Plavecká soutěž měst čeří hladiny bazénů již 30 let
Banner

Plavecká soutěž měst čeří hladiny bazénů již 30 let

psm perexJubilejní, 30. ročník Plavecké soutěže měst se uskuteční ve středu 6. října 2021. V této chvíli hlásí svou účast 31 bazénů z 30 měst v rámci celé republiky. Akce, která nemá v tomto směru obdoby, se každoročně účastní tisíce plavců všech věkových kategorií. Česká asociace Sport pro všechny událost organizuje pod záštitou České unie sportu v rámci projektu Tipsport Sportuj s námi.

Patronkou je již třetím rokem plavkyně Petra Weber Chocová, česká reprezentantka a rekordmanka, dvojnásobná mistryně Evropy 2012, účastnice OH 2012, mistryně Evropy Masters 2018 ve světovém rekordu. Duchovním otcem soutěže je sportovní reportér pan Aleš Procházka. Zapojit se může kdokoliv bez ohledu na věk, původ či fyzickou zdatnost.

psm Weber Chocova

Petra Weber Chocová

Plavecká soutěž měst je pravidelně pořádána od roku 1992, letos se tedy jedná již o 30. ročník. Za dobu své existence se stala nedílnou součástí propagace kondičního plavání jako vděčné, celoročně i celoživotně využitelné pohybové aktivity. Oslovuje zájemce všeho věku - od předškoláků až po seniory. Účastníci dostávají možnost zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů. Otestují si tak svoji aktuální formu, mohou porovnat vlastní výkony s ostatními a zároveň se na chvíli promění v jednoho z reprezentantů svého města.

Chcete se zúčastnit? Podívejte se na PŘEHLED PŘIHLÁŠENÝCH MĚST

Soutěží se ve třech kategoriích, A – město do 20.000 obyvatel, B – město do 50.000 obyvatel a C – město nad 50.000 obyvatel. Uzávěrka přihlášek je 18. září 2021. Pro vítěze jsou připraveny diplomy a poháry. Staňte se i vy součástí jubilejního, 30. ročníku Plavecké soutěže měst a pomozte nám překonat rekordní počet účastníků z roku 2019, kdy se do akce zapojilo 11162 plavců. Propagujte spolu s námi kondiční plavání jako snadno přístupnou a zdraví prospěšnou pohybovou aktivitu.

PSM BANNER

Plavecká soutěž měst 2021 - jubilejní, 30. ročník
Termín: 6. 10. 2021
Organizátor projektu: Česká asociace Sport pro všechny, z.s.
Pod záštitou ČUS, projekt Tipsport Sportuj s námi

Česká asociace Sport pro všechny – nezisková organizace se svým mottem „Pohyb je život a život je pohyb“ si klade za cíl zpřístupnění tělesné výchovy a sportu široké veřejnosti - od batolat až po seniory – a touto cestou pracuje na zvyšování pohybové gramotnosti všech cílových skupin. Sleduje současné trendy a nové informace předává svým členům i veřejnosti prostřednictvím vzdělávacích akcí a praktických workshopů. Tyto akce a široké spektrum dalších aktivit zaštiťuje metodická rada se svými odbornými komisemi. Mezi nejvýznamnější celorepublikové soutěže ČASPV se řadí i Plavecká soutěž měst.

www.caspv.cz 


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír


Rozhovor

„To dobré jsme nechali z minulého ročníku a přidali k tomu další zajímavé věci.“ lákají organizátoři Holešovské Regaty

altChcete si sjet vodní lávku na trakaři či kole a u toho poslouchat Tomáše Kluse? Dát si díky Kultuře21 Holešovského utopence? Už za 29 dní máte možnost, protože necelý měsíc nás dělí od druhého ročníku festivalu Holešovská Regata, který nenabízí jen hudbu, ale i s...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Třeboň zahájí lázeňskou sezonu vysvěcením slatiny

altTato slavnostní akce se ponese v duchu zlatého věku lázeňství 1. poloviny 20. století a uskuteční se v sobotu 2. června 2012. Připraven je bohatý program, který bude zahájen v 10 hodin na třeboňském Masarykově náměstí, odkud se také vypraví průvod lázeňských prvo...

Z archivu...


Literatura

Spisovatel, kvůli kterému nepůjdu spát? Martin Stručovský

V temnotach 200V temnotách je už třetí díl ze série s Matějem Mlynářem od mladého spisovatele Martina Stručovského. Já na něj nedám dopustit na moc jsem se na novou knihu těšila.

 

...

Divadlo

Divadelní Flora odstartovala ve velkém

altOd čtvrtečního večera probíhá v Olomouci jeden z největších českých divadelních festivalů, Divadelní Flora. Její 16. ročník přibližuje festivalovým návštěvníkům tvorbu režiséra Jana Mikuláška, v unikátní retrospektivě se loučí s p...

Film

Pacifik Rim 2 ve znamení akce

Pacific1Vezměte Godzillu, Jurský park a Transformers. Zamíchejte v čínském kotlíku a prodáváte Pacifik Rim 2.

...