatických osobních událostech odjíždí malovat, ale především zapomenout, na venkov do Trnkové chýše, alespoň tak se kdysi prastará chalupa jmenovala. Na stejném místě totiž kdysi žila jistá Grace, která měla také trable s muži, ale její příběh neskončil zrovna šťastně. Obě ženy dělí stovky let, ale vlastně se na nějaké úrovni setkávají. Selena si na venkově nachází nové přátele a snad i lásku, podstatou všeho ale je to, že v pronajatém domku vlastně žije s duchem. Rozehrává se pátrání po osudech Grace Cotterové, po níž najdou na půdě ještě tajně uschované předměty. Fascinující historie, a celý příběh, se uzavírá v okamžiku, kdy se obě časové roviny, i obě ženy, setkávají.

Román odkrývá typicky ženská témata jako je mateřství, přijetí ženské role, touha po lásce či nenaplněná touha po dítěti, představuje také ženský úděl v historii a nechybí ani krásné popisy přírody, dojmů, emocí, čarodějných rituálů, bylinných receptů a možností bylinné léčby. Ukazuje tvrdý život v 17. století a především se dotýká tématu čarodějnictví a odsouzení nevinných žen, které byly lynčovány, mučeny, upalovány nebo věšeny. Autorka vychází ze skutečných událostí a krásně představuje moudrost starých žen léčitelek, které po staletí nevinně trpěly kvůli svým znalostem a schopnostem.

Knížka se mi opravdu hodně líbila a dávám jí plný počet bodů.

strom carodejnic

Název: Strom čarodějnic
Autor: Elena Collins
Nakladatelství: Red/Dobrovský
Rok vydání: 2024
Počet stran: 392
Hodnocení: 100%


https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/strom-carodejnic-627391726


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Patrik Madle: „Marketing je o kreativitě, stejně jako tvůrčí psaní. V obou případech je potřeba být kreativní a práce vám nesmí zevšednět.“

Patrik Madle 200Patrik Madle svou dosavadní studijní i profesní cestu zasvětil marketingu a oblasti komunikace. Z literární tvorby se již od dětství věnuje psaní krátkých i delších šuplíkových povídek. Se svou poezií získal třetí místo v literární sout...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Detektivka říznutá black metalem

demon-ze-sidliste 200V nakladatelství HOST vyšla další kniha, jejíž autorkou je Iva Hadj Moussa. Po Šalině do stanice touha přichází Démon ze sídliště.

 

...

Literatura

Spisovatel. Český erotický román, který se povedl

Spisovatel

Spisovatelka Lucie Salová vydala už svoji druhou knihu pro ženy. Po tématu poporodní deprese, kterému se věnovala ve své první knize nazvané Bez tváře se rozhodla napsat erotický román. Knihu nazvanou Spisovatel vydalo nakladatelství Epocha.

...

Divadlo

Klec bláznů – nová stálice v repertoáru Švandova divadla?

klec blaznu200Švandovo divadlo je moje oblíbená pražská scéna, a když mi přišla pozvánka, ve které stálo, že chystají hru s prvky drag show, říkala jsem si, že tohle tedy vážně musím vidět. Už sám název – Klec bláznů – zní dostatečně zajímavě, aby podnítil...

Film

No, nic…

no nic 200Britskou komediální sestavu Monty Python (Terry Jones, Terry Gilliam, John Cleese, Eric Idle, Michael Palin, Graham Chapman), která svého vrcholu dosáhla v 70. letech, snad není třeba představovat - byť u nás jsme se s jejím odkazem mohli seznámit ...