Vyhrajte necelou padesátku poetických zastavení

Vyhrajte necelou padesátku poetických zastavení

7x7 poetickych zastaveni200V nakladatelství Tofana vychází právě titul 7 x 7 poetických zastavení, který můžete vyhrát v naší soutěži. Sedmička poetů nastěhovala sedm básnických minisbírek pod střechu jedné knižní vazby a zznikla tak pestrá směsice sedmi unikátních duchovních vesmírů, jejichž rozdílnost je akcentována i respektem k autonomnímu vizuálnímu vyprávění každého z nich.


„Prostě jsem nastěhoval sedm básnických minisbírek pod střechu jedné knižní vazby. Myslím, že tato logika dobře koresponduje s faktem, který se snažím akcentovat: každý umělec je jiný a potřebuje pro své vyjádření jinou formální konfiguraci,“ říká ke sborníku Jiří Raichl.

Lyrické pohlazení Jitky Havlíčkové.
Kouzelný minimalismus Radka Vohlídky.
Nevšední syrovost Bari Kin.
Ryzí klučičí bezprostřednost Martina Vídenského.
Hluboce duchovní poselství Hany Jonášové.
Neukázněné slovohraní Jiřího Raichla.
Bezhraniční imaginace Jitky Fialové.

Soutěžní úkol: Napište nám, jak se jmenuje další sborník poezie, který Jiří Raichl řídil.
Správnou odpověď naleznete zde.

Odpověď zasílejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , do předmětu mailu napište Poetická zastavení a nezapomeňte připojit celé jméno a adresu. Duplicitní a neúplné maily budou ze soutěže vyřazeny.
Uzávěrka soutěže bude 23. října 2022

7x7 poetickych zastaveni

Z došlých odpovědí, které budou splňovat všechny uvedené podmínky, vylosujeme tři výherce, kterým zašleme knihu 7 x 7 poetických zastavení od kolektivu autorů.

Výsledky se jménem výherce zveřejníme po ukončení soutěže v souhrnném článku v této rubrice a informaci o výhře zašleme mailem.

Přejeme hodně štěstí a děkujeme nakladatelství Tofana za soutěž!


 


Partneři

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Ladislav Tunys: Hvězdy, které nezhasnou aneb Jak jsem je poznal.

hvezdy  ktere nehasnou ladislav tunys Nejsem a nikdy jsem nebyla příznivcem vyhledávání senzací týkajících se osobností společenského a kulturního života. Přesto, nebo možná právě proto, občas sáhnu po knížce, u které mám pocit, že nehledá jen s...

Divadlo

Společenstvo vlastníků ukazuje přehlídku typických Čechů

spolecenstvo vlastniku 200V rámci festivalu Setkání Stretnutie do Zlína přijelo také pražské Divadlo Vosto5 se svou hrou Společenstvo vlastníků. Letošní ročník se nesl v duchu biografií, ale také tématu „co dnes znamená být jiný“, což se v n...

Film

Natáčí se nový film Superžena

superzena perexTvůrci komedie Casting na lásku začali loňský rok s natáčením nového celovečerního filmu s názvem Superžena. Vizuálně netradičně pojatý snímek ze současnosti, který naráží na téma hledání postavení moderní ženy, slibuje atraktivní podíva...