Pracujte s fantazijními obrazy

Pracujte s fantazijními obrazy

Aktivni imaginace perexMetoda aktivní imaginace, kterou rozpracoval slavný psychiatr C. G. Jung, je praktickým zdrojem, z něhož je možné čerpat v okamžicích rozhodování, krizí či konfliktů.

 


Autoři knihy Aktivní imaginace, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Portál, na základě osobních zkušeností i mnohaleté psychoterapeutické praxe názorně a s pomocí řady příkladů ukazují, jak lze s toto metodou pracovat. Vyvoláním představ a jejich zápisem či výtvarným zpracováním lze podle nich klienta vyléčit z často zbytečných pocitů duševní vyprahlosti, sebepodceňování i depresí. Pomocí imaginace odhalíte část své duše, která se může projevit jako dobrý rádce a korektor vašich pocitů.

O autorech knihy
Na této knize spolupracovali tři autoři. Ang Lee Seifert je transakční analytička a autorka řady knih. Theodor Seifert byl jungiánský psychoterapeut a přednášel na Institutu C. G. Junga ve Stuttgartu. Paul Schmidt byl teolog a také jungiánský psychoterapeut a rovněž přednášel na Institutu C. G. Junga ve Stuttgartu.

Co je to imaginace a jak s ní pracovat
Kniha je rozdělená do dvanácti kapitol, v nichž podrobně rozebírá, co to ta imaginace vlastně je a dává návod, jak s ní pracovat. Uvádí také konkrétní příklady imaginací různých lidí, a tak si snadno uděláte představu o tom, jak celý proces probíhá a jaké jsou jeho výsledky. Příběhy jsou tematicky různorodé, takže je více než pravděpodobné, že zde najdete i takový, který bude připomínat vaši situaci nebo takový, se kterým se vnitřně ztotožníte.

Samozřejmostí jsou praktické tipy, které určitě využijete, pokud se rozhodnete imaginaci vyzkoušet, a odpovědi na otázky, které si nejspíš položíte. Celá kniha je nesmírně inspirující. I když se nakonec rozhodnete popisovanou metodu nevyzkoušet, najdete zde spoustu zajímavých myšlenek a podnětů, které stojí za pozornost. Ty, které vás osloví, můžete jednoduše aplikovat do svého života, a zvýšit tak jeho kvalitu.

Aktivni imaginace

AKTIVNÍ IMAGINACE
Autoři: Ang Lee Seifert, Theodor Seifert, Paul Schmidt
Originální název: Energie der Seele folgen
Překlad: Markéta Reinstein
Žánr: naučná literatura
Vydáno: Portál, 2022
Počet stran: 240

Hodnocení: 90 %

obchod.portal.cz/psychologie/aktivni-imaginace/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Píše Zdeněk Hanka do ticha?

hanka z 200Sympatický usměvavý muž, lékař, spisovatel, specialista pohotovostní a záchranné služby a instruktor v tomto oboru, člověk, který miluje hudbu a výtvarné umění - to vše v jedné osobě je Zdeněk Hanka, česky píšící autor žijící od roku 1999 v Kanadě...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Pětiminutová terapie

petiminutova terapie200V květnu vydalo nakladatelství Pragma praktickou příručku Pětiminutová terapie, která nese podtitul Návody pro každodenní radost a psychickou pohodu. A název mluví opravdu za vše!

 

...

Literatura

Prominentní vězni nacistického režimu

V Hitlerove moci perexOrganizace SS držela v koncentračních táborech Sachsenhausen, Buchenwald a Dachau prominentní vězně nejen z Německa, ale i ze zahraničí. Pro tento účel se konfiskovaly také zámky i hotely, které sloužily jako příbyt...

Divadlo

No Dimension Summer

altPosledním červnovým dnem končí sezóna v experimentálních prostorech NoD. Ovšem ne tak docela – letos se prvně spustí projekt No Dimension Summer, letní program plný umění, kulturních zážitků a zajímavých projektů. “Letní p...

Film

Riddick se opět boří do tmy

200filmPo Černočerné tmě a Riddickovi: Kronice temna do kin přichází další pokračování příběhu s prostým názvem Riddick. Režisér David Twohy, jenž má na svědomí i samotný scénář, se opět vrhl do spolupráce s hereckou akční hvězdou dnes už áčkového formátu Vinem ...