Chci být užitečná tam, kde jsem a jsem ráda, že můžu opět zažívat atmosféru koncertů i zkoušek, říká zpěvačka Kateřina Bartoňová

Chci být užitečná tam, kde jsem a jsem ráda, že můžu opět zažívat atmosféru koncertů i zkoušek, říká zpěvačka Kateřina Bartoňová

Tisk

katka200Příznivci zlínsko-otrokovické rockové skupiny GAIA už nějakou dobu vědí, že už tam nezpívá jen jedna, ale hned dvě zpěvačky. Tomu se říká luxus, zvláště, když obě „subrety“ spolu vycházejí, skvěle jim to zpívá a do vlasů si zatím nevjely. Naopak její hudební cítění ladí, což přihrává i body kapele. Tou novou zajímavou zpěvačkou je Kateřina Bartoňová, která předtím zpívala melodický metal.


Stala ses součástí skupiny GAIA, se kterou pravidelně hostuješ. Jak a proč k tomu došlo?

To, jak k tomu došlo, je velmi zajímavé a netradiční. Když před časem GAIA natáčela klip ke skladbě LeukoCity, oslovil mě kapelník Vladan, jestli bych Barču a Lenku do klipu jako vizážistka nenalíčila a neučesala. A protože jsem měla zrovna volno, souhlasila jsem. Když jsem pak holky líčila, přišla řeč i na kapelu, kde jsem roky působila, a když pak Barča pronesla, že bychom si mohly spolu někdy zazpívat, což jsme dodržely a už je z toho hostování a pěkná spolupráce.

I když ve skupině GAIA zpívá Bára Havelková, je vidět, že jste se neuvěřitelně shodly. Do vlasů jste si ještě nevjely?

S Barčou?? V žádném případě (smích). Od žačátku jsme si sedly, což jsem velmi ráda. Barča je stejně jako já střelec, a jelikož jsme obě správně střelené, rozumíme si. Ona je skvělá a myslím, že ta energie, co teď v kapele je, pramení i z toho, že je mezi námi dvěma pohoda. Myslím si, že to vzájemné porozumění je vidět nejen ve zpěvu, ale třeba i ve video upoutávkách, které s kapelou točíme.

katka foto 1

Skupina GAIA není první skupinou, kde jsi začala zpívat. Co bylo předtím v tvém hudebním životě?

To opravdu není, zpívám již pár let a za svoji největší hudební etapu považuji působení v kapele Imortela, která hraje melodický metal. Byla jsem s tehdejšími členy u jejího založení, hráli jsme vlastní skladby a já si skládala nejen zpěvové linky, ale i texty. Natočili jsme čtyři studiové desky, několik videoklipů a odehráli spoustu koncertů. Takže ano, nějaké zkušennosti z minula bych měla (smích).

Jaký byl tvůj tehdejší repertoár?

Jak už jsem řekla, hráli jsme melodický metal s vlastní tvorbou, což je styl, který je přesně moje krevní skupina. Metal a rocková muzika jsou mi velmi blízké a jsem ráda, že v GAIA mám možnost se zapojit právě do skladeb, které mají rockový nádech a patří mezi svižnější. Myslím, že právě v tom je to zajímavé, ten kontrast, který vytváříme s Barčou, kdy ona je jemná s čistým hlasem a já to trošku přitvrdím.

katka foto2

Trošku? Dobře. Co tvé hudební začátky. Kdy tě to táhlo k muzice a ke zpěvu? Jakou muziku jsi poslouchala kdysi a jakou posloucháš dnes?

Mé hudební začátky jsou ještě zajímavější, než to, jak jsem se dostala k hostování v GAIA. Bylo mi sladkých čtrnáct let a chodila jsem na kytaru k jednomu učiteli, který učil na DDM Sluníčko… Ano, asi už tušíš, že to nebyl nikdo jiný než současný kapelník Vladan. Veselé je na tom i to, že on si mě po těch letech ale vůbec nepamatoval, takže jsem mu tuto svou první hudební etapu musela připomenout. Kytaru jsem ale záhy opustila a se zpěvem jsem začala poměrně pozdě, bylo mi kolem sedmnácti. Zpočátku jsem působila v kapele Zahrada pro Tomáše, což byla místní otrokovická kapela. Později jsme se rozhodli pro změnu sestavy, stylu a hlavně názvu, a tak vznikla Imortela. Chtěli jsme hrát vlastní skladby a hlavně styl, který nás v té době nejvíc ovlivnil, což byl právě melodický metal.

 Učinkování v kapele děláš ve volném čase? Co děláš jako profesi?

Ano, muziku dělám ve svém volném čase, původní profesí jsem zdravotní sestra a pracuji v oční ambulanci. Kromě muziky je mou velkou vášní i líčení a péče o krásu žen, což dělám taky ve volném čase. V podstatě je to moje druhé zaměstnání, ale právě díky tomu jsem se nakonec do kapely GAIA dostala.

katka foto3

Jaké jsou tvé další plány s hudbou a zpíváním? Koncerty, nahrávky, klipy nebo písničky, které bys ráda natočila?

V muzice teď před sebou žádný konkrétní cíl nemám, chci být užitečná tam, kde jsem a jsem ráda, že můžu opět zažívat atmosféru koncertů stejně jako zkoušení s kapelou, které mě taky moc baví. Jsem ráda, že kluci i Barča jsou nejen super muzikanti, ale je to hlavně bezva parta, co nezkazí žádnou srandu. Je mi s nimi moc dobře.

Sestřih z letošního koncertu ze Zelenáčovy šopy, kde hostovala Kateřina Bartoňová

Zdroj foto: archiv


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Michal Singer: „Šílení vůbec nejsou umělci a další jim podobní. Praštění jsou přece – ti všichni ostatní….“

singer michal 200Na slovíčko jsme tentokrát pozvaii umělce Michala Singera, o jehož poslední výstavě s názvem Argonautika se v poslední době hodně mluvilo. Jak ho tento epos oslovil a jak dílo vznikalo, si můžete přeč...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Čtěte také...

Robert Rohál: Oblast československé pop music mě zajímá léta

robert rohal 200Legendy československé populární hudby a Hvězdy odvedle – to jsou názvy dvou knih, které vyšly teprve nedávno a pod nimiž je podepsán Robert Rohál. Tento autor, žijící prakticky celý život v moravském Holešově mnoho let působí v kultu...


Literatura

Josef Jonáš, Jiří Kuchař: Zdraví v ohrožení

200litAutoři zvolili odvážné téma! Kniha s podtitulem Hořká pravda o sladkém cukru už dnes nikoho nepřekvapí. Ještě před několika lety by to byl žvást s nálepkou „konspirační teorie“, dnes se již nad škodlivostí bílého cukru zamýšlí kdekdo. A bohužel to jsou m...

Divadlo

„Ani tá najväčšia moc nemá večné trvanie, pokiaľ nie je založená na morálnych hodnotách.“ Alexander Dubček

dubcek 200Mestské divadlo v Trenčíne uviedlo tento rok novú hru Nádej Dubček, ktorú si milovníci divadla môžu opätovne vychutnať už tento mesiac. Repríza sa uskutoční 23. mája v Dome armády v Trenčíne.

...

Film

Mission: Impossible – Fallout vtrhne do pražského kina IMAX o týden dříve!

Mission1 perexOd počátku srpna opět ovládne zdejší kina tajný agent Ethan Hunt, kterého již tradičně ztvárnil oblíbený herec Tom Cruise. Nové, v pořadí již šesté pokračovaní špionážní série MISSION: IMPOSSIBLE nese podtitul FALLOUT a diváci se ho doko...