Inspirujte se známým kutilem

Inspirujte se známým kutilem

Tisk

Dilna plna napadu200Pavla Zemana můžete znát z televizních obrazovek, kde v různých pořadech vystupuje jako šikovný kutil. Dnes jeho nápady najdete na stránkách knihy Dílna plná nápadů.

 

 

 

V této knize se nachází téměř 40 nejrůznějších projektů. Některé se hodí do dětského pokoje, jiné třeba do dílny nebo na chalupu, další zase na zahradu. Většina z nich je praktického rázu a všem se nedá upřít originalita i snaha o využití nejrůznějších materiálů a prvků.

U výrobků je stručný popis, náročnost je znázorněna od jedné do pěti obrázky kladívek, následují informace o potřebném materiálu a nářadí a to nejdůležitější – postup výroby. Ten je očíslovaný, a především doplněný fotonávody, takže by nikdo neměl mít problém dojít k cíli. U některých nápadů nechybí ani praktický tip.

Jednotlivé projekty jsou řazeny abecedně a jsou jediným, co v knize najdete. Osobně mi scházel aspoň krátký úvodní text, a hlavně nějaký rejstřík nebo slovníček. Ten by se hodil především těm, kteří si nejsou úplně jistí v kramflecích ohledně používaných nástrojů nebo i materiálů. Já se v dílnách díky strýcům pohybuji odmala a stejně jsem se několikrát musela ptát manžela. Ale to je jen malá výtka, obzvlášť, když se v dnešní době dá vše snadno dohledat…

Jak jsem uvedla, tak inspirace je v této publikaci celá řada a každý si může něco vybrat. Mně se například hodně líbily Dřevěné hodiny s dominem, někde na chatě bych si uměla představit dřevník z palet, u kterého mě zaujala jeho horní polička, v dílně nebo jinak laděném bydlení by se vyjímala industriální polička z rozety a moc pěkně vypadá i polička ve tvaru letadla nejen do dětského pokoje. Vyrobit bych si pak chtěla létající hračku v podobě čápa a zahradní lucernu.

Dílna plná nápadů pro dům, byt a zahradu se může stát dobrým vánočním dárkem především pro ty, kteří rádi tvoří, nebo jsou jim blízké myšlenky recyklování a zužitkování věcí. Někdy člověka na první dobrou nenapadne, že si může vytvořit třeba lampu z berlí nebo poličku na květináče z dětské postýlky a zde toho najde mnohem více!

Pavel Kutil Zeman je lesák, truhlář, kreativec a milovník dřeva. Rád vymýšlí věci na míru konkrétnímu člověku. V každém odřezku vidí poklad, má velký vztah k recyklaci materiálu. Fotí a točí videa a práci se dřevem a recenze a testy nářadí pro firmy. Má svůj YouTube kanál. Spolupracoval s mnoha časopisy a spolu s partnerkou Petrou Markovou založil a 15 let dělal šéfredaktora hobby portálu Český Kutil. Pět let působil v kutilské rubrice v Receptáři, dva roky v Polopatě a spolupracoval s Vychytávkami Ládi Hrušky. Na kontě má spolu s partnerkou Petrou desítky článků, tři knihy a 185 televizních reportáží.

Dilna plna napadu

Dílna plná nápadů pro dům, byt a zahradu
Autor: Pavel Kutil Zeman, Petra Marková
Žánr: hobby
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2023
Počet stran: 224
Hodnocení: 87 %

https://www.grada.cz/dilna-plna-napadu-13749/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Tapír

  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Písně jsou venku, mám místo na nové!

jonasova 200Adélka Jonášová je skvělá holka a složila písničku pro mého hyperaktivního psa Jonáše. Má novou desku a pěje ve třech s mámou Pavlínou Jíšovou a partnerem Reném Součkem, autorem frýdecko-místecké hymny Fajne-Mjesto.

...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Ve Vrbně odhalili bustu Josefa Lowaga

Praded perexV pátek 20. září uplynulo přesně 170 let od narození českého spisovatele Josefa Lowaga. Na počest této významné regionální osobnosti odhalili ve Vrbně pod Pradědem bustu před budovou místní pošty a informačního centra.


Literatura

Svěží vítr po Padesáti odstínech šedi. Jota vydává erotický bestseller Božský bastard

Bozsky-bastard 200Po náletu milionů výtisků knihy o velikosti cihly s názvem Padesát odstínů šedi se na knižním trhu odehrává na chlup stejný zázračný proces, jaký proběhl po veleúspěchu upíří ságy Twillight. Najednou, z čista jasna se odevšad noří ti...

Divadlo

Zemřel charismatický herec Tomáš Valík, hrdina pohádky O Janovi a podivuhodném příteli

 

tomas valik 200Po kratší nemoci zemřel ve věku nedožitých dvaapadesáti let 8. října v pražské nemocnici Na Bulovce známý herec Tomáš Valík. Na filmovém plátně debutoval koncem osmdesátých let minulého století, ...

Film

Divoká dvojka? Spíš potřeštěná

divoka dvojka 200Skvělou komedii, u které se od srdce zasmějete, najdete poslední dobou horko těžko. Nicméně se filmaři neustále snaží takový film natočit. Reese Witherspoon v jedné z hlavních rolí by mohla být pozitivní známkou úspěchu, ale…