Opravdové zločiny o zvrácenosti některých lidí
Banner

Opravdové zločiny o zvrácenosti některých lidí

Opravdové zločiny 200Lucii Bechynkovou mohou znát nejen posluchači Evropy 2, ale i fanoušci populárního podcastu Opravdové zločiny. Nyní se pod hlavičkou společnosti Albatros Media dostává na pulty knihkupectví i stejnojmenný titul, nabízející vyprávění o těch nejotřesnějších zločinech z celého světa.

Podcast Opravdové zločiny vytváří autorka společně se svou kolegyní Barborou Krčmovou. Jeho knižní vydání je ovšem sóloakcí samotné Lucie. Daleko více v něm tak najdete její osobní vklad, a to nejen prostřednictvím popisů samotných zločinů, ale i následných rozhovorů s několika odborníky.

Únosy, vraždy, znásilnění...

Můžete se „těšit“ na několik desítek těch nejhorších vražd, únosů a znásilnění. Někdy i všechno dohromady. Popisy jsou často velice brutální a nechybí jim opravdu zvrácené podrobnosti. Dokazují, že na světě mohou pobíhat opravdu sadističtí lidé, kteří jsou schopni čehokoliv. Pro mnohé představují jednotlivé případy jejich noční můry, protože se občas týkají i malých dětí. Emočně tedy může být čtení pro citlivější jedince poměrně náročné.

Na 280 stran textu se vešlo několik desítek činů proběhlých po celém světě. Díky tomu je jasné, že se nedočkáte úplně podrobných popisů výslechů nebo samotných provedení vražd. Jednotlivé příspěvky jsou zpracované na 4 až 10 stránkách. Najdete v nich často něco málo z dětství vrahů, které zpravidla nebylo úplně šťastné.

Vedle toho se dočkáte popisu místa činu po objevení policisty, základních údajů k jednotlivým proviněním či výši trestu, kterou pachatel obdržel. Nečekejte tedy sáhodlouhé romány, ale spíše faktograficky přesné základy.

Trestná činnost kvete v každém století

Neznamená to ovšem, že by text nebyl čtivý. Autorka vysílá čtenáře po stopách zločinu a oni jen s vytřeštěnýma očima sledují, jaké zrůdnosti se během minulosti odehrávali. Najdete tu sériového vraha už z 19. století, ale většina příběhů se odehrála ve 20. století. Časová posloupnost není úplně dodržena, takže budete postupně skákat napříč lety. Ono by to také bylo velice složité, protože někteří z "přítomných" se dopouštěli své trestné činnosti i desítky let.

Nechybí ani několik fotografií vrahů nebo jejich obětí. Díky tomu si budete moci k jednotlivým jménům přiřadit i tváře a zapůsobí na vás o to silněji. Jestli to ještě vůbec jde, protože už samotný text bude pro mnohé opravdu silné kafe.

Jak to vidí právník, dozorce, kriminalista

Nakonec přichází trojice rozhovorů. První je s právničkou, která hovoří zejména o svých studiích. V nich měla možnost navštívit věznici nebo být několikrát účastníkem pitvy. Následuje vězeňský dozorce, mluvící o úskalích své práce a nejhorších zločincích, jenž hlídal. A nakonec je tu kriminalista, popisující vlastně věci podobné, jen s důrazem na vlastní profesi.

Opravdové zločiny jsou skutečně zajímavou knihou, která všem zájemcům o svět zločinu může přinést mnoho důležitých informací. Najdete tu případy z celého světa, jen ty naše domácí tu jaksi chybí. Zřejmě to tedy bylo záměrem a možná se dočkáme i samostatného souboru českého zločinu.

Na závěr nezbývá než varovat všechny z vás. Buďte opatrní na sebe i své blízké. Po světě pobíhá řada zlých či šílených lidí, kteří čekají na svou další oběť. Bohužel to není pouze minulost. Poslední brutální vražda této knihy se odehrála v letošním roce a je tak opravdu aktuální.

Opravdové zločiny 450

Opravdové zločiny

Autor: Lucie Bechynková

Žánr: Krimi, Literatura faktu

Nakladatelství: BizBooks

Rok vydání: 2021

Počet stran: 280

Hodnocení: 80 %

https://www.cpress.cz/tituly/74519085/opravdove-zlociny/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír


Rozhovor

Zpěvák Michal Prokop: Nejlepší důkaz přízně je, když si lidé zpívají s námi

michal prokop 200Michal Prokop pořád s ohromnou energií hraje a zpívá. Ať už s Framusem Five v současném složení: Luboš Andršt – kytara, Jan Hrubý – housle, Jan Kolář ...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Výstava vánočních ozdob a betlémů v Kroměříži

200osNejkrásnější svátky roku už doslova klepou na dveře. Pokud jste se ještě nestačili nadýchat vánoční atmosféry, vydejte se s rodinou do Kroměříže. Ve zdejším muzeu právě probíhá výstava vánočních ozdob a betlémů. Expozice nese příznačný název – „Křehká krá...

Z archivu...


Literatura

Mentalistou snadno a rychle
ImagePopulární americký seriál Mentalista se Simonem Bakerem v hlavní roli si před poměrně krátkou dobou získal své místo i na českých obrazovkách a soudě podle velkého počtu repríz můžeme říci,...

Divadlo

Hráči - Komorní scéna Aréna
Hráči 200Hercům nejvyšší kategorie, těm, kteří dokážou svou profesi vypilovat na mistrovskou úroveň jemně cizelovaných detailů, říkám, čistě jen pro svou potřebu, hráči. Ostravská Komorní scéna Aréna má stejnojmennou Gogolovu klasiku na repertoáru už šestý...

Film

Na EKOFILM míří oceněný film Země medu i Kapitán Demo

ekofilm perexPoslední ladění doprovodného programu, potvrzování účastí zahraničních hostů, bedlivé sledování epidemiologické situace. Letošní přípravy 46. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, který proběhne od 14. do 17. října v Brně, vrcho...