Soutěžte o básnickou sbírku Taková Maková

Soutěžte o básnickou sbírku Taková Maková

takova makova200Taková Maková je název knihy Jaroslavy Mačkové, která vyšla v nakladatelství Tofana. Jedná se o básnickou sbírku, která je pozoruhodným verbálně-vizuálním vyprávěním. Tak vzhůru do soutěžení!

 

 

Kapky z přelitých pohárů
jsou částí bouřícího moře
Vrhám se touze do spárů
střídám ticho, žal a hoře...

Toto čtyřverší obsahuje kondenzovaný extrakt emocí, jež hýbou poezií Jaroslavy Mačkové ve sbírce Taková Maková: bouře, touha, ticho, žal, hoře...

A je toho samozřejmě ještě víc, co pozorný čtenář navnímá mezi řádky precizně cizelovaných veršů vyprávějících hluboce intimní, a přitom zcela transparentně prezentovaný příběh ženy, která stojí nohama pevně na zemi, leč hlavu plnou snů svěřuje rannímu vánku a plujícím mrakům. Protože vítr dál je věrný neviditelným věcem, jak výstižně zpívá Oldřich Janota.

Soutěžní úkol: Jaké dvě vášně zkombinovala autorka v této knize?
Správnou odpověď naleznete zde.

Odpověď zasílejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , do předmětu mailu napište Taková Maková a nezapomeňte připojit celé jméno a adresu. Duplicitní a neúplné maily budou ze soutěže vyřazeny.

Uzávěrka soutěže bude 23. října 2022

takova makova

Z došlých odpovědí, které budou splňovat všechny uvedené podmínky, vylosujeme jednoho výherce, kterému zašleme knihu Taková Maková od Jaroslavy Mačkové.

Výsledky se jménem výherce zveřejníme po ukončení soutěže v souhrnném článku v této rubrice a informaci o výhře zašleme mailem.

Přejeme hodně štěstí a děkujeme autorce za soutěž!


 


Partneři

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

„To místo, kde my lidi žijem, bych nazval vynálezáriem“

vynalezarium200Svět je zvláštní místo, kde se dějí samé zajímavé věci. Zvlášť potěšující okamžiky jsou, když někdo vymyslí něco nového nebo dokonce převratného. A když někdo umí básnit o technických vynálezech, to už je co říct! Dnes vám představujeme dě...

Divadlo

Pejsek a kočička bavili děti první festivalové odpoledne

altDivadelní přehlídka Setkání 2012 Stretnutie není jen o věhlasných divadelních souborech a profláklých tvářích prken, která znamenají svět. Není ani o výhradně dospělém divákovi. Děti jsou ve zlínském divadle vítány, a tak hned první od...

Film

Baltasar Kormákur zavítá v květnu do Prahy uvést svůj film Hluboko, výjimečný příběh o vůli a síle přežít

Hluboko plakat 200Mezinárodně vyhledávaný režisér, scenárista a příležitostný herec Baltasar Kormákur je v českém prostředí patrně nejvíce známý díky krimi snímku Severní blata (2006), který na ka...