Jak se neutopit v povinnostech a žít šťastnější život

Jak se neutopit v povinnostech a žít šťastnější život

Tisk

stastnejsi 200V současnosti stále víc lidí na celém světě žije v neustálém shonu, aby zvládli všechny požadavky, které na ně život klade, a mají pocit, že se jim nedostává času. Není to tím, že by času měli málo, ale tím, že nedovedou s časem hospodařit. Alespoň tak to vidí Cassie Holmes a ukazuje ve své knize „Šťastnější“. Jak dosáhnout toho, abychom vše podstatné zvládali s bravurou a žili život šťastný?

 

Nejprve se musíme zastavit a rozhodnout se: od této chvíle budu věnovat času všechnu svoji pozornost a budu ho investovat s rozmyslem, protože je to to nejcennější, co mám. Musím pečlivě zvážit, co mě činí šťastným, co mi přináší pocit naplnění, co dělat musím a co mně čas zbytečně užírá. A to si rozvrhnout v rámci dne i týdne, abych dělal jak to, co bezpodmínečně musím, tak i to, co mě činí šťastným.

Co všechno v životě má a nemá smysl dělat?

Cassie Holmes konstatuje, že pocit nenaplněnosti a nespokojenosti se životem nesouvisí pouze s nedostatkem času, ale i s přebytkem volného času. Máme-li k dispozici dvě až pět hodin volného času denně, býváme spokojení, ale méně i více nás frustruje. Jak tento problém řešit, nám Cassie Holmes předvádí ve své knize, která nás poučuje o tom, jak uvést do rovnováhy osobní a pracovní život, jak svůj čas správně uspořádat každodenně i v celoživotním rámci a být šťastnější.

Den má pouze 24 hodin – to nezměníme...

Zásadní je věnovat svůj čas jen důležitým věcem. Které to jsou? Je třeba se zamyslet, čemu má smysl čas věnovat a čemu už ne, a naučit se čas utrácet moudřeji. To, co udělat musíme, můžeme spojit s tím, co dělat chceme, a tak přestat plýtvat s časem. Je třeba dokázat vychutnat si šťastné chvíle a zabránit tomu, aby nám zevšedněly jako přehlížený zvyk. Nesmíme se nechat čímkoli rozptylovat a potenciálně šťastné okamžiky si užívat co nejplněji. Musíme být proaktivní, stanovit si priority v trávení času a navrhnout si vzhledem k nim ideální týden.

Jak mít smysluplnější a šťastnější život

V knize Cassie Holmes najdeme tyto i další návody, tipy, rady, které nám zprostředkovává řadou příběhů, shrnutí i úkolů. Čtenář tak má možnost pozastavit se, popřemýšlet, a případně i vyzkoušet techniky, které mu slibují šťastnější a naplněnější život.

stastnejsi 2D-200x300

Šťastnější
Autor: Cassie Holmes
Původní název: Happier Hour (2022)
Žánr: popularizující literatura
Nakladatelství: Jan Melvil Publishing
Rok vydání: 2023, měkká vazba
Počet stran: 280

Hodnocení: 100 %

Zdroj foto: nakladatelství
www.melvil.cz/kniha-stastnejsi/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Vladislava Mlada Jirásková: Je třeba mít v sobě odvahu

VMJ perexMalířka, apatykářka, žena, která měla v životě štěstí najít sebe samu a vášeň k životu, směr a svou přirozenost. A která dostala šanci napsat voňavý Receptář z barokní apatyky. Jaké je životní štěstí? Nejen na to se jí ze...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Živá půda: praktický manuál jak zvládnout zemědělství v krizi

Živá půda„Pro život na Zemi je nutná půda, a to půda zdravá, kvalitní a dobře fungující. Půda má mnoho funkcí, kromě svého základního významu pro zemědělství a lesnictví, t...


Literatura

Legendární Lobo se vrací a nebere si servítky!

lobo 200Kapitola první: Tajemný příběh ze zlatého dolu. Byl to ten nejbohatší důl na světě – a celý patřil jednomu člověku. No a ten dobrý muž, který měl sedmnáct blízkých příbuzných a čtyři tisíce zaměstnanců, by zřejmě žil šťastně až do smrti, kdyby byl n...

Divadlo

RockOpera Praha natáčí videoklip s Evou Urbanovou a Kamilem Střihavkou

rop eva kamil 200Spojení RockOpery Praha a Evy Urbanové dostane nové obrysy. Holešovické divadlo totiž chystá nový videoklip k očekávané premiéře opery Trója, v níž se operní pěvkyně chopí role bohyně lovu Artemis. Klip vznikne ke skladbě Přísahej a t...

Film

Pohltí nás Sociální síť?


altInternetová sociální síť je poměrně nová záležitost stejně tak jako stejnojmenný film, popisující zrození té nejpoužívanější – Facebooku. Příběh o Facebooku bude za tisíc let starý jako lidstvo samo. Nejde v něm totiž o přijetí n...