Patříte k milovníkům plánování? Vyzkoušejte diář od značky MŮJ.

Patříte k milovníkům plánování? Vyzkoušejte diář od značky MŮJ.

Tisk

mujdiar2024 PEREXMohlo by se zdát, že papírové diáře mají dobu své velké slávy už dávno za sebou, ale není tomu tak. Milujete papír, ruční psaní poznámek a dekorování? Pokud ano, bude papírový diář vašim věrným společníkem i v následujícím roce.

 

 

mujdiar5

K základním požadavkům na diář bezpochyby patří praktičnost a přehlednost. No a když se k tomu přidají další účelné vychytávky, stane se z plánování zábavné dobrodružství. Takovýto diář nabízí česká značka MŮJ.DIÁŘ. V rozměru A5 je k dispozici hned v několika barevných provedeních.

mujdiar6

Jak diář vypadá uvnitř?

Celý týden je rozložený na jedné dvoustránce. Na levé straně najdete místo na zapsání poznámek a úkolů, na pravé pak jednotlivé dny, ke kterým si můžete zapsat povinnosti připadající na konkrétní datum. Samozřejmostí je uvedení svátků, měsíční fáze i časů západu a východu slunce.

mujdiar2

Na začátku každého měsíce se nachází prostor pro ohlédnutí se za uplynulým měsícem a stručné zhodnocení, co se vám během něj povedlo a na co se těšíte. Následuje krátká úvaha, diářová a osobní výzva a praktický měsíční přehled.

mujdiar1

Diář uzavírá shrnutí roku, takže si zde můžete zaznamenat všechny vaše úspěchy i úvahy nad uplynulým časem (co jste se naučili, jak jste se změnili, nejlepší a nejhorší chvíli roku, plány pro rok příští i vzkaz sobě samému, ke kterému se můžete kdykoliv vrátit).

mujdiar4

Po něm následuje ještě 32 volných tečkovaných stránek určených pro vaše zápisky. Aby se vám diář neotevíral, je opatřený elastickým páskem.

mujdiar3

Co na diáři oceníte?

- stylový design
- kvalitní recyklovaný papír
- dostatek místa na poznámky
- přehledné členění
- seznam cílů
- nástěnku vizí
- dvě všité textilní záložky
- sadu samolepek ladících s diářem
- kapsu
- letáček s radami, jak diář využít na maximum

mujdiar2024-modry

Více o diáři i o značce se dozvíte na stránce https://mujdiar.com.


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Tapír

  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Andrea Buršová: „Chci zpívat s patřičným ponorem i nadhledem.“

aandrea-bursova200Herečka brněnské scény Husa na provázku Andrea Buršová nedávno vydala báječné album s názvem Nůž na ticho. Dvaadvacet písní svědčí o silném vztahu k šansonu a poezii. Pokud hledáte něco, co se jen tak...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Prokletí básníci

basnici baudelaire 200Podle stejnojmenné eseje Paula Verlaina jinak také nazýváni „vyděděnci společnosti“, kteří svým dekadentním způsobem života, pohrdáním pokrytci mezi měšťany a osobitým stylem psaní pobuřovali tehdejší společnost poslední třet...

Z archivu...


Literatura

Ona neměla nic. Oni mají všechno. Hra začíná

Hra o dedictvi perexAvery Grambsová chce jen jediné. Přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány ale naruší smrt miliardáře Tobiase Hawthorna, který celý svůj majetek odkáže právě Avery. Avery o něm ale až dosud ani neslyšela...

Divadlo

Slova místo kordů. Švandovo divadlo uvede českou premiéru nové adaptace Cyrana z Bergeracu

cyrano 200Diváky pražského Švandova divadla čeká v úvodu sezóny mimořádná divadelní lahůdka. Pouhých deset měsíců od světové premiéry v Londýně se dočkají nové inscenace přepisu slavného Cyrana z Bergeracu Martina Crimpa v režii Martina Františáka. Českého př...

Film

Václav Neckář majitelem Hotelu HVĚZDÁŘ

VN perexNaše redakce dostala pozvánku na předpremiéru českého pořadu Hotel Hvězdář, ve kterém zazněly písně Václava Neckáře v podání dalších nejen českých zpěváků, zpěvaček, nebo herců a hereček. 

...