Večery poezie mezi uměleckými díly

Večery poezie mezi uměleckými díly

Tisk

basnici zlin200Již po čtrnácté bude Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně hostit cyklus autorských čtení Básníci v prostoru Zlín. Čtyři večery s předními osobnostmi literární scény se uskuteční v průběhu června v prostorách stálé expozice přímo mezi uměleckými díly. Jedinečné propojení výtvarného umění se slovesným doplní hudební vystoupení a vzácní hosté.

 

První setkání z cyklu Básníci v prostoru Zlín 2023 se uskuteční ve čtvrtek 1. 6. s legendárním písničkářem, signatářem Charty 77 a zakladatelem folkového sdružení Šafrán, Jaroslavem Hutkou. Zazní jak básně, tak i známé Hutkovy písně, včetně moravských lidových balad.

Na večer zpívané poesie v podání předního bluesového interpreta, hudebního skladatele a klavíristy Jana Spáleného s doprovodem Michala Gery a Filipa Spáleného zve galerie ve čtvrtek 8. 6. Jako hosté vystoupí zpěvačka a cimbalistka Zuzana Lapčíková se svým žákem Mikulášem Zelinským – improvizacemi k poctě Jana Spáleného.

Pořad ve středu 14. 6. představí literární tvorbu hlavního zemského rabína a také prozaika, dramatika, představitele protikomunistického odboje, signatáře Charty 77, Karola Sidona. Jeho večer bude doprovázet hudební a pěvecké těleso s pořadem hebrejských a židovských písní, Trio Augenblick.

Cyklus zakončí pásmo veršů známého herce a zpěváka, člena věhlasného Divadla Járy Cimrmana, Miloně Čepelky. Básně zazní v jeho vlastním autorském přednesu ve středu 29. 6.

Začátek autorských čtení je vždy v 18.30 hodin, v případě příznivého počasí se program může přesunout na terasu budovy 14.

basnici zlin

Celý program a více informací na www.galeriezlin.cz


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Michael Kiske: „Tipuju, že nás opět pozvou na další Masters Of Rock…”

michael kiske unisonicJak se vede bývalému zpěvákovi legedárních dýní Helloween Michaelovi Kiskemu? Momentálně spolu s kytaristou Kaiem Hansenem exceluje ve skupině Unisonic. Spoustu jeho zajímavých názorů ...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Literární časopis Tvar vybírá na nový web živé literatury a žádá veřejnost o podporu

tvar 200Literární obtýdeník Tvar, který funguje již jednatřicátým rokem, se rozhodl vybudovat nový web, kde sjednotí všechny své platformy (tištěná čísla, webový magazín Ravt, podcast Varta, literárně-kritickou cenu Tvárnice a další) pod jednou střechou s novou g...


Literatura

Maková válka: Čína, bohové a čínský zvěrokruh

big makova-valka-csT-487671 (2)

Hlavní hrdince Rin je na počátku románu 14 let. Žije u pěstounů, v provincii Kohouta, na dálném jihu, stará se o jejich krám a roznáší pro ně nelegální opium. Jakmile se ...

Divadlo

Premiéra muzikálu MATILDA v Brně

Matilda vizualAutor předlohy úspěšného muzikálu, Roald Dahl (1916 – 1990) původem z norské rodiny, se narodil ve Walesu a zemřel v Británii. Z jeho rozsáhlé tvorby spisovatele a dramatika zůstává do dnešní doby světově známé a inscenované dílo, právě MATILDA...

Film

Kryštof Hádek a Kristina Svarinská znovu spolu. První záběry z komedie „Lítá v tom“

TEASER PLAKÁT - Lítá v tomKryštof Hádek a Kristina Svarinská se po společném působení v seriálu Volha znovu sejdou. Tentokrát na filmovém plátně v hlavních rolích nové filmové komedii režiséra Tomáše Diani...