Cvičit můžete i při práci

Cvičit můžete i při práci

Tisk

cviky pri praci200V nakladatelství Esence vyšla kniha Cviky při práci – Zbavte se bolesti zad a získejte energii v pracovní době od Kerrie-Anne Bradleyové. Přečíst by si ji měli nejen ti, kteří mají sedavé zaměstnání.

 

 

 

Kniha má šest kapitol: Co je to pohyb?, Sezení a stání, Cviky v práci, Další možnosti, jak se hýbat v práci, Nastavte se na více pohybu a Pár doporučených mini sestaviček. K tomu se dozvíte něco o autorce, můžete si přečíst poděkování, nebo poznámky a v závěru najdete i bibliografii, užitečné zdroje a rejstřík. Kromě toho v kapitolách najdete i stránky nazvané Na slovíčko obsahující názory různých odbornic a také případové studie se zkušenostmi jednotlivých pracovníků. U nich je popsáno, kde pracují, kolik hodin během dne sedí, jak se hýbou během práce, co jim připomíná, že je čas na pohyb a jak se cítí díky většímu množství pohybu.

Cviky jsou rozdělovány podle toho, co procvičují (například lokty, ramena, páteř), jsou vždy krátce uvedeny a pak je u nich popsán postup v číslovaných krocích. Nechybí ani názorné fotografie. Autorka vše srozumitelně vysvětluje a její řádky působí opravdu lidsky a sympaticky. Může za to možná i její všudypřítomný úsměv na fotografiích, ale i odlehčený styl jako například u cviku s názvem Robot: „Ruka, co byla nahoře, nyní půjde dolů a obráceně – nazdárek, robůtku!“ (str. 77)

Na knize se mi také líbilo, že autorka není striktní, nic nepřikazuje, neříká, co kdy musíte dělat, kolik mít opakování a podobně. Naopak k tomu přistupuje tak, že se počítá každý pohyb a důležité je z něj mít radost. V tomto ohledu jsem ocenila tipy z kapitoly Nastavte se na více pohybu, kde jsou třeba rady, jak připojit pohyb k věcem, které už děláte („Kdykoliv telefonujte, malujte kroužky nosem, abyste rozhýbali krk.“) nebo jak se hýbat při čekání („Při čekání ve frontě zvedejte prsty na nohou“).

Cviky při práci hodnotím jako velmi inspirativní počin a určitě řadu rad a pohybů zařadím do své každodenní rutiny a vám doporučuji to samé!

Kerrie-Anne Bradleyová je samozvaný bývalý profesionální hrbáč, lektorka pilates a zakladatelka Pilates at your desk (Pilates od stolu), což je program složený z jednoduchých cviků, které můžeze provádět i během práce. Miluje pohyb a svůj čas tráví prací s jednotlivci, skupinami i firmami. Nedávno spustila také platformu s názvem Move aut your desk (pohyb od stolu), kde každý týden najdete videa a živé pohybové lekce. Více najdete na www.pilatesatyourdesk.com nebo na Instagramu https://www.instagram.com/pilatesatyourdesk/.

cviky pri praci

Cviky při práci – Zbavte se bolesti zad a získejte energii v pracovní době
Autor: Kerrie-Anne Bradleyová
Překlad: Anna Kučerová
Žánr: zdravý způsob života, populárně-naučná
Nakladatelství: Esence (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 216
Hodnocení: 88 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/600511-cviky-pri-praci-zbavte-se-bolesti-zad-a-ziskejte-energii-v-pracovni-dobe.html


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Markéta Hrubešová: „Zatím se držím svého kopyta.“

marketa hrubesovaMarkéta Hrubešová je známá herečka, ale v poslední době ji můžete stále více zastihnout kolem vaření a kulinářských pořadů. Naposledy jste ji mohli vidět v primáckém VIP Prostřeno, které suverénně ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Taguarí. Život si sám nachází cestu

Taguari perexKaždý z nás má v sobě moudrého šamana nebo šamanku. Líbí se vám to? Je to vaše téma? Pak kniha Taguarí pro vás bude příjemným pohupováním na této vlně. Sem tam se ponoříme pěkně hluboko, a mnohdy pocítíme i fyzické nepohodlí, duševní nep...


Literatura

Jak se popasovat se závažnou nemocí a důstojně dožít svůj život?

Nanezijeme200 tuto otázku odpovídá ve své knížce „Nežijeme věčně“ americký lékař indického původu Atul Gawande. Rozebírá v ní své zkušenosti se systémem péče o staré nebo nevyléčitelně nemocné lidi, kterým zbývá nemnoho času na sebe a své bližní. Autor upozo...

Divadlo

Lidé bez vlastností ožijí v podání činoherců z JAMU

lide bez vlastnosti 200Dvě slavná prozaická díla Roberta Musila propojili inscenátoři z Divadelní fakulty JAMU v novém titulu Lidé bez vlastností, jehož premiéru uvede 24. února brněnské Studio Marta. Inscenace je volnou adaptací Musilovy románové p...

Film

Začalo natáčení nového filmu Davida Laňky ÚTĚK

UtekPrvní klapkou začalo 6. listopadu v Říčkách v Orlických horách natáčení rodinného filmu Útěk podle stejnojmenné knižní předlohy Oty Hofmana. Štáb v čele s režisérem a scenáristou Davidem Laňkou v Říčkách zůstane do 26. listopadu. V hlavních rolích na...