Je možné, aby český policista zažíval podobné maléry a trapasy jako filmoví hrdinové Johnny English nebo inspektor Clouseau?

Je možné, aby český policista zažíval podobné maléry a trapasy jako filmoví hrdinové Johnny English nebo inspektor Clouseau?

Tisk

cti mi Ach-jo-to-by-se-policistovi-stat-nemelo200Pro mladého začínajícího policistu Sváťu žádný problém. Jakmile nastoupí k policii, hned první den se dostane do velkého průšvihu, po kterém očekává okamžitý vyhazov. Naštěstí se tak nestane. Na obvodním oddělení policie se pak seznámí s několika kolegy, rovněž samorosty a podobnými průšviháři, jako je on sám.

 

Společně zažívají spoustu humorných příběhů a navzájem si tropí kanadské žertíky. Hlavní hrdina však nejvíce slouží s ostříleným policistou Standou, který musí neustále litovat, že si vybral mladého kolegu za parťáka, neuvěřitelného smolaře a magnet na maléry. Přes všechny průšvihy však společně zachraňují děti, pacienty uprchlé z nemocnice, čelí bláznům a po událostech z 11. září 2001 se v rámci bezpečnostních opatření ocitnou na střeše brněnského letiště se samopaly v rukou. To ovšem nemůže končit jinak než opět velkým malérem.

O tvůrcích

Svatopluk Dubský dosáhl osmnácti let ještě před listopadem 1989 a byl tak nucen nastoupit k vykonání základní vojenské služby ještě za komunistického režimu. Po sametové revoluci ihned využil nových, zákonných možností a z důvodu svého politického a filozofického přesvědčení odešel z armády spjaté s totalitní mocí. Po změně režimu byl počátkem devadesátých let krátce zaměstnán jako obchodní zástupce a bankovní úředník, ale z důvodu silné vojenské a policejní tradice v rodině, a také z důvodu jeho vnitřního přesvědčení sloužit veřejnosti, nastoupil koncem devadesátých let k Policii České republiky. Zde sloužil hlavně u služby pořádkové policie. Začátkem milénia publikoval populární články o historii Velké Moravy. Autorovými zájmy jsou především historie, historická antropologie a filozofie. Dále se zajímá o vývoj ručních palných zbraní a geopolitiku.

Milan Šmíd se narodil v roce 1965 v Kroměříži, ale celý svůj život prožil na severní Moravě. Svou profesi stavebního inženýra potřeboval vykompenzovat ve volném čase odklonem od technických projektů a investičních plánů. Je nadšeným cestovatelem po historických pamětihodnostech – hradech, zámcích, klášterech, rozhlednách. Načítání a úprava audionahrávek se v poslední době stala jeho největším koníčkem, kterému věnuje významnou část svého volného času.

cti mi Ach-jo-to-by-se-policistovi-stat-nemelo

Ach jo, to by se policistovi stávat nemělo
Autor: Svatopluk Dubský
Interpret: Milan Šmíd
Délka: 11h 22m
Kategorie: Humorné
Rok vydání: 2024

Více informací: www.ctimi.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Rozhovor

Dům kultury v Kroměříži představuje noviny Afriky pod jednou střechou

Miroslav karasek perexSběratel Miroslav Karásek vystavuje od 3. ledna do 15. února ve foyer Domu kultury v Kroměříži část svojí ojedinělé sbírky novin z celého světa. Po úspěšné prezentaci asijských periodik se tentokrát věnuje periodickému tis...

Praštěný nápad Kuny Elišky

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

„Jsem sladká, jsem sama esence sladkosti…“

enigma emmy goringTakto přesladce o sobě vypráví Emma Göring, manželka říšského ministra letectví a vrchního velitele Luftwaffe Hermanna Göringa. Ona sama byla prototypem říšské Němky a vlastně první dámou země, n...


Literatura

Milá romantika z netradičního prostředí

Tak tohle nikdo necekal200Tak tohle nikdo nečekal je název knihy Jesse Q. Sutantové, která vyšla v nakladatelství Jota. Jedná se o romantickou young adult komedii ideální do letních dní.

 

...

Divadlo

Posté a naposledy. Divadlo RePublika uvede poslední reprízu úspěšného satirického divadelního představení Boss Babiš

boss babis200Přežilo politické zákazy, přežilo pandemii Covidu, kdy nejen divadla nemohla hrát. Nyní satirické divadelní představení Boss Babiš, se kterým Divadlo RePublika projelo celou Českou republiku, uvede 18. května od 19:30 hodin v divadelním sále kl...

Film

Spletenec vztahů v Batalionu
ImageNejedná se o slavný němý film z roku 1927 režiséra Přemysla Pražského, ale jeho zvukovou “předělávku”. Ovšem o kvalitách tohoto o 10 let staršího díla nemůže být pochyb. Inspirace německým kammerspielem už tady není t...