Cvičit můžete i při práci

Cvičit můžete i při práci

Tisk

cviky pri praci200V nakladatelství Esence vyšla kniha Cviky při práci – Zbavte se bolesti zad a získejte energii v pracovní době od Kerrie-Anne Bradleyové. Přečíst by si ji měli nejen ti, kteří mají sedavé zaměstnání.

 

 

 

Kniha má šest kapitol: Co je to pohyb?, Sezení a stání, Cviky v práci, Další možnosti, jak se hýbat v práci, Nastavte se na více pohybu a Pár doporučených mini sestaviček. K tomu se dozvíte něco o autorce, můžete si přečíst poděkování, nebo poznámky a v závěru najdete i bibliografii, užitečné zdroje a rejstřík. Kromě toho v kapitolách najdete i stránky nazvané Na slovíčko obsahující názory různých odbornic a také případové studie se zkušenostmi jednotlivých pracovníků. U nich je popsáno, kde pracují, kolik hodin během dne sedí, jak se hýbou během práce, co jim připomíná, že je čas na pohyb a jak se cítí díky většímu množství pohybu.

Cviky jsou rozdělovány podle toho, co procvičují (například lokty, ramena, páteř), jsou vždy krátce uvedeny a pak je u nich popsán postup v číslovaných krocích. Nechybí ani názorné fotografie. Autorka vše srozumitelně vysvětluje a její řádky působí opravdu lidsky a sympaticky. Může za to možná i její všudypřítomný úsměv na fotografiích, ale i odlehčený styl jako například u cviku s názvem Robot: „Ruka, co byla nahoře, nyní půjde dolů a obráceně – nazdárek, robůtku!“ (str. 77)

Na knize se mi také líbilo, že autorka není striktní, nic nepřikazuje, neříká, co kdy musíte dělat, kolik mít opakování a podobně. Naopak k tomu přistupuje tak, že se počítá každý pohyb a důležité je z něj mít radost. V tomto ohledu jsem ocenila tipy z kapitoly Nastavte se na více pohybu, kde jsou třeba rady, jak připojit pohyb k věcem, které už děláte („Kdykoliv telefonujte, malujte kroužky nosem, abyste rozhýbali krk.“) nebo jak se hýbat při čekání („Při čekání ve frontě zvedejte prsty na nohou“).

Cviky při práci hodnotím jako velmi inspirativní počin a určitě řadu rad a pohybů zařadím do své každodenní rutiny a vám doporučuji to samé!

Kerrie-Anne Bradleyová je samozvaný bývalý profesionální hrbáč, lektorka pilates a zakladatelka Pilates at your desk (Pilates od stolu), což je program složený z jednoduchých cviků, které můžeze provádět i během práce. Miluje pohyb a svůj čas tráví prací s jednotlivci, skupinami i firmami. Nedávno spustila také platformu s názvem Move aut your desk (pohyb od stolu), kde každý týden najdete videa a živé pohybové lekce. Více najdete na www.pilatesatyourdesk.com nebo na Instagramu https://www.instagram.com/pilatesatyourdesk/.

cviky pri praci

Cviky při práci – Zbavte se bolesti zad a získejte energii v pracovní době
Autor: Kerrie-Anne Bradleyová
Překlad: Anna Kučerová
Žánr: zdravý způsob života, populárně-naučná
Nakladatelství: Esence (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 216
Hodnocení: 88 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/600511-cviky-pri-praci-zbavte-se-bolesti-zad-a-ziskejte-energii-v-pracovni-dobe.html


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

bara lukesova perexVýběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude ot...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím

hypnoza perex„Co se musí stát, aby mě toto přestalo bolet?“ ptáte se možná při pohledu na svůj vlastní život. Tato kniha je jen zdánlivě nenápadná, ale je velmi pečlivým průvodcem naším životem. Naše duše má jasné zákonitosti. Často už první otázka, ...


Literatura

Hra na lež

lez200Tak pěkně tenhle příběh začal. Dvě spokojené rodiny, cíle, plány, radosti i běžné starosti. Mít doma dospívající dceru není vždycky jednoduché. Každá má svoji povahu a chová se tak, jak je jejímu věku přiměřené. Ale ruku na srdce – v období puberty se obča...

Divadlo

Co se škádlívá, to se rádo mívá
ImageV neděli 12.února 2012 uvedlo Městské divadlo Zlín pohádku Jak si spolu hráli. Na jedné louce se ocitli dva – Zajda a Felix. Ona veselá, hravá, trošičku potrhlá, ale v hloubi duše hodná bytůstka. On, na ...

Film

Také k nám pronikla kultura Made in Japan

janponsko perexJaponsko přitahuje svou exotičností, odlišným či spíše možná paralelním vnímáním snad všeho, nač si vzpomeneme - a jeho kultura fascinuje svou někdy obtížně uchopitelnou svébytností. Evropský či americký uživatel není konfrontován jen s li...