Za vysvědčení mají dospělí vstupenku do Muzea Karla Zemana zdarma

Za vysvědčení mají dospělí vstupenku do Muzea Karla Zemana zdarma

Tisk

Muzeum Karla ZemanaMuzeum Karla Zemana letos za vysvědčení odmění dospělé. Ke každé vstupence pro školáka čeká každého dospěláka na pokladně Muzea jedna vstupenka zdarma. Středa 31. 1. 2024 patří oslavám půlročního školního snažení. Pro každého školáka máme připravenou volnou vstupenku pro „jeho“ dospěláka. Na pokladně stačí říct heslo „Učení je moje vášeň“ a svět nekonečné fantazie Karla Zemana je celý váš.

Společně strávený čas na létajících strojích, ve společnosti barona Prášila nebo při cestování do pravěku pak bude odměnou pro oba.

„Za svého pobytu ve Francii se Karel Zeman věnoval boxu. což nás přivedlo na myšlenku, že každý školák je svým způsobem takový boxer. Denně trénuje a piluje techniku (domácí úkoly, příprava), aby až nastoupí do ringu (před tabuli, na test), byl v té nejlepší formě. A za ním stojí rodič – trenér. Povzbuzuje k vytrvalosti, zajišťuje správné stravování, je připraven poradit. A my bychom letos rádi odměnili trenéry, protože víme, že na hezkém vysvědčení mají veliký podíl, “ říká Tamara Petržílová, PR & Marketing manager muzea.

Expozice také nabízí interaktivní a kreativní možnosti, jak se s vysvědčením pochlubit například babičkám. Svůj výkon mohou děti zpracovat formou ploškové animace nebo si i s vysvědčením zahrát v legendární scéně z filmu Baron Prášil. Vytvořená díla mohou šířit e-mailem nebo sdílet na sociálních sítích.

Osobnosti, které si expozici Muzea Karla Zemana užily se svými dětmi/vnoučaty:

Ryan Gosling, Cate Blanchett, Jaroslav Uhlíř, Simona Krainová

 Muzeum Karla Zemana

Najdete nás na sociálních sítích:

Facebook
Instagram
Youtube


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Uličník přibližuje festival Praha žije hudbou evropským metropolím

Praha zije Hudbou3 perexPřinášíme vám rozhovor s Janem Gregarem, ředitelem hudebního festivalu Praha Žije Hudbou 2018. Multižánrový festival Praha Žije Hudbou představí od čtvrtka 7. do soboty 9. června 2018 ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Dny evropského dědictví v objektech Národní galerie

ddny evropskeho dedictvi logoDny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. V letošním roč...


Literatura

Živí mrtví opět útočí a pomalu svrhávají guvernéra

guv 200Živí mrtví je název populární komiksové a seriálové ságy, ale nakladatelství Baronet přispělo se svou troškou do mlýna a vydalo i knižní podobu tohoto fenoménu. Konkrétní třídílný cyklus o životě v městečku Woodbury, kde vládne pevnou ruko...

Divadlo

Skromný muž s velkým srdcem a obrovskou pokorou!

velen 200Už jako malá holka jsem registrovala herce s dobráckýma očima a širokým úsměvem, ale nikdy jsem si k němu neuměla přiřadit jméno, někdy se mi to tak stává i dnes. To ovšem vůbec neznamená, že to v mých očích snižuje jeho herecké kvality. Byl celkem...

Film

Krvavý boj za skotskou svobodu

statecne srdceTěžký historický film Statečné srdce (1995) ztvárňuje něco, co je v období každé krize velmi aktuální. I když zabíjet není právě nejlepší řešení, můžeme se podívat, jak se daly řešit podobné problémy kdysi dávno.

...