Jaké to je být U stolu s Hankou Křížkovou?

Jaké to je být U stolu s Hankou Křížkovou?

Tisk

u stolu200Zpěvačce Hance Křížková vyšla ke konci roku v nakladatelství Esence reedice její kuchařky s názvem U stolu s Hankou Křížkovou.

 

 

 

Tento titul není obyčejnou a klasickou kuchařkou. Nejenže na stránkách s recepty najdete fotografie Hanky Křížkové s nejrůznějšími lidmi nejen se showbyznysu, ale v závěrečné části najdete obsáhlou fotogalerii. Ta mapuje kariéru této oblíbené zpěvačky a můžete tak s ní zavzpomínat nejenom na její důležité role a podobně. Především se nakazíte její dobrosrdečností a radostí, které přímo čiší z jejího úsměvu.

Hanka Křížková v úvodu popisuje, že považuje vaření za tvůrčí činnost a jakousi formu umění. Ráda vaří pro své přátelé a myslí si, že dobře připravené a upravené jídlo z nás dělá lepší lidi. Sepsala recepty, které má spojené s milými lidmi, kterým u ní chutnalo a u kterých si pochutnala ona.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vyhrajte kuchařku Hanky Křížkové

Receptů je více než 120 a jsou rozděleny na předkrmy, hlavní jídla, sladká jídla, přílohy a nápoje. Ne každý recept je přímo z pera Hanky Křížkové, což vůbec nevadí. Je znát, že se jedná o osvědčené, a především dobré pokrmy. Každý si v knize může najít to své. Mě nejvíce zaujaly recepty na brambory v alobalu s kokosovým špenátem, špagety s mrkví a paprikou, kuřecí salát, jahody na pepři, nebo kedlubnový nákup s mletým masem. Moc dobré by mohly být i obrácené řízky Zdeňka Trošky, králík v hořčici, miništrúdlíčky s jablky a meruňkami, jablečné piškotové řezy nebo švestkový perník.

Líbilo se mi, jak Hanka Křížková doplňovala recepty i něčím osobním a nehrála si přitom na dokonalou. Například u bramborového knedlíku napsala toto: „Nevím, jak je to možné, ale kdykoliv se pustím do výroby bramborových knedlíků, z vody, kam se zavařím, nevylovím nic. Prostě se rozpustí. A tak už se o ně nepokouším, knedlíky mi dělá moje sestra Jiřka, která je umí báječně a díky mrazáku je mohu mít v zásobě.“

Přečtěte si rozhovor s Hankou Křížkovou: „Mám ráda vlastně každé jídlo, když je dobře uvařené a dobře ochucené.“

Pokud hledáte inspiraci na vaření a máte rádi tuto usměvavou zpěvačku, tak po knize U stolu s Hankou Křížkovou rozhodně sáhněte!

u stolu

U stolu s Hankou Křížkovou
Autor: Hanka Křížková, Marie Formáčková
Žánr: kuchařka
Nakladatelství: Esence (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 176
Hodnocení: 88 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/603505-u-stolu-s-hankou-krizkovou.html


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Rozhovor

„Inspiraci nacházím v lidech, které potkávám…,“ přiznal nám v rozhovoru vítěz naší soutěže – Lubomír Müller

lubomir mullerNa jaře letošního roku jsme vyhlásili literární soutěž. Soutěžící měli napsat erotickou povídku. Je pravdou, že hned na počátku si porotci museli vyjasnit i to, co je ještě erotika a co už je za hranicí… V září jsme odta...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Čtěte také...

Upečte si doma něco svátečního

moje svatecni peceni 200Po úspěchu předchozí knihy Moderní česká kuchařina se nakladatelství Albatros Media rozhodlo vydat další kuchařku Josefa Maršálka. Ta je tentokrát zaměřená na sváteční pečení a rozhodně stojí za to.


Literatura

Už brzy se dozvíme, které dílo bude Knihou roku

Kniha roku black 1Literární anketa Kniha roku se pomalu blíží ke svému vyvrcholení. Na stránkách projektu můžete hlasovat a vybrat některého z nominovaných, kteří si odnesou žánrové ceny. Výsledky budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru 16. lis...

Divadlo

Mystifikační balábile s velkým orchestrem

Krokodyl ze Svratky200Wolfgang Amadeus Mozart, asi nejnespornější génius evropské hudby. Pro mnohé dokonce symbol geniality jako takové, tolik úchvatné hudby stihl za pouhých pětatřicet let svého života vytvořit. Ze všech oslavných citátů na té...

Film

Léčivá marihuana a její legalizace

pohled zevnitr lecive vlastnosti marihuany 200Zelená barva rostlin marihuany dala jméno jedné oblasti v severní Kalifornii. Smaragdový trojúhelník (Emerald Triangle) je místem, kde jsou dvě třetiny obyva...