EXTRATERRESTRIAL // DENISA DOVALA // SS22

EXTRATERRESTRIAL // DENISA DOVALA // SS22

denisa dovala perexAlfou i omegou kolekce SS22 značky Denisa Dovala se staly návrhářčiny autorské potisky. Jedná se o soubor abstraktních obrazců, které vyobrazují mimozemské bytosti z jiných sfér, jež se usídlily ve schránách lidských těl. Samotné modely jsou pak představou o tom, jak lze takové schránky nosit.

Kolekce je pro Denisu Dovalovou odkazem a připomínkou fascinace vesmírem a mimozemšťany, kterou si v sobě pěstuje již od mala. „Jako dítě jsem si ráda četla o vesmíru a představovala si mimozemské bytosti mezi řádky,“ prozrazuje designérka.

denisa dovala 2

Celou kolekcí se prolínají abstraktní fantazijní kresby, které v kombinaci se symetrickou manipulací s látkou vytvářejí u některých outfitů 3D objektovou konstrukci. Jiné modely naopak nechávají svojí jednoduchou splývavou siluetou vyniknout samotné potisky látek. Denisina kolekce je i přes svůj velice specifický námět a artové provedení laděná do konceptu SS22. Hudbu speciálně pro přehlídku složila návrhářčina sestra Zuzana Dovalová.

denisa dovala 3

O návrhářce Denise Dovalové
Denisa Dovalová je módní návrhářka z Prahy. Absolvovala magisterský obor Design oděvu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Cennou zkušeností pro ni byla práce v ateliéru Iris van Herpen. V roce 2014 se umístila na prvním místě v soutěži pro mladé módní návrháře Talent Black Card. Od roku 2012 se designérka se svou značkou Denisa Dovala účastní důležitých módních události v Česku i zahraničí jako jsou Mercedes-Benz Prague Fashion Week, kterého se pravidelně účastní již po několik sezón, Kiev Fashion Days, Designblok, Mercedes-Benz Fashion week Central Europe v Budapešti a mnohé další.

denisa dovala

www.denisadovala.com 


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.

Rozhovor

Radka Fišarová: Obdivuji svobodné matky

fisarova perexPatří k našim nejvyhledávanějším muzikálovým herečkám, stala se první tuzemskou Evitou a už několik let se těší přezdívce česká Edith Piaf, neboť písně slavné šansoniérky interpretuje opravdu skvěle, jak se můžete přesvědčit na jejích koncer...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Čtěte také...

Zjistěte, jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti

Svobodna hra 200Kniha, která ještě před vydáním vyvolala obrovský zájem rodičů i odborné veřejnosti. Věříme, že se jedná o průlomovou knihu a v současné době izolace a omezení kroužků a společenských aktivit velmi aktuální a vnese do každé a domácnosti...


Literatura

Budete se bát Závislosti?

zavislost 200V dubnu vyšel u nakladatelství Kniha Zlín thriller Závislost italského autora Paola Roversiho. Chcete-li si vyzkoušet jiný styl vyprávění, než momentálně preferovaný severský či britský, zkuste sáhnout zrovna po této útlejší, leč neméně přek...

Divadlo

Zdenek Merta oslaví 70. narozeniny!

Zdenek Merta 200Respektovaný skladatel a producent hudebního divadla Zdenek Merta se narodil v Hranicích na Moravě a své dětství trávil například u své tety ve Veselíčku u Lipníka nad Bečvou, prožil ale také čtyři roky v Bejrútu, kde byl jeho otec dipl...

Film

Čtyřicátá první ochutnávka filmových lahůdek

LFS 200Letní filmová škola pořádá už nějaký ten pátek ochutnávku toho nejlepšího, co filmoví tvůrci vytvořili. Letošní degustační ročník byl už čtyřicátý první a od 24. července do 1. srpna nabídl filmovým fanouškům 237 filmů na 8 promítacích místech.