VeršoVánky - nekorektní báseň a 3 krát tisíc korun

VeršoVánky - nekorektní báseň a 3 krát tisíc korun

Tisk

Versovanky200Ano, ta báseň je pěkná, ale strašná, tak mě zabolela… Máte-li zájem o verše, které se opírají o syrovou a surovou realitu, pak jste na správném místě. „VeršoVánky“ jsou výběrem z celoživotní žně jednoho boomera (* 1949), který nedokázal mlčet a snažil se ze svých trablů vyzpívat.

Knížka nás provází jeho poutí od prvních lásek přes život v temnu druhé (1968) okupace až po vidinu toho, co nás každého na konci čeká. Na jeho příběh se nabalují zážitky a prožitky, city a pocity, jak je přináší každodennost, se snahou postihnout je přiléhavým slovem, obrazem, tak, abyste měli pocit, že slovo s realitou srůstá v harmonické, krystalické, jiskřivé struktuře.

Onen boomer je poznamenán svou dobou a nijak to neskrývá. Až teprve nedávno si uvědomil, že by mohl narazit. Otiskl totiž i pasáže, které nejsou zrovna košer, a začal se obávat, že tak sud vína kazí kapka splašků. Ale nezbývá mu, než posouzení teď nechat na tom kterém čtenáři.

A tak vznikla i nabídka této soutěže: ti tři, kteří jako první najdou ve „VeršoVánkách“ (www.eshop.librix.eu/VersoVanky-vybor-z-basni-d718.htm) tu politicky nekorektní báseň, dostanou po tisícikoruně. Pište na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

versovanky

Název: VeršoVánky
Autor: Vilém Kmuníček
Žánr: literatura
Nakladatelství: Tribun EU, s. r. o.
Rok vydání: 2021, brožovaná vazba
Počet stran: 320
Zdroj foto: nakladatelství
www.eshop.librix.eu/VersoVanky-vybor-z-basni-d718.htm


 

Partneři

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Nechte se pozvat na Bál šílených žen

bal silenych zen 200V květnu vydalo nakladatelství Odeon debutový román Francouzsky Victorie Mas Bál šílených žen, který nás pozve na prohlídku společnosti Paříže konce 19. století a ukáže nám jak na tu dobu moderní neurologii, tak hlavně postaven...

Divadlo

Recitál Marta se pro velký úspěch bude na Letní scéně Musea Kampa hrát také v září!

marta 200Zájem diváků o divadelní recitál k 80. narozeninám Marty Kubišové s přibývajícími reprízami neklesá, všechna červencová a srpnová představení jsou vyprodaná. Pořadatelé proto zareagovali na intenzivní poptávku po vstupenkách přidáním dalších termínů ...

Film

The Help „Odvaha přeskočila jednu generaci.“

help PEREXA je tu opět jeden ze srdcervoucích příběhů, tentokrát o tahání figurek po černých polích těmi bílými, jak se jim to na šachovnici hodí. Příběh klasicky postavený na motivu nejlepšího přátelství, které pomalu, ale jistě nakonec zpřetrhají odlišné mo...