Bon Art Junior Fest objevuje pěvecké talenty, finálovým galavečerem v Divadle Hybernia provede Jan Čenský

Bon Art Junior Fest objevuje pěvecké talenty, finálovým galavečerem v Divadle Hybernia provede Jan Čenský

Tisk

bonart 200Mezinárodní pěvecký festival Bon Art Junior Fest dává mladým pěveckým talentům ve věku 10–16 let jedinečnou šanci ukázat, co umí. Vítězové letošního 1. ročníku vzejdou z finálového galavečera 25. října v Divadle Hybernia v Praze.

 

 

Z přihlášených adeptů bude za Českou republiku vybráno 3 až 5 účastníků, kteří se následně utkají se zpěváky z dalších zemí ve velkém říjnovém finále v pražské Hybernii. Za doprovodu Bon Art Pops Orchestra zazpívají sólovou píseň a několik společných písní. Vítěze, který získá odměnu 4 000 euro, ze všech soutěžících vybere odborná porota.

Galavečerem provedou Patricie Kaňok Fuxová a Jan Čenský, který má se soutěží několikaleté zkušenosti: „Já jsem začal spolupracovat s Richardem Liegertem a jeho synem Jakubem už asi před pěti lety, když začínalo Sanremo Junior CZ/SK. Už tehdy jsem byl nadšen, protože tam soutěžily děti od 6 do 15 let a předstoupily před vyprodané hlediště s obrovským symfonickým orchestrem za zády… já bych ani nedošel na pódium! Za to je moc obdivuji. Ale samozřejmě za tím stojí hodně hodin práce a péče. Kromě pěvecké přípravy se děti učí, jak vystupovat, zde jsme trochu přiložili ruku k dílu my s Lenkou Bernardes. Je to zkrátka skvělý nápad a jsem rád, že Sanremo Junior CZ/SK se změnilo na Bon Art Junior Fest a mladí talenti mohou ukázat, co v nich je, a možná je to vystřelí k jejich snům.”

Bon Art Junior Fest pořádá společnost Moonlight Production, která byla v letech 2016–2021 držitelem licence na realizaci známé mezinárodní soutěže pro mladé zpěváky Sanremo Junior za Českou a Slovenskou republiku. V roce 2022 Moonlight Production založila Bon Art Junior Fest a otevírá tak cestu k úspěchu dalším pěveckým nadějím.

bonart2

Mezi nadějemi, které se díky soutěži objevily na české umělecké scéně, je i talentovaná zpěvačka a dnes i herečka Aneta Kalertová. „Mladým umělcům bych tuto zkušenost určitě doporučila. Je to velká zkouška, jen zůstaňte sví bez toho, abyste řešili, zda vás někdo hodnotí. Někdy je to náročné, ale v mém ročníku to určitě stálo za to,” sdílí své zkušenosti Aneta a pokračuje: „Soutěž mi dala velké zkušenosti a kontakty, ze kterých čerpám dodnes. Poznala jsem spoustu skvělých umělců, kamarádů a osobností. Také mi pomohla s mou prezentací před lidmi a s velkým strachem vůbec před nimi vystupovat. Díky soutěži jsem například poznala režisérku Dianu Šoltýsovou, která mi po soutěži nabídla roli v inscenaci Vyhnání Gerty Schnirch v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, a tím se mi otevřely vysněné dveře do divadelního světa. S Dianou spolupracujeme dodnes a krásnější práci bych si nikdy nemohla přát. Je to neuvěřitelná umělkyně, která mi změnila život. Další významná žena, se kterou jsem se v soutěži poznala, je Eliška Hrubá Toperczerová, naučila mě jak mám se svým hlasem pracovat. Bez ní bych jistě nebyla vůbec nikde.”

A co Anetu čeká v nejbližší době? „Momentálně se připravuji hlavně na to, abych zvládla maturitu. Také mě čeká jeden velký projekt na Nové scéně v Laterně magice. Jde o představení Valérie a týden divů, které bude mít premiéru 9. 11. 2023. Z projektu mám opravdu velký respekt a zároveň se už nemohu dočkat zkoušení. K roli Valérie přistupuji s velkou pokorou a chutí pracovat. Tak mi držte palce a já je zase budu držet všem, kteří se letos přihlásí do soutěže.”

Více informací: https://www.bonartfest.cz/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tomáš Krejčí: Projekt Kruanova dobrodružství je nyní v rukou fanoušků

Krejci perexV souvislosti s propagací projektu chystané adaptace legendárního českého komiksu z časopisu ABC Kruanova dobrodružství jsem měla možnost hovořit také s jedním z jeho autorů, nadšencem a režisérem Tomášem Krejčím. Právě on je jedním z hlavních in...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...

Čtěte také...

Světová gymnaestráda 2023 v Amsterdamu startuje již 30. července!

WG 2023 perexV neděli 30. července v 16 hodin bude na Olympijském stadionu v Amsterdamu slavnostně zahájen další ročník Světové gymnaestrády za účasti téměř 19 000 cvičenců z 60 zemí. A zástupci České gymnastické federace, České asociace Sport pro všech...


Literatura

Motýlí kůže aneb Mlčení jehňátek po rusku?

Motyli kuze 200Nakladatelství Jota přináší do českých luhů a hájů kultovní ruský román, který Sergej Kuzněcov sepsal teprve roku 2003. Rázem se z něj mezi mladými stal hit. Marketingoví pracovníci ho nazývají „ruským Mlčením jehňátek“, ale já vidím j...

Divadlo

Zlínské divadlo hlásí Osobní poplach

osobni poplach 200Úspěšnou knihu zlínského spisovatele Josefa Holcmana Osobní poplach oživí na jevišti Městské divadlo Zlín.

...

Film

Tomáš Mašín začne v srpnu natáčet film o bratrech Mašínech. Do kin zamíří na podzim 2023

Masin 200Jeden z největších příběhů studené války se po dlouhých letech konečně dočká filmové podoby. Celovečerní film o bratrech Mašínech začne v srpnu letošního roku podle scénáře Marka Epsteina natáčet režisér Tomáš Mašín. Hlavní role v něm ztvární Oskar Hes...