Kniha pro všechny milovníky burgerů

Kniha pro všechny milovníky burgerů

Tisk

bajecna kniha o burgerech200Nakladatelství Esence si připravilo knihu pro všechny, kteří mají rádi burgery, ale hledají inspiraci, čím si je ozvláštnit. Nese jméno Báječná kniha o burgerech a grilování a na obálce najdete podtitul S masem i bez masa.

 

 

 

Kniha začíná úvodem, kde najdete například informace o přípravě a ingrediencích a také tipy a triky. Následují dvě velké kapitoly: Vše o burgerech obsajující části zaměřené na burgerové bulky, přílohy, saláty, dipy a omáčky a Recepty burgerů rozdělené na hovězí a telecí, vepřové, jehněčí a zvěřinu, drůbeží, z ryb a mořských živočichů a vegetariánské. V závěru se nachází seznam receptů.

Osobně jsem na tento titul byla zvědavá, ale také trochu skeptická ohledně toho, co nového může přinést a jestli v něm nebude jen několik málo kombinací. Hned po několika prvních stránkách jsem však byla nadšená a musím říct, že kromě nejrůznějších variací mě zaujaly i doprovodné recepty jako například paprikový relish, jablečný křenový dip a meruňkové chutney.

Hned u bulek jsem si říkala, že musím vyzkoušet tu ciabattovou a ukládám si i jednoduchý recept na přílohu v podobě nachos. Z receptů na burgery jsem okamžitě měla chuť na ten středozemní, se salátem caesar, parmskou šunkou a mozarellou nebo například snídaňový se slaninou, čedarem, volským okem a fazolemi. Překvapivou kombinaci nabídl i burger aloha s vepřovou panenkou, ananasem a koktejlovou třešničkou nebo burger tandoori s květákem na curry.

U každého receptu je v úvodu informace o počtu porcí a kaloriích a složení a také doba přípravy. Následuje rozpis surovin rozdělený na bulky, burgerové placky a náplň. Ve druhém sloupci se nachází číslovaný, a především srozumitelný postup a na další straně je pak fotografie často doplněná o výše zmíněný recept, který k danému burgeru skvěle chutná. Konkrétně u burgeru s jehněčím a špenátem je to relish z granátového jablka. Stejně jako jsou rozmanité a nápadité recepty, jsou originální i fotky lišící se především okolím burgeru.

Báječná kniha o burgerech a grilování mě velmi mile překvapila a myslím, že především nyní v létě bude v kuchyni mým věrným parťákem!

bajecna kniha o burgerech

Báječná kniha o burgerech a grilování
Autoři receptů: Sabine Durdel-Hoffmann, Elke Eβmann, Brigitte Lotz
Poradenství: Burhard Schrőger
Žánr: kuchařka, hobby
Nakladatelství: Esence (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 112
Hodnocení: 91 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/637156-bajecna-kniha-o-burgerech-a-grilovani.html


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

My Odyssey - mentoringový program pro ženy ve sportu

mentoring perexV květnu 2022 odstartoval druhý ročník mentoringového programu pro ženy působící na manažerských či exekutivních pozicích ve sportovních organizacích, a také pro sportovní trenérky. Tento mentoringový program je organizován Komisí rovných...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Jaký je druhý Pochoutkový rok?

pochoutkovy rok2 200V nakladatelství Radioservis vyšlo pokračování knihy Pochoutkový rok vycházející ze stejnojmenného pořadu Českého rozhlasu.

 

...

Literatura

Jedna vražda stačí - Matylda na stopě 1

Mjedna vrazda staci 200ám ráda příběhy s detektivní zápletkou. Záhady mě přitahují ale spíš jako nezúčastněného posluchače, když se pak dozvím celý příběh od začátku i s rozuzlením, jsem šťastná. Kladu si otázku, jak bych se asi zachovala já v takov...

Divadlo

DIVADLO JE V CENTRU aneb POZVÁNKA NA PŘÍŠTÍ DIVADELNÍ SEZÓNU DO OSTRAVY

ostrav200Národní divadlo moravskoslezské představilo seznam premiér příští divadelní sezóny – těšit se diváci mohou na Havelku, Jařaba, Kyliána a 4x Lloyda Webbera! Divadlo se svým sloganem také připojuje k debatám o centru Ostravy – DIVADLO JE V CENTRU!!! V ...

Film

Andrzej Wajda: polský úděl

zeme200K devadesátinám žijícího, i mezinárodně uznávaného klasika mezi polskými filmaři ANDRZEJE WAJDY nachystalo pražské archivní kino Ponrepo rozsáhlou přehlídku jeho tvorby, pokrývající druhou půli května a celý červen 2016. Šest desetiletí se diváci setkáva...