Pracujte s fantazijními obrazy

Pracujte s fantazijními obrazy

Tisk

Aktivni imaginace perexMetoda aktivní imaginace, kterou rozpracoval slavný psychiatr C. G. Jung, je praktickým zdrojem, z něhož je možné čerpat v okamžicích rozhodování, krizí či konfliktů.

 


Autoři knihy Aktivní imaginace, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Portál, na základě osobních zkušeností i mnohaleté psychoterapeutické praxe názorně a s pomocí řady příkladů ukazují, jak lze s toto metodou pracovat. Vyvoláním představ a jejich zápisem či výtvarným zpracováním lze podle nich klienta vyléčit z často zbytečných pocitů duševní vyprahlosti, sebepodceňování i depresí. Pomocí imaginace odhalíte část své duše, která se může projevit jako dobrý rádce a korektor vašich pocitů.

O autorech knihy
Na této knize spolupracovali tři autoři. Ang Lee Seifert je transakční analytička a autorka řady knih. Theodor Seifert byl jungiánský psychoterapeut a přednášel na Institutu C. G. Junga ve Stuttgartu. Paul Schmidt byl teolog a také jungiánský psychoterapeut a rovněž přednášel na Institutu C. G. Junga ve Stuttgartu.

Co je to imaginace a jak s ní pracovat
Kniha je rozdělená do dvanácti kapitol, v nichž podrobně rozebírá, co to ta imaginace vlastně je a dává návod, jak s ní pracovat. Uvádí také konkrétní příklady imaginací různých lidí, a tak si snadno uděláte představu o tom, jak celý proces probíhá a jaké jsou jeho výsledky. Příběhy jsou tematicky různorodé, takže je více než pravděpodobné, že zde najdete i takový, který bude připomínat vaši situaci nebo takový, se kterým se vnitřně ztotožníte.

Samozřejmostí jsou praktické tipy, které určitě využijete, pokud se rozhodnete imaginaci vyzkoušet, a odpovědi na otázky, které si nejspíš položíte. Celá kniha je nesmírně inspirující. I když se nakonec rozhodnete popisovanou metodu nevyzkoušet, najdete zde spoustu zajímavých myšlenek a podnětů, které stojí za pozornost. Ty, které vás osloví, můžete jednoduše aplikovat do svého života, a zvýšit tak jeho kvalitu.

Aktivni imaginace

AKTIVNÍ IMAGINACE
Autoři: Ang Lee Seifert, Theodor Seifert, Paul Schmidt
Originální název: Energie der Seele folgen
Překlad: Markéta Reinstein
Žánr: naučná literatura
Vydáno: Portál, 2022
Počet stran: 240

Hodnocení: 90 %

obchod.portal.cz/psychologie/aktivni-imaginace/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Inspiraci nacházím všude kolem mě, říká zpěvák a textař Vlady Gryc

Gryc foto perexLoni mu vyšlo nejen debutové album Já svý sny mám, ale povedla se mu i letní hitovka Te Quiero, která zaznamenala sérii úspěchů v rozhlasové hitparádě Česká dvanáctka. To jsou poměrně nedávné umělecké úspěchy zpívajícího textaře Vladyh...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Podlehněte kouzlu Divokých kvašených nápojů

divoke kvasene napoje200Díky knize Divoké kvašené nápoje od Pascala Baudara si doma budete moci vyrobit nejrůznější druhy piva, vína, limonád nebo medoviny a mnoha dalšího. Neváhejte a pojďte do toho!

...

Literatura

Právě vypukl Měsíc autorského čtení v Brně, Košicích, Ostravě a Wrocławi

mesic autorskeho cteni 200V pondělí 1. července 2013 byl v Brně zahájen již 14. ročník tradičního literárního festivalu Měsíc autorského čtení. Jednotlivá autorská čtení českých i zahraničních autorů budou probíhat denně v ...

Divadlo

Svetový Slovák Štefánik v podaní hry Zuzany Mišákovej

stefanik 200„Musel odísť, pretože na tomto svete by už len nadľudsky trpel, pre jeho veľkosť tu nebolo dosť priestoru, pretože v skutočnosti ľudia nič tak nevedia nenávidieť ako veľkosť, priamosť, čistý charakter a nepodkupnú dušu.“ Sarah Claire de Bois de J...

Film

Reggiovy dokumenty zachycují stav planety i poměry na ní

koyaanisqatsi 200Tato planeta skýtá přenádherné a majestátní kouty panenské přírody, nad nimiž se tají dech. Tato planeta skýtá množství druhů zvířat a rostlin. Na této planetě však žije i člověk. Člověk přetváří tuto planetu k obrazu svému. Přetváří p...