Odzbrojte narcistu a žijte kvalitnější a klidnější život

Odzbrojte narcistu a žijte kvalitnější a klidnější život

Tisk

Odzbrojte narcistu perexSetkali jste se někdy s člověkem, který se chová arogantně, bez pochopení druhých, jenž neustále dává najevo, že je tou nejúžasnější osobou na světě? Tyto projevy jsou typické pro lidi s narcistickou poruchou osobnosti, se kterými je velmi složité vycházet.

 

Ideální je s těmito lidmi omezit kontakt, ale ne vždy to jde, protože někteří z nich mohou být třeba vaši kolegové nebo vedoucí. V takovém případě musíte najít způsob, jak s nimi najít společnou řeč a jak vztahy s nimi přežít. S tím vám mohou pomoct techniky efektivní komunikace, díky nimž se už nenecháte zahnat do pasti.

Jak odzbrojit narcistu

Knihu Odzbrojte narcistu s podtitulem Komunikace, empatie, strategie vydalo v českém překladu Nakladatelství Portál. Její autorkou je Wendy Behary, která založila a řídí Centrum kognitivní terapie New Jersey. Podílí se také na vedení Institutu schematerapie. Ve své terapeutické praxi se specializuje na narcismus a vysoce konfliktní páry.

Příklady ze života a konkrétní komunikační strategie

Autorka nejdřív shrne, o čem přesně její kniha bude, a poté sdílí, jak se dostala k této tematice. Pak následuje devět kapitol, ve kterých se dočtete, jak porozumět narcismu a jak rozpoznat své pasti, zjistíte, jaké překážky se mohou objevit při snaze o komunikaci s narcistou a jak se s nimi vypořádat a seznámíte se i s problematikou zahanbení, nedůvěry a traumatu po zradě. Dozvíte se také, jak na empatickou konfrontaci, jak vytvořit strategii pro efektivní mezilidské vztahy, jak zvládnout péči o děti spolu s narcistou a jak i z této náročné situace vytěžit něco užitečného a dobrého.

Text je psaný čtivě, srozumitelně a s pochopením pro situaci člověka, který se nějak snaží vypořádat s narcistou a zároveň z něj nezešílet. Teorii doplňují příběhy z praxe, které vás mohou inspirovat při hledání vhodného a vyhovujícího řešení. Nechybí ani cvičení, která vás přimějí k zamyšlení a pomohou vám lépe porozumět tomu, co prožíváte. Autorka klade důraz především na empatii, což je v souvislosti s narcismem netypické a překvapivé. Přináší tak jiný pohled na celou problematiku a nabízí nové způsoby, jak se se situací vypořádat.

Odzbrojte narcistu

ODZBROJTE NARCISTU: KOMUNIKACE, EMPATIE, STRATEGIE
Autorka: Wendy Behary
Originální název: Disarming the Narcissist: Surviving & Thriving with the Self-Absorbed
Překlad: Ivo Müller
Žánr: psychologie
Počet stran: 232
Vydáno: Portál, 2024

Hodnocení: 85 %

https://obchod.portal.cz/psychologie/odzbrojte-narcistu/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Tapír

  • Tapír č. 3/2024
    Je tady číslo třetí. A na co se můžete těšit v tomto vydání? Jako obvykle v něm narazíte na hromadu...
  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Audiokniha roku - projekt pro všechny příznivce audioknih a mluveného slova

headmailUž od dubna funguje na českém internetu projekt Audiokniha roku. Na jeho webových stránkách www.audiokniharoku.cz nachází posluchači audioknih recenze na novinkové i starší tituly, ale na pozadí lze tušit i ně...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Seriál: Nádražní restaurace. Jedlová

nadrazi jedlova200Startujeme náš nový seriál s názvem Nádražní restaurace, ve kterém vás budeme seznamovat s tímto svébytným fenoménem občerstvovacích stanic pro hladové a žíznivé cestující. Na svých příležitostných cestách vlakem ted...

Z archivu...


Literatura

Kniha Stromy jsou nejen atlasem, ale i studnicí zajímavostí

stromy200Nakladatelství Kazda pokračuje s vydáváním atlasů a průvodců – po těch zaměřených na květiny nebo ptáků přichází titul Stromy: Rozpoznejte 100 druhů od Holgera Haaga.

 

...

Divadlo

Městské divadlo Zlín rozjíždí divadelní sezónu s Řidičem slečny Daisy

ridic slecny daisy 200„Předskokanem“ nové sezóny v Městském divadle Zlín bude komedie Řidič slečny Daisy v režii Petra Akimova. Premiéru bude mít v divadelním klubu Dílna už 26. srpna. Hlavní roli Daisy dostala jako dárek za věrnost zlínskému div...

Film

Nad námi Elysium jako běžným smrtelníkům nedostupné místo

200 filmJihoafrický režisér Neill Blomkamp upoutal nezvyklou sci-fi Distrikt 9, v němž se zcela obešel bez obvyklých žánrových klišé a příběh vybudoval jako varování před rasovými předsudky a ústrky, které postihnou zbídačené mimozemšťany, kteří nalezli pramál...